Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem z końcem roku. Ogólnie różnicy w jakości programów nie widzę. Dekoder Evo spoko sprzęt z jednym wielkim minusem - długie załączanie się.

Różnica w jakości pomiedzy jednym a drugim boxem dla większosci jest niezauważalna.Różnica może być przy nadawaniu kanałów poprzez jednego i drugiego operatora.Choć większość i tak nie wyłapie różnicy np 2 mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa zauważalna różnica to brak Canal+ i moim zdaniem wartościowej paczki kanałów nc+ (Planete+, Domo+, Kuchnia+, Ale Kino+, MiniMini+, Teletoon+, nSport+). Przy zmianie operatora na osłodę zyskuje się jednak kanały sportowe Polsatu. Jeżeli komuś nie zależy na stacjach nc+ wybór wydaje się oczywisty z uwagi na sporą niższą cenę oferty Cyfrowego Polsatu. Współpraca z Cyfrowym Polsatem jest również dużo lepsza, nie ma też problemów z przedłużaniem umów na korzystnych warunkach. Jakość sprzętu i obrazu jest w mojej ocenie porównywalna. Tak więc ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NC+ i CP, jak ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to aktualnie na kanałach Canal+ nie ma co oglądać. Oferta filmowa to głównie niszowa produkcja najczęściej francuska lub seriale. Kiedyś to był rzeczywiście unikatowy kontent. Teraz, kiedy studia filmowe mają własne kanały, na Canal+ zostały tylko resztki ze stołu. Tak zwany kontent premium to przeszłość. Nawet 4k w NC+ to tylko marketingowe sztuczki dla nieświadomych kupujących. Emisje 4k są okazjonalne i organiczne do piłki nożnej. 4k na satelicie umrze tak jak kiedyś 3D, jest za drogie w emisji. Przechodząc do CP nie traci się nic, za to zyskuje normalne ceny za ten sam kontent (z wyjątkiem kanałów C+). Po co przepłacać :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na C+ z reguły jest więcej premier i nowsze niż na HBO.Nic to nie będzie się tracić gdy CP uruchomi jakiś własny kanał filmowy z nowościami.I wtedy nic się nie straci bo uzyska się inne premiery.E CP trochę lipne jest włączanie opcji dodatkowych gdzie trzeba czekać do okresu zobowiązania.Zresztą wystarczy poczytać wątki kto bierze NC+ wspomina najczęsciej o ich kaanłach własnych nie tylko C+.Wybierający CP najczęsciej piszą o cenie a nie że ich skłonił konkretny kanał którego brak w konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej powiedziałbym jako przechodzący z nc plus do CP, że czytam sporo opinii podobnych do mojej czyli że decyduje nie tyle o cena a jej stosunek do oferty. Moje wrażenia były i są takie że za niemal tą samą cenę otrzymałem filmowo lepsza ofertę. A ta mnie interesuje. Mając przez ostatnie lata C ➕ i nie mając dostępu do HBO na pewno nadrobię w najbliższych dwóch latach zaległości w produkcjach i filmach serwowanych przez ten kanał. W ncplus do 70 zl które płaciłem za 6c + extra musiałbym dołożyć do filmbox do soundance, do Cinema i do HBO i to całkiem niemało. Decydują także inne względy jak u mnie dodatkowo brak możliwości wymiany dekodera na działający po WiFi itp itd Niezgadzam się zatem aby sama cena robiła takie wrażenie na przechodzących do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje dodatkowe włączane są w ciągu kilku godzin od kliknięcia w ICOK lub od zamówienia telefonicznego. Mówię to z własnego doświadczenia, bo korzystam. To jest tylko w gwoli sprostowania, a nie ciągnięcia dyskusji w tej kwestii, bo mamy od tego odpowiednie tematy. ;)

 

 

Ja raczej powiedziałbym jako przechodzący z nc plus do CP, że czytam sporo opinii podobnych do mojej czyli że decyduje nie tyle o cena a jej stosunek do oferty. Moje wrażenia były i są takie że za niemal tą samą cenę otrzymałem filmowo lepsza ofertę. A ta mnie interesuje. Mając przez ostatnie lata C ➕ i nie mając dostępu do HBO na pewno nadrobię w najbliższych dwóch latach zaległości w produkcjach i filmach serwowanych przez ten kanał. W ncplus do 70 zl które płaciłem za 6c + extra musiałbym dołożyć do filmbox do soundance, do Cinema i do HBO i to całkiem niemało. Decydują także inne względy jak u mnie dodatkowo brak możliwości wymiany dekodera na działający po WiFi itp itd Niezgadzam się zatem aby sama cena robiła takie wrażenie na przechodzących do CP.

 

Bo w mojej skromnej ocenie CP już dawno przestało być platformą dla "plebsu" i "biedactwa".

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NC+ i CP, jak ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to aktualnie na kanałach Canal+ nie ma co oglądać. Oferta filmowa to głównie niszowa produkcja najczęściej francuska lub seriale. Kiedyś to był rzeczywiście unikatowy kontent. Teraz, kiedy studia filmowe mają własne kanały, na Canal+ zostały tylko resztki ze stołu. 

 

Nie jestem fanem piłki nożnej, a na Canal+ mam co oglądać. Przesadzasz pisząc, że w Canal+ są (jak to nazwałeś) resztki ze stołu i niszowe filmy, czy najczęściej filmy francuskie. Jakby nie było, to w Canal+ możesz zobaczyć filmy z np. Universal Pictures, 20th Century Fox, czy Monolith Films. Wiadomo, kiedyś w Canal+ było więcej filmów, bo mieli więcej praw filmowych (szczególnie zaraz po połączeniu Cyfry+ z n-ką). Jednak wtedy też nie było takiej konkurencji jak teraz (Showmax, Netflix itp.). Warto dodać, że wśród filmów zarówno na Canal+ jak i HBO trafiają się gorsze i lepsze filmy. Jednak to nie wina kanałów Premium, tylko wytwórni filmowych, bo to one kręcą takie a nie inne filmy. Kolejną kwestią jest brak w CP kanałów tematycznych ITI typu Domo+, Ale Kino+ czy Planete+. Są to naprawę dobre kanały i nie przerywają audycji/filmów reklamami jak to robią to kanały tematyczne Polsatu.

 

 

Bo w mojej skromnej ocenie CP już dawno przestało być platformą dla "plebsu" i "biedactwa".

 

Być może, choć myślę, że w świadomości większości Polaków CP nadal pozostanie platformą dla mniej zamożnych i mniej wymagających klientów. Ludzie w moim odczuciu biorą CP głównie ze względu na cenę (mając dodatkowo SmartDom można za TV w CP płacić naprawdę grosze), a zaraz i przez wzgląd na prawa do LM i LE. Jak uwolnią HBO GO, a ktoś jest fanem filmów i seriali, zaś sportu nie, to CP nie będzie miał nic do zaoferowania takim klientom.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość klientów telewizji cyfrowej (i nie tylko) patrzy w pierwszej kolejności tylko i wyłącznie na cenę. Zdecydowana większość... Należy zatem porównywać pakiety w tej samej grupie cenowej, np.:

- Familijny Max HD+F+S+C w CP oraz Extra+ w nc+ (60zł),

- Premium MAX w CP oraz Extra+ z Canal+ w nc+ (100zł) itd.

I tu niestety nc+ przegrywa i to bardzo. W zasadzie nie ma czego porównywać...

Ponadto obecność kanałów tematycznych C+ jest w CP niwelowana przez dostęp do wielu kanałów bez dodatkowych opłat (np. Filmboxy, Cinemaxy, Sundance, H, H2) a w wyższych pakietach w CP otrzymujemy paczkę HBO niejako "w cenie". Dodatkowo kanały sportowe CP są dostępne w tej platformie w niższych pakietach.

Wniosek: jeśli patrzymy na cenę to ZDECYDOWANIE lepszy jest CP.

Jeśli kwota poniesionych wydatków nie ma dla nas znaczenia to lepsza jest nc+, nie ma wątpliwości. Jednak mam wrażenie że przewaga w oferowanej treści nie jest tak duża jak 2-3 lata temu.

 

Osobnym tematem są dekodery. Te główne można jeszcze porównywać (nowego Ultraboxa 4K w nc+ nie znam ale jednocześnie uważam że Wifi Premiumbox w nc+ jest naprawdę niezły i krytykowany niesłusznie choć oczywiście gorszy od Evoboxa w CP), natomiast co z tego że multiroomowe w nc+ działają po wifi skoro... nie da się z nich normalnie korzystać (koszmarnie powolne działanie, "mulenie", zawieszanie się). W CP wprawdzie trzeba raz na ok. 2,5 tygodnia aktywować kartą dekoder dodatkowy ale w nagrodę dekodery dodatkowe działają naprawdę płynnie i przyzwoicie (porównuję sagemcom dsiw74 w nc+ z HD 3000/5000/5500s/6000 w CP).

Mam wrażenie że nc+ gdzieś po drodze roztrwonił posiadaną kiedyś przewagę technologiczną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o standardowych cenach dla nowych abonentów NC+, można wynegocjować pakiet Superpremium w którym jest HBO i cała paczka C+ i Cinemaxy w cenie 99 zł.

Plus 5 zł za hbo go, 12 lub 16 zł za eleveny, 10 zł za multiroom jeśli nie ma się po cyfrze i robi się już 130, a jeszcze H1 i H2, sundance, filmbox też dodatkowo płatne. Oglądam zarówno filmy jak i piłkę nożną i bez ligi mistrzów paczka c+ straciła dla mnie sens

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez swojadroga
i w tym miejscu kończymy ten mały zjazd z tematu; wracamy do wrażeń po przejsciu z nc+ do CP;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

natomiast co z tego że multiroomowe w nc+ działają po wifi skoro... nie da się z nich normalnie korzystać (koszmarnie powolne działanie, "mulenie", zawieszanie się).

Nie wypada się nie zgodzić. Ja dopóki nie byłem użytkownikiem żadnego z operatorów słyszałem opinie, że sprzęt w CP to najgorszy szrot, a w nc+ to same super dekodery.

Pierwszy raz zdziwiłem się, kiedy zacząłem użytkować sprzęt CP. Owszem, czasami zdarzały się problemy, ale były one rzadkością i tak naprawdę do tej pory są sporadyczne.

 

Drugie zdziwienie wtedy, gdy wziąłem wifiboxa od nc+. Dekoder - porażka. Non stop się zawieszał, resetował, itp. Wymiana na nowy egzemplarz nie rozwiązała problemu, dopiero zapłacenie 200 zł za MOŻLIWOŚĆ dzierżawy wifipremiumboxa pomogło. Ostatnio nawet zastanawiałem się nad multiroomem w nc+, ale jak tylko w kilku APS dowiedziałem się, że jedyna możliwość to wifibox to podziękowałem z miejsca.

 

A samo przekładanie kart w CP? U mnie blokuje się raz na 16,17 dni, także nie jest to mocno uciążliwe. A w internecie panuje podobna propaganda jak ta dotycząca sprzętu CP. W wielu miejscach podają niewłaściwe info, że kartę trzeba przekładać co 3 dni :D

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne słuchałeś nie tam gdzie trzeba.Jak jeszcze nie miałeś CP to ich dekodery to był szrot(czytaj  ich własne HD...)Były też dobre jak na tamte czasy dekodery Samsung,Echostar.Niestety to co działo się kiedyś została im łatka doklejona do dziś.I to pewnie powtarzają Ci którzy od dawna nie mają styczności z ich sprzętem.Nie wiem też gdzie to wysłuchałeś że w NC+są super dekodery może były modele lepsze niż te w CP ale były też złomy typu np. Sagemcony DSI83 a Ty wziąłeś Wifi boxa czyli kontynuację bo Wifibox to też Sagemcom i to samo działo się z tym dekoderem co z poprzednim ich modelem u tego operatora.Ty musiałeś a raczej chciałeś zapłacić 200 zł inni płacą mniej lub wcale trzeba się dowiadywać i interesować.A ta propaganda z kartami pewnie to samo co z dekoderami lub po prostu różni maja różne terminy.Kiedyś były informacje o przekładaniu kart 1-3 dni.Ja dodając od siebie CP zrobił duży by nie powiedzieć bardzo duży postęp w sprzęcie to już nie są te czasy gdzie sprzęt HD.. trzeba było resetować dziennie x razy.Tylko jeszcze ta oferta sportowa która mnie absolutnie nie przekonuje choć LM to juz coś w ich ofercie.Dodatkowo w CP nie mam możliwości odbioru na niezależnym sprzęcie(jest ale moduł jednostrumieniowy to nie jest oferta dla bardziej wymagających bo tacy mają nierzadko drogi sprzęt).Oczywiście są i na to sposoby ale tu czytaj CP jest bardziej skomplikowany niż w konkurencji by mieć karty we własnym sprzęcie bez modułów.I piszę tu o zwykłym urzytkowaniu i płaceniu abonamentu.Na koniec CP i przedłurzanie umów to czysta przyjemność krótko i szybko a nie  jak w konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty musiałeś a raczej chciałeś zapłacić 200 zł inni płacą mniej lub wcale trzeba się dowiadywać i interesować

Pytałem nawet tu na forum, wielu mówiło, że albo 200 zł i 0zł/mc dzierżawa albo bodajże 50zł aktywacja + 10 zł/mc za dzierżawę. Z tego co pamiętam, to nawet Ty wspominałeś o takich cenach :P

 

Dodam, że mój bazowy pakiet to Start+, więc pewnie też stąd taka wysoka cena.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dziesięciu latach w NC+  trafiłem do CP, i jak dotychczas jestem zadowolony. Bardzo miła obsługa w salonie, dekoder Evobox wystartował bez problemów, fajny pilot na zwykłe paluszki, a nie jak w wifiboxie na jakieś baterie od zegarka, które padały po dwóch miesiącach. Dekoder chodzi płynnie, błyskawicznie wchodzą kanały, w NC+ wieszał się często, nie reagował na pilota. Dużo słyszałem że Evobox długo startuje, ale jak dla mnie to na tym oszczędnościowym wariancie to i tak chyba krócej niż wifibox. Co do kanałów to jak to ktoś napisał, że wszędzie są powtórki powtórek to ja już wolę mieć więcej powtórek za mniejszą cenę niż w NC+. :wink: Wracając do dekodera to ktoś wspomminał, że pilot nie zawsze działa przez szybę. Mój dekoder jest za szybą, i nie ma to żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekornie napiszę:

Zostawiłem w NC+ to czego brakuje w Polsacie.

W Polsacie wziąłem to czego nie ma w NC+.

I mam wszystko w jednym dekoderze :mrgreen:

Za cenę 60 zł miesięcznie. Bez zbędnych kanałów przerywanych reklamami typu AXN, CBS itp itd.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wcześniejszej dyskusji co lepsze czy NC+ czy CP - kluczowe dla mnie okazały się koszty. Będąc dość zajętą osobą i kibicem niespecjalnie zaangażowanym oglądałem nasza kopana ligę od przypadku do przypadku i tym bardziej nie oglądałem angielskiej czy LM. Biorąc nowości filmowe z netu zorientowałem się że te same pozycje pojawiają się na C+ po miesiącu czy dwóch - tak więc wyjątkowość pakietu C+ w moich oczach spadła drastycznie. HBO było priorytetem bo ma własne ciekawe produkcje w dodatku chciałem sprawdzić Cinemaxy. NC+ się zawiesił na superpremium za 99zł + MR za 10zł. Mój wybór był prosty 109zł w NC+ czy 74zł w CP (99+5MR/17M płatnych) - 35zł różnicy za paczkę C+ - sorry ale nie dam tyle. Paradoksalnie najbardziej to brak Minimini dzieciakom :-). Cała reszta na tym samy poziomie w dodatku dostałem ich najlepszy dekoder o czym w NC+ nie chcieli słyszeć. Rozmawiałem z 3 konsultantami DUK z NC+ i za każdym razem gdy wspominałem o zamiarze przejścia do CP miałem wrażenie że odnoszą się do tego z lekceważeniem i przekonaniem że NC+ to coś strasznie wyjątkowego - no cóż stracili klienta gotowego im zapłacić o 10zł mniej. I zamiast zarobić 90zł to konkurencja zarobi 74 - taka to u nich polityka wyjątkowości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze nc+ GO TV, gdy masz dekoder podłączony do Internetu. Czegoś takiego nie ma w CP. Tak jest tylko iPla z programami głównie z Polsatu.

Mając 4 lata NC+ skorzystałem z ich GO TV może 2 razy. Z tych dodatków to wartościowe wydaje mi sie jedynie HBO GO które w CP dostałem za darmo a w NC+ kazali sobie płacić chyba 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 4 lata NC+ skorzystałem z ich GO TV może 2 razy. Z tych dodatków to wartościowe wydaje mi sie jedynie HBO GO które w CP dostałem za darmo a w NC+ kazali sobie płacić chyba 5zł

 

Ale nie każdy używa takich usług jak ty. Ja bardzo często korzystam z nc+ GO TV, bo nie trzeba trzymać się sztywnej ramówki. Poza tym w moim odczuciu (moi rodzice mają CP) CP GO nawet w połowie nie dorównuje nc+ GO TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]..... CP GO nawet w połowie nie dorównuje nc+ GO TV.

Kategorycznie się z Tobą nie zgadzam. Nie wiem jeszcze jak jest w CP dokładnie ale w ncplus go była ograniczona ilość urządzeń liczona jako przeglądarka internetowa (sic!) Po czyszczeniu cash przeglądarki i ponownym logowaniu miałem już kolejne urządzenie wykorzystane. Zmiana urządzenia raz na miesiąc. Korzystałem rzadko i efekt taki ze jak raz na jakiś czas siedząc na działce chciałem odpalić GP na żużlu to okazało się że się nie da urządzeń nawet przez infolinię zamienić i że nie obejrzę. W CP na razie loguję się z aplikacji na android tv, z komórki, kompa. Cash czyszczę ccleanerem jak zawsze i na razie nic nie każe mi zamieniać urządzeń. A w czym ncplus go jest niby takie lepsze?

Edytowane przez kojkojo78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty to robiłeś od ponad roku mam użyczony NC+ Go dwóm znajomym, jeden jedzie na Safari drugi na FF, ja tez na FF i Smartfonie. Zero problemów, po dużej aktualizacji FF raz musiałem zamienić urządzenie, Cleaner czyści cookiesy raz na tydzień... poczytaj i poczekaj jak jest w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...