Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Tak jak pisano tu wcześniej, dla przesiadających się z Cyfry niezrozumiałe jest umieszczanie kanałów SD na początku listy, a ich odpowiedników od 111. Cyfra rozwiązała problem dwóch rodzajów sprzętu SD i HD robiąc dwie osobne listy. Myślę, że lepiej marketingowo jest pokazywać lepszą jakość na początku listy niż chwalić się sztucznie podwajaną ilością dostępnych kanałów. Gdyby jeszcze treści pomiędzy wersją HD i SD były różne, to rozumiem, a tu mamy kalkę tego samego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja na razie nie zamierzam. :) Byłem wcześniej w dawnej CYFRZE+. Rozstałem się z nią po kilku latach na skutek jej fuzji z dawną n'ką i przeszedłem właśnie do Cyfrowego Polsatu. :)

Obecną umowę z Cyfrowym Polsatem mam do 3 kwietnia przyszłego roku. Gdy już zbliżać się będzie jej koniec to zobaczymy, co mi Polsacik zaoferuje. ;) Jak trzeba będzie to mu też podziękuję za współpracę. Nie ukrywam jednak, że wolałbym z nim pozostać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś taki mariaż! C+ i Cyfrowy Polsat. Teraz też tak mam. Dekodery ze stajni CP reprezentują już inny poziom.

A wypowiadam się na podstawie posiadanego dekodera HD 6000. Ciekawa konstrukcja. Przyjemne menu. Pilot dobrze leży w dłoni.

Jeśli chodzi o obraz, to zauważam pięć kategorii. HD bardzo dobry i średni. SD bardzo dobry, dobry i słaby. Dźwięk! Może trzeba pogrzebać coś w menu? Tu jeszcze nie eksperymentowałem z uwagi na krótki czas posiadania.

I moje krótkie podsumowanie. W każdym bądź razie obalam mit tych, którzy wieszają "psy" na Cyfrowym Polsacie.

 

PS

Ciekaw jestem, skoro Cyfrowy Polsat stworzył (wygospodarował) dodatkowe kanały Vollevball to, czy dwa z nich wykorzysta natychmiast na stałe do innych programów telewizyjnych? Czy też będzie obowiązywała zasada, że ostatni gasi światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodząc z nki (biały nbox-->HD6000) na minus:

 

-kanały SD na początku listy, przyznam, że mocno się nad tym zastanawiałam przy przejściu do CP, że trzeba będzie wciskać 3 cyferki zamiast 1 żeby obejrzeć np. TVN w HD. po 2 tyg. użytkowania nowej listy nie jest tak źle, wszystko to kwestia przyzwyczajenia no i mam nadzieję, że kiedyś to się jednak zmieni i dadzą HD na początek listy.

-interfejs podczas przełączania kanałów mógłby być mniejszy i w jakimś ciemniejszym kolorze

-jakość HD, jest minimalnie gorsza niż w nc, takie miałam wrażenie jak pierwszy raz odpaliłam dekoder

 

na plus:

 

-dekoder działa bardzo dobrze póki co, nic się nie zawiesza, pilot jest bardzo funkcjonalny

-zegar w prawym górnym

-możliwość odbioru stacji radiowych bez podłączenia do internetu

-ipla i hbo go

-możliwość podpięcia modułu wifi

-co do umowy - 6 miesięcy za darmo, czego u konkurencji nie uzyskam

-Polsat Volleyball 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="ola87"

 

-kanały SD na początku listy' date=' przyznam, że mocno się nad tym zastanawiałam przy przejściu do CP, że trzeba będzie wciskać 3 cyferki zamiast 1 żeby obejrzeć np. TVN w HD. po 2 tyg. użytkowania nowej listy nie jest tak źle, wszystko to kwestia przyzwyczajenia no i mam nadzieję, że kiedyś to się jednak zmieni i dadzą HD na początek listy.

[/quote]

 

Przecież możesz stworzyć swoja listę, że na jedynce będą kanały hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Od sierpnia przeszedłem z nc+ z pakietu dość bogatego bo były wszystkie canal+, HBO, CINEMAX.

Zmusiły mnie do tego mega podwyżki oraz kastracja canal+ z kilku czołowych lig w piłkę nożną.

Przed odejściem powstrzymywało mnie chwilowe zastanowienie nad Ligą Mistrzów i La Liga.

Ale lubię również F1 i WRC.

Wylot La Liga z Canal+, mecze Ligii Europy w Eurosport, eliminacje oraz turniej ME 2016 w Polsat Sport przeważyły na szalę CP.

Dodatkowo zastanowiłem się ile warto wydawać na telewizję i doszedłem do wniosku że w dzisiejszych czasach Internetu coś powyżej 60zł to już przegięcie - tak ogólnie, nie ważne co się w tym zawiera. Dzisiejsze pakiety filmowe czy to Canal+ czy HBO są jednak mocno w tyle za netem i dostępem do filmów i dla nich nie warto wydawać ani grosza.

 

Wybrałem pakiet Familijny Max + Film + Sport + Cinemax za średnio 44,99zł.

 

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i aby zrozumieć jakie to prawdziwe i zgubne wystarczy coś zmienić. Nagle człowiek odczuwa ulgę i cieszy się z nowego.

Porównując bezpośrednio nc+ z CP wypunktuję "za" każdą tv.

 

Zalety nc+

- nagrywanie cykliczne, szukanie tematyczne,

- Liga Mistrzów

- BPL

 

Zalety CP

- tanio

- żadnych kanałów dodatkowo płatnych (pojedynczo jak w nc+)

- możliwość nagrywania z dwóch kanałów jednocześnie

- łatwiejsze podłączenie dekodera do Internetu ( turbobox vs hd7000)

- układanie numeracji oraz kanałów wg. uznania

- F1

- F2

- Porsche Cup

- WRC

- eliminacje i turniej ME 2016

- siatkówka

 

O dekoderze nc+ już zapomniałem i nie czuję ŻADNYCH braków jak to się ogólnie o nich mówi, że są lata świetlne przed sprzętem konkurencji.

Włoską ligę oraz La Ligę już oglądam na necie w eleven sport więc braku nie zauważyłem.

Dodatkowo weekend pełen sportów motorowych dostarczył mi więcej emocji niż pół roku w nc+ po lidze mistrzów.

 

Na razie widzę mnóstwo plusów mojej decyzji. Może zacznę żałować podczas finałów LM. Ale do tego czasu może jakoś ogarnę terminarz na jakimś streamie albo w knajpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że masowe odejścia z NC+ . Mnie tutaj jednak jeszcze trzyma poza Liga mistrzów kanały Kuchnia i Planete. Chętnie usłysze o większych i coraz masywniejszych odejściach aż w końcu im ilość abonentów na prawde mocno spadnie i wtedy może do kogoś w końcu dotrze że Canal+ nie jest wart nawet 40zł. Poza utrata dużej ilości praw sportowych to tam kino jest już fatalne. Jaki jest % oglądalności C+ Seriale i Discovery? i czemu plus miesiąca to tylko seriale+ i czemu 100% tych seriali to jest tylko USA ? Nikt iny niczego nie produkuje czy nadal mamy być ogłupiani wszystkim by USA? Teraz czekam na jakieś newsy w sprawie ligi Angieskiej i jej przetargu i dobrze by było by i ten produkt utracili.

 

Do zalet Polsatu jednak trzeba dodać więcej usług bo NC plus ma tylko 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że masowe odejścia z NC+ . Mnie tutaj jednak jeszcze trzyma poza Liga mistrzów kanały Kuchnia i Planete.

Post pewnie do usunięcia ale ciekawi mnie czy asiafan jest w NC+ czy przeszedł do CP ? Bo napisał w tyt wątku a wygląda ze raczej jest w NC+ Przez ostatni rok tylko jedna osoba sie tu dopisała więc jakby się sugerować tym wątkiem to jest bardzo mały odpływ z NC+ lub nikt nie chce wiele napisać o wrażeniach po przejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował że większość to nawet nie wie że takie forum istnieje-zwróć uwagę że CP ma 4 mln. abo a nast tu jest może tysiąc :( tak ze przejście (oficjalne)jednego abo NC+ na forum może reprezentować nawet kilkaset innych,o których nic wiedzieć nie będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na myśli tych milionów ale osoby które na forum sat wypisują czyli wiedzą o istnieniu. Przelicznik 1=300 i tak nie daje dużej ilości skoro liczymy na odejście kilkuset tysięcy z NC+

 

Mnie ten wątek zaciekawił bo jedną noga byłem w CP więc chciałem poczytać o wrażeniach świeżo przechodzących bo te z zeszłego roku mogą być nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jerry Nie ja na razie zbieram tylko wszystkie informacje gadam z ludźmi pytam tu i tam. Obserwuje także sytuacje praw sportowych w NC+ czyli Liga Angielska no i Mistrzów która będzie w Nc+ przez 3 lata i co potem właśnie. Przez najbliższe miesiące będę także obserwował sytuacje z zapewne przepakietowaniem w CP jak i NC+ oraz sytuacje z nowymi kartami Nc+ . Mam bardzo dużo czasu w ciągu którego na pewno znikną jakie kanały. Odkąd nasłuchałem się jak co niektórzy kombinują z CP i Nc+ czyli 2 abo w 1 tunerze. Cp jest idealny dla kogoś kto nie wnika w piłke kopana i woli kino to na samym Canal+ nie wiele traci raptem jakość + Polskie kino . Jednak i to się pojawi w kanałach nie premium Polsatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgodzę, że na samym C+ nie tracisz wiele. Pozycje z Canal+ można częściowo spotkać w VOD CP a i to pojawiają się one zazwyczaj później, niż są wyświetlane w C+. Oczywiście brak reklam też jest dla mnie nie bez znaczenia, chociaż większość filmów nagrywam, więc mógłbym przewinąć.

Ale jeśliby odjąć Cyfrę+, to (jak ktoś lubi stare produkcje) zostaje MGM na plus nc+, jednakże IMVHO oferta CP jest tutaj dużo bardziej bogata, a pakiet Fam MAX + Sport + Film + Cinemax można mieć spokojnie za 40 złotych miesięcznie przy ofercie 15/5 (12/5 daje nam średnią cenę 35 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od 1 września przeszedłem z NC (ze słynnego "łamańca" z mediaboxem za 58 PLN). Przy przedłużeniu Cyfra śpiewała mi 80 PLN - odpuściłem, bo oceniłem, że nie warto przy ich stratach programowych (głów nie sport) - mimo, że ceniłem sobie ich ofertę i sprzęt. Wziąłem w Polsacie Familijny Max HD +Film+Sport +Cinemax - średnio za niecałe 45 PLN miesięcznie (posiłkuję się też oglądaniem meczów w Eleven w internecie). Na razie jedyny problem to konfiguracja połączenia internetowego dekodera (poprzez router TP-Link Wr702 z NetiaBoxem) - pracuję na tym:) Ogólnie jestem zadowolony ze swojej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia przeszedłem z nc+ z pakietu dość bogatego bo były wszystkie canal+, HBO, CINEMAX.

Zmusiły mnie do tego mega podwyżki oraz kastracja canal+ z kilku czołowych lig w piłkę nożną.

Przed odejściem powstrzymywało mnie chwilowe zastanowienie nad Ligą Mistrzów i La Liga.

Ale lubię również F1 i WRC.

Wylot La Liga z Canal+, mecze Ligii Europy w Eurosport, eliminacje oraz turniej ME 2016 w Polsat Sport przeważyły na szalę CP.

Dodatkowo zastanowiłem się ile warto wydawać na telewizję i doszedłem do wniosku że w dzisiejszych czasach Internetu coś powyżej 60zł to już przegięcie - tak ogólnie, nie ważne co się w tym zawiera. Dzisiejsze pakiety filmowe czy to Canal+ czy HBO są jednak mocno w tyle za netem i dostępem do filmów i dla nich nie warto wydawać ani grosza.

 

Wybrałem pakiet Familijny Max + Film + Sport + Cinemax za średnio 44,99zł.

 

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i aby zrozumieć jakie to prawdziwe i zgubne wystarczy coś zmienić. Nagle człowiek odczuwa ulgę i cieszy się z nowego.

Porównując bezpośrednio nc+ z CP wypunktuję "za" każdą tv.

 

Zalety nc+

- nagrywanie cykliczne, szukanie tematyczne,

- Liga Mistrzów

- BPL

 

Zalety CP

- tanio

- żadnych kanałów dodatkowo płatnych (pojedynczo jak w nc+)

- możliwość nagrywania z dwóch kanałów jednocześnie

- łatwiejsze podłączenie dekodera do Internetu ( turbobox vs hd7000)

- układanie numeracji oraz kanałów wg. uznania

- F1

- F2

- Porsche Cup

- WRC

- eliminacje i turniej ME 2016

- siatkówka

 

O dekoderze nc+ już zapomniałem i nie czuję ŻADNYCH braków jak to się ogólnie o nich mówi, że są lata świetlne przed sprzętem konkurencji.

Włoską ligę oraz La Ligę już oglądam na necie w eleven sport więc braku nie zauważyłem.

Dodatkowo weekend pełen sportów motorowych dostarczył mi więcej emocji niż pół roku w nc+ po lidze mistrzów.

 

Na razie widzę mnóstwo plusów mojej decyzji. Może zacznę żałować podczas finałów LM. Ale do tego czasu może jakoś ogarnę terminarz na jakimś streamie albo w knajpie.

Dziwne, że porównujesz ubogi pakiet CP do superpremium nc+. Jeśli nie widzisz, że nie mając C+ i HBO tracisz dostęp do niemalże wszystkich premier filmowych, to znaczy że niepotrzebnie płaciłeś za te kanały w nc+. W podobnej cenie miałbyś Extra+ Cinemax w nc+, a do tego można porównać pakiet, który obecnie posiadasz w CP. Zalatuje lekką manipulacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czytałeś ale nie zakodowałeś co napisałem.

"Dodatkowo zastanowiłem się ile warto wydawać na telewizję i doszedłem do wniosku że w dzisiejszych czasach Internetu coś powyżej 60zł to już przegięcie - tak ogólnie, nie ważne co się w tym zawiera. Dzisiejsze pakiety filmowe czy to Canal+ czy HBO są jednak mocno w tyle za netem i dostępem do filmów i dla nich nie warto wydawać ani grosza."

 

To przyszło z podwyżkami. Wcześniej podnosili mi o parę złotych ale dodawali całkiem sporo.

Z 5 lat temu zaczynałem od 49zł za WPT w n. Kusili wyższym abonamentem ale dodawali całkiem sporo (a to odblokowali dysk, a to dodatkowo dali nPremium, a to Cinemaxa włączyli)

Po połączeniu n z c+, dodali Canal+ ze wstydu za darmo, dopakowali to HBO i byłem happy bo praktycznie zero dodatkowych kosztów, a kanały świeciły.

Oferta sportowa - nie przeczę, była spoko dla mnie (LM i La Liga)

HBO i Canal+ ze swoją ofertą filmową przemilczę bo nie ma o czym pisać.

Gdybym miał za to płacić dodatkowo to w życiu nie dałbym za HBO nawet 5zł (dostawałem takie oferty i nie ulegałem), a za Canal+ (8szt) 10zł (w tej chwili).

Generalnie dzisiaj filmy są na necie, seriale w HD, wszystko na tacy.

 

Extra+ Cinemax z nc+ chcesz porównywać do pakietu który mam w CP ??

Musisz to jakoś ogarnąć. Jeżeli nie wyobraźnią to wejdź chociaż w ofertę programową i przeczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...