Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Czytasz czy nie? Przecież są tu wpisy i proponują to coś za free tym co mają Pejsa i kartę do MR bez ich dekodera. 

Przepraszam, nie jestem taka biegła w tym waszym slangu a chciałam uzyskać konkretną informację.

• Haha 1

Posted (edited)
W dniu 10.06.2019 o 23:28, Pawel napisał:

Powoli oswajaj się z myślą, że czasy dzielonego w ten sposób abonamentu odchodzą w przeszłość.  Córce,która nie mieszka z Tobą pozostanie podpisać umowę na siebie.

Przy założeniu, że cameleony zostają, to nie jest to takie oczywiste jak Ci się wydaje. Pewne jest tylko to, że na arivie w ten sposób czyli z kartą w czytniku działać nie będzie. Być może będzie działać po LANie ale to już inny temat.

Edited by tail#

Jak sam widzisz wszystko jest kwestią założenia. Jakie są plany operatora co do sprzętu nikt nie wie.

• Haha 1

Posted (edited)

Ale to ty pisałeś, że pozostanie podpisać umowę na siebie, a nie ja. Z tego co piszą tu ludzie co im operator proponuje można wywnioskować, że cameleony zostaną, a skoro tak to do dlaczego pisałeś, że ma podpisywać umowę na siebie?

Edited by tail#

Ariva pójdzie w odstawkę. Weźmiesz wtedy od nc Wifibox i dalej będziecie mogły oglądać, do czasu aż zmienisz Pejsa na WifiPremiumbox lub 4k

Mam WiFi Premiumbox i drugą, samą kartę, która właśnie dostała wirusa. Dobierając WiFi Box-a będę od razu skazany na MR z połączonymi dekoderami?

Posted (edited)

Może nie tak odrazu, ale na bank w pierwszej kolejności. Nie wiadomo jak długo

Edited by ircios
  • Haha 1

A ja po blisko miesiącu (telefon 21 maja), dostałem SMS o treści: Szanowny Abonencie, uprzejmie prosimy o kontakt w sprawie umowy nc+ pod nr 22 358 62 11. Chyba nie mam zamiaru dzwonić.

@A&G A to prośba przez nc to ma związek z przyszłością nieparowanych kart?

@ircios- Domyślam się, że tak, ponieważ tak jak napisałem, dzwonili do mnie 21 maja proponując dość nachalnie swoje "[beep] top box'y". Spławiłem ich zadając jedno tylko pytanie - czy na którymkolwiek z oferowanych dekoderów mogę ułożyć własną listę. Nie, więc dziękuję, nie mamy o czym rozmawiać, a jak kiedyś pozbawicie mnie możliwości korzystania z własnego dekodera, zmuszając mnie do wzięcia waszych wynalazków bez możliwości "wstawienia" TVP1 na "1" i TVN 7 na "7", to po wielu, wielu latach (od 1999 roku) rozstaniemy się, ponieważ dla mnie to jedna z ważniejszych funkcjonalności dotycząca dekodera, jeżeli nie najważniejsza.

@aro - umowę mam do 30 listopada 2019 roku.

• Like 1

Posted (edited)

Witam. Czy ktoś może posiada wsad do blockera FEDC opartego o procesor PIC16F84 ? Chcę zaprogramować procesor i wsadzić go  do środka do tunera żeby można było normalnie umieścić  kartę w czytniku. Na Elektrodzie ktoś umieścił schemat podłączenia  i wsad ale chwilowo nie mam dostępu. Pozdrawiam.

Przy okazji jeśli ktoś ma kartę jeszcze bez FEDC to nie umieszczać jej w tunerze obsługującym Nagrę. Chciałem przetestować odbiornik Technisata Digyboxx HD C+  i po 15 minutach odbioru karta złapała FEDC. Jak była w tunerze Fergusona HF8900 to działała bez zarzutu prawie do dziś. Tak się kończą eksperymenty i teraz odbieram na razie wszystkie kanały na Technisacie.

Jeszcze jedna rzecz. Nie mogę na tunerze Technisata ustawić jednego kanału tj. National Geographic People HD. Tuner go nie znajduje. Reszta z pakietu Nc+ działa bez zarzutu. Na liście Nc+ ładowanej automatycznie brakuje tego kanału. Czy ten kanał ma jakiś specyficzny sposób nadawania czy to może wina tunera ? Proszę o sprawdzenie przez userów tego sprzętu. Dzięki.

Edited by Krispl

Posted (edited)
2 godziny temu, Krispl napisał:

Przy okazji jeśli ktoś ma kartę jeszcze bez FEDC to nie umieszczać jej w tunerze obsługującym Nagrę. Chciałem przetestować odbiornik Technisata Digyboxx HD C+  i po 15 minutach odbioru karta złapała FEDC.

Co ma jedno do drugiego? Jeżeli karta miała dostać FEDC, to i tak by go dostała bez względu na to w którym sprzęcie by była. Eksperymentami można nazwać to co chcesz zrobić z HF8900, prowadzi to do nikąd.

Edited by tail#

Posted (edited)

Moja karta Cameleon działała w HF8900 od kilku lat i działałaby do dziś gdyby nie została włożona do Digyboxa. Kupiłem Technisata za grosze dla testów i chciałem sprawdzić czy dekoduje  kanały Nc+. Oczywiście wszystko zadziałało ale po wyjęciu karty z Technisata i włożeniu do Fergusona karta już nie działa. Karta była w tunerze Technisata nie więcej niż 10-15 minut.  W menu karty jest już FEDC.

Jeśli chodzi o przeróbkę Fergusona to nie ma problemu. Zamiast zewnętrznego blokera można sam chip umieścić w środku po małej przeróbce i efekt będzie taki sam. Technisat działa bez zarzutu na karcie Cameleon z FEDC za wyjątkiem kanału Nat. Geographic People HD. Tego kanału nie mogę ustawić. Jakość obrazu przyzwoita a kanały przełączają się szybko. Można zaprogramować oprócz nieedytowalnej listy Nc+ jeszcze 3 własne listy kanałów.

Edited by Krispl

Krispl kanał Nat Geo People HD musisz wyszukać ręcznie.

Trzeba próbować zmieniać nieznacznie częstotliwość transpondera,

w dół lub w górę przy każdej próbie wyszukiwania.

Pozostałe parametry transpondera bez zmian.

Przy którejś próbie zaskoczy.

2 godziny temu, Krispl napisał:

Moja karta Cameleon działała w HF8900 od kilku lat i działałaby do dziś gdyby nie została włożona do Digyboxa. Kupiłem Technisata za grosze dla testów i chciałem sprawdzić czy dekoduje  kanały Nc+. Oczywiście wszystko zadziałało ale po wyjęciu karty z Technisata i włożeniu do Fergusona karta już nie działa. Karta była w tunerze Technisata nie więcej niż 10-15 minut.  W menu karty jest już FEDC.

Nic innego jak zbieg okoliczności. Po prostu uwalili Ci kartę w tym momencie co miałeś w Technisacie. Tyle w temacie.

Oczywiście że tak - pisałem o tym wcześniej. @Krispl to kolejny, który wymyśla jakieś dziwne teorie. :) 

Posted (edited)
W dniu 10.03.2019 o 22:48, pablo21 napisał:

Podobno karty Cameleon a zwłaszcza w nich czysta Nagra ma jeszcze sporo możliwości w sobie, które operator NC+ nie wykorzystywał dotąd. Jak widać teraz wspomagani przez Kudelskiego idę do przodu z procesem uszczelniania tych kart. Jedno jest pewne że tunelowanie Seca z końcem roku 2019 lub poczatkiem roku 2020 zniknie z satki i karty będą już dekodować kanały z czystej Nagry tylko. Niby brak parowania w tych kartach do czasu ich wymiany ma załatwić licznik ECM który ma skutecznie utrudnić dzieleni tych kart przez splittery i inne wynalazki. Na razie NC+ nie zabiera kart Cameleon bo abonenci skutecznie się opierają a operator boi się odpływu abonentów. Zrobią to łagodnie i powoli stopniowo z wymianą przy okazji przedłużania umów. Tak nic na siłę ale na ten czas trzeba coś z tymi kartami zrobić i je zabezpieczyć by dostawcy kontentu dali im spokój. :-)

Czyli jak przedłużę umowę do połowy 2021r., to mój stary cameleon będzie działał na każdym dekoderze od nc+ z kodowaniem nagra/seca? Zatem do domu kupuję Pace z oryginalnym oprogramowaniem (a mój Miraclebox Ultra z E2 posłuży do tv z netu), a na działce użyję kupionego kiedyś od nc+ Sagemcoma dsi187 i dalej będę mógł przewozić kartę z domu na działkę? Dobrze rozumiem?

I druga kwestia: czy jesteście pewni, że jest techniczna możliwość sparowania cameleona z konkretnym dekoderem z oryginalnym softem nc+ nagra/seca?

Bo z informacji nc+ wynika, że nawet od 1 stycznia 2020r. każdy cameleon będzie działał z każdym ich dekoderem, przynajmniej ja to tak rozumiem. Zatem może nie jest to takie proste?

Edited by Grzesiek70
Uzupełnienie

@Grzesiek70

Obecnie karta Cameleon w Nagra CAID 1813 ,ma parowanie "globalne" czyli karta działa w każdym tunerze od nC+ (seca/nagra) . Co będzie po nowym roku ,tego nikt dokładnie nie wie . Istnieję techniczna możliwość ,że karta Cameleon w nagra 1813, dostanie swoje unikalne klucze CWPK (do tego mogą one być zmieniane co określony czas) ,wówczas karta i tuner będą stanowić parę .

• Thanks 1

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :).

A czy istnieje możliwość, że ludzie dobrej woli poradzą sobie z tego rodzaju parowaniem i na e2 karta będzie chodzić?

Pytam tylko i wyłącznie z tego powodu, że potrzebuję karty do jednego tunera w domu i drugiego na działkę. Akceptowalne byłyby przeze mnie dwa tunery z oprogramowaniem operatora, tuner z e2 zostawię sobie do internetu i jako odtwarzacz multimedialny. Zatem każde inne rozwiązanie mojego problemu po wprowadzeniu parowania kluczami też mnie interesuje. Jestem aż tak zainteresowany szczegółami, bo umowa kończy mi się... 31.12.2019. Zatem sami rozumiecie, że podpisać umowę na 2 lata, żeby po miesiącu stracić mobilność, nie interesuje mnie.

Ludzie dobrej woli już dawno sobie poradzili nawet z Caymanem 😂😂

• Like 1

No teraz Kolego to mnie trochę zszokowałeś - przenoszę się na DVHK-laki celem odkurzenia wiedzy 👀

26 minut temu, ircios napisał:

Ludzie dobrej woli już dawno sobie poradzili nawet z Caymanem 😂😂

Masz na myśli piratów, którzy przez swoje złodziejstwo zapewniają uczciwie płacącym wyższe ceny? 

Rzeczywiście, ludzie dobrej woli...

• Thanks 3

Posted (edited)

Nie ważne co i kogo miałem na myśli Nie interesuje mnie czy to piraci, politycy czy inni... co kombinują. Odniosłem się do pytania na, które odpowiedziałem. Czy ja ich nazwałem "ludzie dobrej woli"? Nie. Więc cytuj tego co zadał pytanie. 

Piraci zapewniaja abonentom uczciwie płacącym wyższe ceny?😂😂

Jest ich tyłu, że rzeczywiście operator podnosi przez nich ceny😂.

Chyba, że operator sam wypuszcza klucze wybranym swoim Piratom aby mieć wymówkę, aby zrobić coraz to lepsze zabezpieczenia przeciw uczciwym abonentom i podnieść ceny. Pamiętaj...bo chyba nie wiesz. Dla dobrego Pirata nie ma zabezlieczeń. 😉

Edited by ircios
  • Upvote 1