Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Fanatyków z własnym wypasionym sprzętem jest stosunkowo niewielu, większość i tak weźmie nowy sprzęt w dzierżawę, i nc+ będzie kosić kasę na multiroomach, dekoderach z nagrywarką itd. 

 

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z faktu - ilu abonentów ma własny sprzęt i nigdy nie przejdzie na tunery dedykowane od nc+. Ja na pewno nie przejdę , a płacę ponad stówę miesięcznie. Mam dwa Cameleony i jeżeli zostanę zmuszony do ich sprzętu to automatycznie rezygnuję i takich jak ja jest bardzo wielu znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@mirko1801, to że płacisz 100 pln to nic nie znaczy. Ja płacę 134 i mam turbodekoder. Który z nas jest ważnieszy/cenniejszy dla NC+? Podpowiem ci ;)..... tylko ten który będzie nadal opłacał abonament. :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ludzie nadal będą kombinować. Dziś osoba z wiedzą informatyczną może sobie spokojnie wziąć legalnie 6 dekoderów z nc+ (np. Wifipremiumboxa i 5  mydelniczek) i oglądać TV w 6 lokalizacjach, ale to wymaga wiedzy i odpowiednich nakładów finansowych. Kto ma sobie poradzić, ten zawsze coś wykombinuje, ale mniej obrotni będą musieli kasę zostawić u operatora i o to w tych wszystkich działaniach chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nidgy tego nie zrozumiesz póki nie spróbujesz własnego dobrego sprzętu i nie zobaczysz jakie on ci daje możliwości.Własny sprzęt to nie zawsze korzystanie nie legalne.Są osoby które abonują np 4 i więcej płatnych tv i co maja trzymać 4 dekodery?Tu masz na jednym.

 

ale nikt nie neguje tego że lepszy sprzęt jest lepszy(przynajmniej nie ja) ale ile osób to ma?Jaki % wszystkich abo?Będzie 0.02%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirko1801, to że płacisz 100 pln to nic nie znaczy. Ja płacę 134 i mam turbodekoder. Który z nas jest ważnieszy/cenniejszy dla NC+? Podpowiem ci ;)..... tylko ten który będzie nadal opłacał abonament. :P

Napisałem , że płacę ponad stówę , a nie stówę [ to nie jest istotne ] i także mam dwa tunery od nc+ , ale ich nie używam , leżą w piwnicy. Dajmy na to , że rezygnuję ja i kilkuset podobnych do mnie to już nie jest strata dla nc+ 100zł. ale kilkaset zł. miesięcznie. W rozliczeniu rocznym wyjdzie naprawdę pokaźna sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż to już razy wszystko miało być zabezpieczone i co...? I zawsze wychodziło jak zawsze :)

Co będzie teraz? Teraz NC+ będzie strzelać na oślep. Oberwą legalni użytkownicy co nigdy nie pójdą na umowę z ich sprzętem.

Ale czy aby na pewno oberwą? Przecież nie wszyscy  żyją sportem. Ci co cenią sobie kino nie będą płakać po umowie z NC+. W sumie po umowie z CP też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu chodzi o legalne użytkowanie karty NC+/C+/Polsat/Orange/HD+/Tivusat/TNTSAT i paru innych platform na własnym dekoderze sat.

 

Na dzień dzisiejszy trzeba robić to nie końca zgodnie z regulaminem choc się za to płaci legalnie abonament - opłaty w prepaid.

Pieniądze im nie śmierdzą.

 

@umek jak ten Wandalowicz sparowany z kontentem

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, duża liczba użytokwników nie jest specjalista, korzystaja z tego co dostali (np Multiroom u rodziny w 2 miastach). Nadawcy mają parcie na zabezpieczanie to też fakt, patrz CP czy serwisy VOD obwarowane Silverlightem czy innym Widvinem które nie tak prosto obejść.

Karty aneksują, bo chcą zdobyć klientów proste, a potem będzie wygaszanie i walka o wymianę, nc+ nie zawsze myśli przyszłościowo.

 

Komunikat mówi jasno, polecą jedynie Cameleony wyjątkiem jest Pace bo zapewne założą mu parowanie jak już do zrobili poprzez licznik lub w ostateczności dadzą Caymana. Jedynie Multiroo. się zmieni, ale jest też na to sposób.

 

Z badań Nielsona zleconych przez nc+ wynika że 99% abonentów deklaruje że jest im obojętne jaki ma dekoder, więc nie będzie źle. Jedynie starzy Cyfrowicze muszą się pogodzić, reszta może mieć Cama i własny sprzęt.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie neguje tego że lepszy sprzęt jest lepszy(przynajmniej nie ja) ale ile osób to ma?Jaki % wszystkich abo?Będzie 0.02%?

Ale tego to nawet operator nie wie wystarczy poczytać inne fora by się przekanać że nie jest ich mało.A jaki to %NC+ czy CP może się okazać że więcej już jedzie na SH i to powinni próbować zniwelować.Bo dawców i linijek nie brakuje.Am przez to cierpią tylko ci uczciwi bo za takiego się uważam bo poza ogladaniem na kompie nic nie robię i to najczęsciej w tym samym pokoju co jest dekoder więc mogę to zrobić na tv.A i część ustawień dekodera wolę robić na kompie niż dekoderze bo tak mi wygodniej.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego to nawet operator nie wie wystarczy poczytać inne fora by się przekanać że nie jest ich mało.A jaki to %NC+ czy CP może się okazać że więcej już jedzie na SH i to powinni próbować zniwelować.Bo dawców i linijek nie brakuje.Am przez to cierpią tylko ci uczciwi bo za takiego się uważam bo poza ogladaniem na kompie nic nie robię i to najczęsciej w tym samym pokoju co jest dekoder więc mogę to zrobić na tv.A i część ustawień dekodera wolę robić na kompie nić dekoderze bo tak mi wygodniej.

 

Takich jak Ty jest garstka która im zwyczajnie wisi:)Jeśli kupują filmy w 4K a Fox im mówi że tylko na dedykowanym sprzęcie to wyjścia nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sondaże nie wierzę.

Wierzę za to w to można było około dwa lata temu wyczytać z APSowego softu (API, systemu, jak zwał tak zwał).

Właśnie te około dwa lata temu były informacje, iż osób co nie mają ani jednego dekodera na umowie jest około 700tyś.

Jeżeli będzie to prawda i chociaż połowa powie NIE to raczej NC+ odczuje to mocno. Nie każdy ma NC+ dla sportu a resztę poza sportem można mieć leganie taniej.

Nie zapominajmy, że teraz już są nowsze technologie i jak ktoś ma być uwiązany do czegoś dedykowanego to może być równie dobrze uwiązany do np. Aplikacji na SmartTV a nie kolejnego pudła obok TV czy jakiegoś modułu co może działać albo i nie.

 

EDIT...

w 4K jeszcze masowo filmów nie kręcą. Nawet nowości jak Gwiezdne Wojny były kręcone w 2K i upscalowane.

Ale dużo ludzi łyka tą papkę i kupuje to 4K. Zachwyca się tym ale prawdziwego 4K na oczy nie widzieli.

Za to jakby takie NC+ dało normalne HD + dodatki z UHD jak HDR to by była różnica.

Edytowane przez tux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze tvsat tylko dlatego ze są cameleony. Z przyzwyczajenia. Zabiorą to znikam z tej archaicznej technologii. Nikt z młodych nie zapłaci za coś co nie jest przez internet. Pamietam jak z połączenia cyfry i nc miało być dwa razy tyle abonentów. Ta platforma umiera po co się ekscytujecie. Francuzi próbują wydoić ile się jeszcze da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdziłeś że robią to bo ktoś  ma takie wymagania co do 4K.Ale tego 4K i tak nie pokazuja na tych kartach i rozumiem że to jest Twoje tłumaczenie?Niech pokazują to tylko i na Caymanach to i tak tylko ochłapy w porównaniu do innych operatorów a by to wiedzieć wystarczy śledzić inne fora.Bardziej zorientowani wybiorą lepszą ofertę sportową w innym jezyku w cenie za cały rok tyle co w NC+ za dwa miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka wyliczanka. Dla uproszczenia przyjmę pewne zaokrąglenia.

Szacuje się, że około 10% abo ma własny sprzęt ( tunery, moduły )

takie informacje pojawiają się czasami.

 

Abo jest około 1 800 000, co daje 180 000.

Zakładając, że każdy płaci około 100 PLN na miesiąc,

daje to przychód 18 000 000 PLN na miesiąc.

W roku to jest kwota 216 000 000 PLN.

 

Jeżeli w tej wyliczance nie ma błędów w założeniach,

to wybaczcie ale nie wierzę aby jakaś firma mogła odpuścić sobie 216 milionów PLN w roku.

Edytowane przez equest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz to wszystkim Fox ma nie wiadomo jakie wymagania do to zabezpieczeń?A konkurencja kupiła LM za 400baniek i praktycznie każdą kartę idzie ogarnać do własnego sprzętu i jest ok?Czym się różni Cameleon od odpowiedniego Conaxa? Bo te drugie niby ok.@torre24 własny sprzęt pełna orbita +Xtra.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...