Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to przecież twierdziłeś, że pakiet Extra nijak się ma zawartością do Twoich pakietów w CP. Według mnie jak najbardziej można je porównywać- jedni będą wychwalali Sundance czy Filmbox, a inni Ale Kino czy Kuchnię lub Planete. Mnie pakiet Filmbox nie jest do niczego potrzebny, bo tam są tylko odgrzewane kotlety z Canal+ lub HBO. Uwielbiam za to Ale Kino, a moja żona Kuchnię i Domo. Pokaż mi autorskie programy porównywalne do tych z nc+, przede wszystkim bez reklam, a dostępne w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne twierdzisz że HBO czy C+ są prawie nic nie warte a szczycisz się że posiadasz Filmboxy czy np Sundance :lol2:viewtopic.php?f=7&t=36303&start=120

 

Nie, nic podobnego nie twierdzę i nie tym się szczycę.

Szczycę się tym, że nie są dodatkowo płatne.

Jak to przecież twierdziłeś, że pakiet Extra nijak się ma zawartością do Twoich pakietów w CP. Według mnie jak najbardziej można je porównywać- jedni będą wychwalali Sundance czy Filmbox, a inni Ale Kino czy Kuchnię lub Planete. Mnie pakiet Filmbox nie jest do niczego potrzebny, bo tam są tylko odgrzewane kotlety z Canal+ lub HBO. Uwielbiam za to Ale Kino, a moja żona Kuchnię i Domo. Pokaż mi autorskie programy porównywalne do tych z nc+, przede wszystkim bez reklam, a dostępne w CP.

Powtarzam co koledze wyżej.

Nie porównuję jako tako zawartości pakietu, a jedynie uwidaczniam różnicę w tym iż do pakietu Extra+ można dołączyć wspomniane programy dodatkowo płatne, które są wszędzie dostępne, a i tak brakuje sportu.

 

Ja sobie zmieniłem sport.

Z LM i LaLiga (którą i tak mam) na sport motorowy + inne rozgrywki piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja przechodząc do Cyfrowego Polsatu kierowałem się jednym - oferują moduły CI :D To przeważyło. Co więcej kanały produkowane w Polsce przez Canal+ mam w kablu i w HD, także za 137 zł mam wszystko co w nc+ bez Canal+. Czyli co miesiąc oszczędzam 62 zł (a dopłacając 13 zł mam jeszcze internet 100Mb/s z kablówki :D Czyli jakby nie liczył za trochę ponad 200 zł mam więcej niż za 199 zł daje nc+, a braku Canal+ po stratach praw i tak nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania ja za 130 zł mam wszystkie dostępne na rynku kanały(oprócz Eleven!) i neta. Więc wychodzi na to, że przepłacasz :). To Twoja kablówka nie oferuje modułów? Dziwne, nawet zacofana Vectra już je ma.

@Kaeres

Ja cały czas twierdzę, że CP nie jest alternatywą dla nc+, choćby ze względu na kanały autorskie takie jak Ale Kino, Planete, Kuchnia, Domo itd. O Canal+ nie wspominając. Dla miłośnika piłki i filmu CP niewiele ma do zaoferowania. Sytuację może zmienić fakt, że to CP dołączy kanały Eleven, a nc+ nie. Ale w taki scenariusz nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... @jerry Nie ja na razie zbieram tylko wszystkie informacje gadam z ludźmi pytam tu i tam. Obserwuje także sytuacje praw sportowych w NC+ ...

Dzięki za odpowiedź. Ja też śledzę ten wątek ale zaciekawił mnie Twój wpis bo pisałeś o CP a z tekstu wynikało ze jesteś w NC+. Ja nadal jestem w NC+ a ten wątek mnie nie przekonał do zmian.

 

Posty można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po przesiadce były różne.

 

Na Minus:

- pierwsze kanały to SD, chcąc oglądać kanały HD musiałem wciskać powyżej 111, zamiast 1. Znam ludzi, którzy jak oglądają Polsat to na pozycji 1 a nie ruszają HD, jak oglądają Polsat Sport, Eurosport, TVN, itd. to SD bo bliżej są te kanały. Przyzwyczajenie.

- dekoder troszkę słabszy od turbacza

- brak żużla, który dostarczał niezłych emocji

- brak LM

 

Na Plus:

- jest dużo dużo taniej.

- Polsaty Sport, gdzie mam boks oraz sporty motorowe, które dostarczyły mi w jednym dniu więcej emocji niż podczas meczów piłkarskich.

- E[beep]acje do Euro 2016

 

Nie zauważam różnicy programowej. HBO i Canal+ miałem w nc+ i obejrzałem w ciągu roku dosłownie kilka filmów. Filmy i tak oglądam z innego źródła.

Ale kino, Domo, Kuchnie, Planete nie oglądałem nawet. Tak samo nie oglądam teraz na CP Cinemaxów, Sundance i Filmboxów, które są w pakietach.

Dla mnie różnicy programowej nie ma, ale zdecydowanie lepiej wypada CP bo ma Polsat Sport. Kanały, które oglądałem w nc+ mam w CP, więc nie odczuwam żadnej straty.

 

Oczywiście dużym plusem jest kanał Viasat, który transmituje zawody ESEl z CSa ;) Dla mnie ten kanał bije wszystko. E-sporty to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,co prawda mam jeszcze NC+ ,ale rezygnuje z niej i zostawiam tylko CP z pakietem Rodzinny HD .Rozważam kupno karty NC+ na kartę jako uzupełnienie ,chodzi mi o kanały Ale kino i Planete ,bo tylko ich mi będzie brakować. Co do oferty to wszystko zależy co kto ogląda. Przewaga CP to cena ,a ona robi różnice :wink: .@Arkon HBO i CANAL+ może i mają swoją premierę i pokazują filmy ,które były w kinach, ale szczerze szkoda na nie kasy ( fani piłki kopanej jedynie mieli co tam szukać) .Sam CANAL+ stracił swój urok jakiś 5-7 lat temu ,a dziś w dobie neta tym bardziej. Filmy w necie też można oglądać legalnie :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakoś przeżyłem. I to w powiększeniu na cały ekran. Tragedi nie ma ale to nie HD.

 

Dla Ciebie tragedii nie ma ale jeśli komuś może przeszkadzać to ze kanały SD ma na początku listy to znaczy że dyskutujemy nie na temat. Darujmy sobie porównywanie internetu do platform cyfrowych.

 

Przepraszam za kolejny offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwsze kanały to SD, chcąc oglądać kanały HD musiałem wciskać powyżej 111, zamiast 1. Znam ludzi, którzy jak oglądają Polsat to na pozycji 1 a nie ruszają HD, jak oglądają Polsat Sport, Eurosport, TVN, itd. to SD bo bliżej są te kanały. Przyzwyczajenie.

Zawsze możesz stworzyć swoją listę kanałów, gdzie na pierwszych pozycjach będą kanały HD.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem do CP z nc+ w sierpniu.

W nc+ miałem sławnego łamańca za 53,27 i uważam, że ten pakiet wart był tej ceny, ale nic ponadto.

Obserwując wątek nc+ dla stałych abonentów, aż mi się śmiać chce, jak ludzie w zaparte wybierają tą platformę, płacąc dużo więcej, za dużo mniej.

Ja wiem, że jest pewnego rodzaju przyzwyczajenie i ludzie nie lubią zmian ale umówmy się,  w czasach gdzie jest wszechobecny internet płacić za TV więcej jak 60 zł na mies, to lekka przesada. 

Co do samego Polsatu, to powiem tak:

 - telewizję oglądam tak samo jak oglądałem dotąd.

 - dekoder (ja mam PVR 7000) jest mały i zgrabny, zajmuje w domu dużo mniej miejsca jak te z nc+,

 - menu - tutaj powiem szczerze, denerwuje mnie ten pomarańczowy kolor, osobiście wolałem to z nc+ ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

 - faktycznie przełączanie kanałów u konkurencji przechodzi dużo bardziej płynnie. W CP te latające kropki trochę irytują.

 

Powiem tak, ja nie jestem bardzo wymagającym klientem i jak dla mnie przepłacanie w nc+, tylko po to, żeby być "abonentem" nc+, mija się z celem.

Oni obecnie wracają do dawnej polityki  canal+ czyli płać 2 razy tyle co powinieneś i ciesz się bo jesteś w gronie "ekskluzywnych" abonentów.

 

Ja swoją godność mam, więc podziękowałem nc+ (nie zarzekam się że jeszcze do nich nie wrócę - czas i ceny to zweryfikują).

Osobiście jednak polecam przejście do CP.

Dla tych co się zastanawiają i wahają - nie ma co się zastanawiać, nie jest to takie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ładnie dopóki nie jesteś zainteresowany sportem. Może nie do końca sportem co głównie piłką nożną, bo tej z całym szacunkiem, ale na CP nie ma. OK, są el. Euro, będzie główny turniej, ale oprócz tego Puchar Polski, 1.liga, liga holenderska, rosyjska i ukraińska, a do tego na Eurosporcie 2 mecze Ekstraklasy, 2 mecze LE, Bundesliga i MLS. Tyłka nie urywa w porównaniu do nc+. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przecież o tym wspomniałem w swoim poście. Cyfrowy Polsat ma bardzo różnorodną ofertę i jak każdy lubi coś po trochu to w CP ma raj. 

 

PS: W nc+ nie tylko jest piłka nożna. Masz żużel, masz koszykówkę, masz piłkę ręczną, a teraz też NFL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu polemizować bo zaraz moderator i tak wywali do kosza.

Ale dodam, że bez Elewenów do wczoraj, ta oferta taka sobie. 

Ok LM ale bez polskiej drużyny, to tak jakby czegoś brakowało.

LE mecze Lecha i Legii w tvp.

 

Edit, " Jasne, przecież o tym wspomniałem w poście"

Nie zupełnie ."Wszystko fajnie, ładnie dopóki nie jesteś zainteresowany sportem."

powinno być PIŁKĄ NOŻNĄ

Edytowane przez sebek0098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ nigdy nie byłem, ale to nc+ walnie przyczyniło się że nie "przystałem" do ich "drużyny" przysyłając mi w kwietniu 2013 obraźliwy list (w ich mniemaniu powitalny) w którym jako abonent n zaliczony zostałem do jelenia trzeciej kategorii, któremu za możliwość przejścia z n do nc+ policzono abo wyższe o 30 złotych za dokładnie to samo co miałem wówczas za 49 złotych. Nieudolne próby mamienia mnie sportem i jakimiś tam ligami, trafiło w pustą przestrzeń a LM palę sporadycznie bo ich nie lubie. Nie posiadając się z radości, zagłosowałem portfelem i nogami i w ramach "dozgonnej wdzięczności" wyprowadziłem od nich 3 dotychczasowe umowy (swoją, żony i zięcia). Niby niewiele, ale ich plany na starcie, o iluś tam milionach abo musieli ździebka skorygować. Z tego co czytałem (na "zaprzyjaźnionym" firmowym forum nc+) takich jak ja było znacznie znacznie więcej.

Wybrałem CP i po którymś tam przedłużeniu jestem w dalszym ciągu zadowolony. Pakiet który mam + 2 multiroomy w zupełności mi wystarczają.

 

Jako ciekawostke dorzucę, że w dziale CP i nawet w tym wątku natykam się na znane mi nick'i (z "zaprzyjaźnionego" firmowego forum :> ) dotychczas "zatwardziałych" nceplusowców którzy przeszli do CP.

 

Brawo panowie, na naukę nigdy nie jest za późno :brawo:

Edytowane przez semen
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ nigdy nie byłem, ale to nc+ walnie przyczyniło się że nie "przystałem" do ich "drużyny" przysyłając mi w kwietniu 2013 obraźliwy list (w ich mniemaniu powitalny) w którym jako abonent n zaliczony zostałem do jelenia trzeciej kategorii, któremu za możliwość przejścia z n do nc+ policzono abo wyższe o 30 złotych za dokładnie to samo co miałem wówczas za 49 złotych.

 

Mój ojciec w tamtym czasie, który miał wówczas umowę z n'ką, też dostał taki liścik z "propozycją nie odrzucenia". ;) Efektem tego była wówczas migracja mojego ojca z n'ki do... Cyfrowego Polsatu właśnie. :) W moim przypadku było podobnie. W tamtym czasie byłem jeszcze abonentem CYFRY+, ale że ta na krótko przed fuzją z n'ką wycofała ze swojej oferty kanał "13th Street Universal" to pozwoliło mi to wziąć z nią "rozwód" bez żadnych kosekwencji dla mnie w postaci kary umownej i przejść również do Cyfrowego Polsatu. :) Do dziś absolutnie nie żałujemy tych swoich decyzji. :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komuś się przyda moich kilka uwag po przejściu z nc+ do CP. W nc+ miałem dekoder Turbobox i multiroom premium z 8C+ i HBO. Płaciłem za to 99zł. Zaproponowali mi podwyżkę o 20% do 120zł. Podziękowałem za tą niewiarygodną promocję po 7 latach. Od kilku dni mam Polsat z pakietem Premium. Pierwsze wrażenie? Dekodery cp HD7000 i HD5500 są mniejsze niż te z nc+.Menu dekoderów jest pomarańczowe, do czego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Jednak po kilku dniach muszę stwierdzić że menu jest bardzo czytelne. Można oczywiście ustawiać takie rzeczy jak długość wyświetlania banera informacyjnego, przeźroczystośc menu, jasność wyświetlacza na dekoderze. Dekodery mają wbudowane aplikacje HBO GO i Ipla. Jakośc odtwarzania bardzo dobra, bez jakichkolwiek zacięć. Oferta kanałowa podobna, oczywiście brakuje całej paczki C+ i kanałów typu Planete, Ale Kino itp. Są za to w pakiecie kanały Cinemax, Filmbox, Sundance i History czyli takie za które w nc+ trzeba extra płacić. Jakośc kanałów taka sama jak w nc+, no może z wyjątkiem Viasatów - jakośc trochę lepsza niż VHS :). Największym plusem jest to że można samemu ustawić sobie kanały po swojemu czyli TVP1 na pozycji nr 1 , TVP2 na 2 itd. Mała rzecz a cieszy. W nc+ nieosiągalna. Jeszcze jedną rzeczą której nie uświadczymy w nc+ to możliwośc samodzielnego wyszukania kanałów takich jak Water Planet czyli niekodowanych. Listę ulubionych można dowolnie edytować, z wyjątkiem kanału 59 Dla Abonentów który jest na stałe przypisany do kanału 59. Ogólnie jestem zadowolony z zmiany, tym bardziej że pakiet Premium + HBO GO + Ipla + 4 kanały VOD + multiroom mam za 0zł przez pierwszych 6 miesięcy, a później 54,90 (SmartDom). Jednym słowem nie taki Polsat straszny i zacofany jak go malują :)

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dokładnie tak samo twierdzę. Jednak ja nie tęsknię za kanałami typu Ale Kino+ czy N Sport+ bo mam je w kablu. Więc brak paczki C+, którego i tak nie odczuwam specjalnie. HBO GO bez żadnych opłat to idealna opcja. Wyjazd i na tablecie czy tel można pooglądać filmy :D CP jest dla ludzi, a nc+ raczej ludziom utrudnia niektóre tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

W dniu 30.09.2015 skończyła mi się umowa z nc+, przeszedłem do Cyfrowego Polsatu, jakoś nie narzekam. Zawsze lubiłem piłkę nożną ale przez ostatni rok to może oglądnąłem z parę meczy, a reszta leciała w tle jak się zajmowałem innymi rzeczami.

Telewizję zamówiłem przez internet + rozmowa z konsultanem, niestety tutaj jak dla mnie minus - czekałem na dekodery równy tydzień.

Mam pełen pakiet, na dekoderze SAGEM ESI-88 nie da się włączyć HBO GO ani IPLI (na szczęście akurat rodzice raczej by tego nie używali), drugi dekoder to HD2000 jest ok jak dla mnie chociaż brakuje wyświetlacza :), ale da się przyzwyczaić.

Nawigacja w dekoderach po kanałach jest trochę inna ale powiem szczerze że po tygodniu to nawet mi się podoba. 

O reszcie trudno rozmawiać bo wszystko działa sprawnie i nie odczuwam różnicy. 

Także oprócz tych drobnych wad ciężko jest odczuć różnicę (no chyba że w portfelu bo przy SMARTDOM na pewno coś w nim więcej zostanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  pakiet premium + multi na 4 TV, za całość wychodzi 95zł co daje średnią 71zł przy uwzględnieniu 6 miesięcy gratis.za można jeszcze obniżyć za pomocą Smartdom ale tu trzeba uważać i znać dobrze regulaminy bo można się przejechać. W NC+ próżno szukać takiego pakietu z multi w tej cenie, do niedawna jeśli ktoś korzystał ze spliterów to cena była znośna ale jak wiadomo splitery się sypią. Jakość obrazu z HD 7000  i PACE - nie widzę różnicy. Martwi ciągle zbyt duża ilość kanałów w sd ale myślę że to się zacznie w końcu zmieniać. HD 7000 chodzi sprawniej niż Pace którego miałem, można stworzyć sobie listę pod siebie. Wybór platformy z pewnością trzeba zacząć od tego czego oczekujemy od oferty programowej, jeśli komuś zależy na piłce nożnej to ma tylko jedną alternatywę -nc+, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Jakość i ceny TV cyfrowej pójdą z pewnością do przodu po wejściu do polski Netflixa itp. usług. Pamięta jak cyfra+ wołała sobie za jeden kanał canal+ 30zł gdzie zarabiało się dużo mniej więc na dzień dzisiejszy nie ma co zbytnio narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...