Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

43 minuty temu, KAMYK83AG napisał:

@radk Philips był w ramach umowy, wymieniony na Premiumboxa bez dodatkowych opłat,na dysku nic nie miałem także nie wiem czy można uratować zawartość.

No to na szczęście u Ciebie konsekwencje ograniczyły się tylko do przerwy w dostępie do tv i przymusowej wycieczki do salonu.

Ciągle wygląda to na celowe złamanie umowy w celu nakłonienia Cię do niekorzystnych decyzji i działań. To aż się prosi o napisanie skargi.

4 godziny temu, KAMYK83AG napisał:

@germanik Musisz wymienić dekoder.

@KAMYK83AG Nie wymienić, tylko zrobić jak pisze @lukx95. Dekoder prawdopodobnie nie był używany i czekał w szafie na lepsze czasy 😂😂. Trzeba zaktualizować Pejsa.

@radk Co Ty wypisujesz? Dawno temu nc komunikowało, że  trzeba Philpsy wymieniać, bo nie będą wspierane. No ale skąd o tym możesz wiedzieć.

Edited by ircios

Mam wersje 159. Wlasnie podlaczylem Pace do internetu ale nie moge wykonac aktualizacji. Punkt 8: aktualizacja oprogramowania dekodera nie jest aktywna.

Nie pamiętam, ale softy do Pejsa są puszczane chyba w piątki czy w poniedziałki. Do sat też musi być podłączony. Zadzwoń na infolinię działu technicznego i dopytaj.

Edited by ircios

14 minut temu, ircios napisał:

@radk Co Ty wypisujesz? Dawno temu nc komunikowało, że  trzeba Philpsy wymieniać, bo nie będą wspierane. No ale skąd o tym możesz wiedzieć.

Faktycznie ja nie mogę wiedzieć bo nie mam i nie śledziłem losu tego sprzętu.

@KAMYK83AG nie sprawiał wrażenia poinformowanego.

Przepraszam jeśli się pomyliłem.

Było kilka telefonów jak i pism od nc plus w sprawie wymiany starych dekoderów w związku ze  zmianą kodowania ale zwlekałem ponad rok bo myślałem że to uśmierci mój MR Standard po wymianie dekoderów ale póki co śmiga, zobaczymy jak długo :)

Nie ma konkretnej daty, ale zapowiedzieli, że ujednolicą kodowanie do końca 2019 r.

39 minut temu, KAMYK83AG napisał:

Było kilka telefonów jak i pism od nc plus w sprawie wymiany starych dekoderów w związku ze  zmianą kodowania ale zwlekałem ponad rok bo myślałem że to uśmierci mój MR Standard po wymianie dekoderów ale póki co śmiga, zobaczymy jak długo :)

Ciągle mam wątpliwości, czy umowa przewiduje możliwość przerwania świadczenia usług po takich komunikatach do momentu, aż abonent sam zawiezie im w zębach stary dekoder na wymianę.

Miał czas na wymianę.  Nie wymienił. Jego problem. 

Jesteś w stanie wskazać takie zastrzeżenie w warunkach umowy, które na to pozwala?

31 minut temu, radk napisał:

Nie ma konkretnej daty, ale zapowiedzieli, że ujednolicą kodowanie do końca 2019 r.

30 minut temu, Pawel napisał:

Do końca 2019 mają wycofać kodowane seca.

Czy wycofanie kodowania seca automatycznie pozbawi odbieranie usługi nc plus kart Cameleon umieszczonych w dekoderach WifiBox i PremiumBox i będziemy zmuszeni wymienić  je na Caymany, co będzie równoznaczne z zakończeniem opcji MR standard bez sieci ?

Edited by KAMYK83AG

Nie, cameleony będą mogły działać dalej, w nagrze, ale nie oznacza to, że nie zostaną wymienione na caymany.

1 godzinę temu, radk napisał:

Jesteś w stanie wskazać takie zastrzeżenie w warunkach umowy, które na to pozwala?

Nie mam dostępu do jego regulaminu. Może niech Ci prześle i poszukasz? 😉 Ja do swojego nie zajrzę, bo jestem daleko od domu. Możesz też sprawdzić swój. Szukaj czegoś o zapewnieniu odbioru przez operatora itp.

Wszystko jest jasne. Nawet nie ma co dyskutować, bo miał sprzet od operatora. Inna byłaby historia, gdyby miał samą kartę bez sprzętu najmowanego.

Edited by ircios

Nie, cameleony będą mogły działać dalej, w nagrze, ale nie oznacza to, że nie zostaną wymienione na caymany.

A czy na Cameleonach mogą zmienić mi Standard MR na nowy MR który działa tylko w sieci (wyłaczając dostęp w dodatkowym dekoderze który nie jest podpięty do sieci z głównym dekoderem ) czy najpierw muszą zmienić mi karty na Caymany aby pozbawić mnie Standard MR ?

@KAMYK83AG

Nowy Multiroom łączony też nazywa się Standard, tylko u nich w systemie inaczej jest podpięty. Zapewne będzie w przyszłości kiedyś wprowadzona usługa kontroli odległości sprzętu przy Multiroomie Standard C+, ale o tym Cię poinformują i jak masz w domu dwa dekodery z WiFi i sieć Internetu po WiFi, to wtedy wystarczy podłączyć poprzez WiFi te dekodery do jednej sieci WiFi w domu i będą wtedy bez problemu te dekodery działać, bo będą się widzieć w tej sieci.

Jak na razie nic nie wiadomo o takich zmianach.

@KAMYK83AG

Mogą. Wystarczy, że odpowiednie oprogramowanie prześlą. Ale to mało prawdopodobne. 

Edited by ircios

3 godziny temu, ircios napisał:

Nie pamiętam, ale softy do Pejsa są puszczane chyba w piątki czy w poniedziałki. Do sat też musi być podłączony. Zadzwoń na infolinię działu technicznego i dopytaj.

Ten nowy soft do dekoderów Pace PVR jest udostępniany obecnie cały czas i w każdej chwili można je zaktualizować po podłączeniu do anteny.

Czyli się zmieniło. Chyba dlatego, aby jak najszybciej uszczęśliwić oglądanie abonentom kontentu 😁 

4 godziny temu, ircios napisał:

Aktualizacja Pace pomogla. Obraz wrocil. Dzieki

• Like 1

Dziś podpiąłem pejsa i ruszył z Clone+. Zaktualizował się do 162i. Trochę siłę przycina, ale chodzi.
Generalnie nie chodzi to, jak trzeba i zmusili mnie skutecznie do wymiany na Caymany. Splitter mam tylko dlatego, że wykorzystuję moduł CI+. Ale już nie mam siły.
Umowa wypowiedziane. Zobaczymy, co zaoferują.

Bo kiedyś Clon+ jako jedyny działał z Sagemcomem. Działał..Próbował 😂 i przycinało. Teraz masz to na Pejsie, bo Pejs teraz jak Sagemcom. Do tego nie masz FEDEC na karcie, bo tak chyba by nie ruszył w ogóle Clon. 

Edited by ircios