Jump to content

Robo99

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About Robo99

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zapomniałem dodać. Po pewnych problemach w maju z modułem CAM Ci Astona i kartą Cemeleona do której dokupiłem konwerter/dekoder wszystko działa okey. Do drugiego telewizora dokupiłem w dobrej cenie moduł Cam Astona i włożyłem drugiego Cameleona oczywiście całość uzbroiłem w kolejny konwerter/dekoder i na obu telewizorach mam to co chcę i chciałem. Umowa jest jeszcze kilka miesięcy więc jak się skończy to jej nie przedłużę i przejdę na czas nieokreślony, a wtedy poczekamy i zobaczymy co będzie. Na razie kilka miesięcy mam spokój.
 2. Jak piszesz do inteligentnego człowieka, aby omijał szerokim łukiem to zrozumie, a każdy inny nie. Cóż ... Dla pozostałych forumowiczów informacja, że konwerter z modułem i Cameleonem dzisiaj został przesłany do firmy od której kupiłem konwerterek.
 3. [email protected] O co tobie chodzi? jakich od was? Od ciebie nie chcę niczego, gdyż ty w moim przypadku nie dałeś kompletnie żadnej racjonalnej rady. A inni jeśli próbują mi pomóc to odpowiadam im na ich sugestie. Inni w przeciwieństwie do ciebie wykazują wolę pomocy i ich rady są szczere w przeciwieństwie do ciebie. Proszę [email protected], omiń mnie szerokim łukiem.
 4. Telewizor widzi moduł CAM Astona i wszystkie jego parametry. Nic się nie zmienia jak do samego modułu włożę samą kartę Cameleon czy zrobię to za pośrednictwem konwerterka. Zapewne diagnoza polegająca na tym, że padł konwerterek jest trafna. @iricios Karty obie były również niewidoczne dla modułu Astona jak i Cyfry+ jeszcze przed zastosowaniem konwerterka. Wtedy również pojawiały się napisy, aby włożyć kartę w przypadku moduły Cyfry + a na telewizorze z modułem Astona pojawiał się napis, że brak karty.
 5. [email protected] A może nie jest to dziadostwo skoro działa u wielu innych? Może ja mam po prostu pecha i mi się zepsuło? Po prostu opisałem swój przypadek mając nadzieję, że ktoś miał podobny i pomoże mi go rozwiązać. Zamiast tego dostaję mnóstwo "dobrych rad", które są nie na temat. Podpiąłem te dziadostwo w salonie. Stoi obok RZ Onkyo i głośnika centralnego Monitor Audio i wygląda to jak mały fiat przy nowych mercedesach. Mój 7 letni synek mówi do mnie tak, cyt."tata, to jak teraz mam żyć? Jednym pilotem robię ciszej albo głośniej a drugim przełączam kanały ?. Tata, a czemu teraz pod numerem jeden nie ma już bajek? Tata, to jakieś badziewie". Ciężko to zrozumieć dziecku skoro jego całe życie to jeden pilot.
 6. [email protected] Komfort ma swoją cenę a dwa piloty a w zasadzie w moim przypadku trzy to jest krok do tyłu i powrót o jakieś 7 lat. W dobie unifikacji np. ładowarki do telefonów, itp., itd. to co NC+ wyprawia z klientami to skandal. I choćbym miał wydać kolejne pieniądze to chcę mieć możliwość korzystania w swoim mieszkaniu na dwóch telewizorach modułów CAM i koniec kropka. [email protected] Ale u mnie tunery w obu telewizorach widzą moduł Aston. [email protected] Tak prosiłem o wgranie FEDC.
 7. Po wejściu do menu telewizora Sony i do opcji ustawień telewizji cyfrowej wyświetla, że widzi moduł Aston 2.26 i jego pozostałe parametry. Pojawia się komunikat, że nie widzi karty. Drugiego Cameleona też nie widzi. Tak jest na obu telewizorach, więc eliminuję uszkodzenie tunerów w telewizorach. W moim pytaniu chodziło, czy ktokolwiek miał taki przypadek, że konwerter (bloker) działał, a po godzinie i włożeniu do drugiego TV po prostu wszystko wróciło do sytuacji sprzed konwertera i komunikaty też są takie same. Jakby go nie było.
 8. Po prostu wzbudziło moje zdziwienie, że konwerter działał około godziny a po włożeniu do drugiego telewizora nie ruszył i po powrotnym włożeniu do pierwszego telewizora też już nie ruszył. Nie za bardzo mam gdzie sprawdzić, czy konwerter działa na innych kartach i w innych urządzeniach. Rzeczywiście pozostaje mi odesłanie go. I proszę nie ciągnij tematu pilotów, bo to tak jakbyś teraz radził mi, który od 25 lat jeździ samochodami z automatycznymi skrzyniami biegów, abym zaczął jeździć ręczną skrzynią, bo teraz ręczne skrzynie są fajne. Może i są ale ja preferuję komfort. Mimo wszystko w Twoich "radach" wyczuwam jakąś dozę złośliwości. Miłego dnia Tobie życzę. Robert
 9. Już to pisałem powyżej, że obie karty Cameleon sprawdziłem po tym konwerterze i obie działają w dekoderze NC+.
 10. Panowie Ale ja Was nie proszę o rady, że są piloty uniwersalne, gdyż mam pilot Sony w którym mam Netflixa, jednym ruchem palca jestem w jutubie, innym ruchem palca uruchamiam dysk sieciowy NAS, itp., itd. Poza tym pilot uniwersalny który byłby porównywalny funkcjonalnością to Logitech, który kosztuje około 500-600 zł. A muszę kupić dwa. Dlatego prosiłem o nie dawanie takich "dobrych" rad. Również proszę nie dawać mi rad, co będzie gdy będzie, bo mi nie o to chodzi. Byłem w poniedziałek w centralnym BOK NC+ z moimi kartami i modułami i gdyby oni chcieli mi je zabrać i dać nowe to zrobiliby to w poniedziałek kiedy u nich byłem. Proszę raz jeszcze o porady "techniczne" a nie wywody i "rady", które nie wnoszą nic do mojego problemu.
 11. Panowie Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku. Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni. Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd. Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze. Z góry dziękuję za pomoc
 12. Tak sprawdzałem, karty Cameleon nr 1 i nr 2 działają w dekoderze NC+. Obie są sprawne.
 13. Proszę o radę techniczną, a nie wywody typu abym korzystał z dekoderów NC+. Chodzi mi o moduły i karty Cameleon. W poprzedni piątek padł mi odbiór programów w telewizorze, w którym miałem włożony moduł CAM Ci jeszcze Cyfry + (niebieski) z 2011 roku. Natomiast dzień później padł mi odbiór kanałów w innym telewizorze z modułem Aston z oprogramowaniem 2.26 W poniedziałek udałem się do centralnego punktu obsługi klienta NC+ w Warszawie z modułami i tam od razu mnie poinformowano, że ten niebieski Cyfry + już nigdy nie ożyje, gdyż systematycznie są wyłączane. A co do Astona to nie mają pojęcia. Nawiązałem więc kontakt z firmą ..............., i zamówiłem jeden kontroler do Astona, która dzisiaj przesłała mi mikrokontroler (PIC16F628A) z wgranym firmware FEDC. Włożyłem go dzisiaj wieczorem do pierwszego telewizora. I wszystko ożyło. Polatałem po kanałach pełen radości. Wyłączyłem telewizor i znowu włączyłem i okey. Wyjąłem urządzonko z modułem i kartą i poszedłem do drugiego telewizora. A tam nic. Znowu ten [beep]ny komunikat, że "usługa jest kodowana lub nie można jest odkodować". Wyciągam z kieszeni konstrukcję i wracam do pierwszego telewizora, a tam znowu ciemność i te same komunikaty. No załamka. Wyresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych. Trwa to z 20 minut. Potem zaczynam wyszukiwać kanały z satelity. Znalazło 520 kanałów. Jednak nadal nic. Co się stało? Czy ktoś racjonalnie umie to wytłumaczyć? Co dalej proponujecie?
×
×
 • Create New...