Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam kupie pytanie, bo narazie nie zapoznałem się z całym tematem.

Jest coś takiego jak karta Blocked Smart w którą należy włożyć kartę aby odblokować ją z blokady.

Ale mi tylko nie działaja karty splitter w Fergusonie.

Bo orginalna karta Cameleon działa w splitterze.

Wiec mogę w tej blokadzie odblokowac tylko karty splittera aby działały w Fergusonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale skoro Ci działa oryginalna karta w splitterze bez dodatkowych zabawek, to znaczy że nie masz blokady karty, a karty klienckie splittera nie mają nic do tego, bo na takie karty blokada nie jest wysyłana.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tail# napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale skoro Ci działa oryginalna karta w splitterze bez dodatkowych zabawek, to znaczy że nie masz blokady karty, a karty klienckie splittera nie mają nic do tego, bo na takie karty blokada nie jest wysyłana.

 Wiec co może być problemem, że działa mi na splitterze jeden tuner, a nie działaja 3 Fergusony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, bo piszesz niezrozumiale - w jaki sposób stwierdziłeś że oryginalna karta działa w splitterze? Jakim urządzeniem się połączyłeś za pomocą karty klienckiej aby to sprawdzić?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 22:18, satmaniak2000 napisał:

 Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

 

W dniu 8.11.2018 o 06:36, tail# napisał:

Oczywiście że bzdura, bo tak piszą Ci którzy nie mają pojęcia jak to działa. Mało tego inni jeszcze to powtarzają.

 

Z tym działaniem to pewnie różnie bywa. Od lat używam własnego Technisata Isio, mam też Ultraboxa od nc+. 3-4 dni temu karta umarła zaraziwszy się FEDC. Przestała działać i w Technisacie i w sprzęcie nc+. Na szczęście dało się ją uleczyć w sposób o którym piszecie powyżej - Technisat odetchnął z ulgą, reszty nawet nie sprawdzałem.

 

Tak więc - przynajmniej na razie - można uratować Cameleony, co mnie bardzo cieszy, bo jeszcze rok umowy przede mną. Nikogo przy tym nie oszukuję, raczej sam czuję się oszukany przez nc+, bo przecież płacę niemały abonament, posiadam sprzęt nc+ (choć go nie używam), a mimo to zablokowano mi możliwość oglądania tv przy pomocy legalnie nabytego sprzętu. Na szczęście, dzięki Waszej pomocy na tym forum, udało się "ugasić pożar". Tak więc wszyscy, którzy mają podobny problem - głowa do góry. Na razie można wskrzesić Camelona :)

Edytowane przez Bohor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj padła przed południem jedna karta Cameleon z dekodera głównego i miałem komunikat w WiFi PremiumBoxie+ o braku karty, tak jakby jej dekoder nie wykrywał, a po przełożeniu z ciekawości do dekodera dodatkowego WiFi Box+, miałem komunikat o uszkodzonej bądź nieprawidłowo włożonej karcie. Natomiast druga sprawna karta Cameleon z dekodera dodatkowego bez problemu działa po przełożeniu do dekodera głównego.

Udałem się wczoraj do punktu nc+ z dekoderem WiFi PremiumBox+ i nie działającą kartą Cameleon i na wymianę karty bez problemu otrzymałem kartę Cameleon. Pani w punkcie chciała mi wydać nową kartę Cayman, ale udało mi się ją uprosić, ponieważ mam opcje TV France, która działa tylko na kartach Cameleon i spróbowała Pani wymienić mi uszkodzoną kartę Cameleon na kartę Cameleon i system wymianę bez problemu przepuścił, ze względu na posiadaną opcję dodatkową TV France.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TV France to nadal dobre "zabezpieczenie" przed wymianą kart. :) Ciekawe, kiedy się dogadają, żeby na tych kanałach włączyli 1884 i ew. 0B01?

Edytowane przez Vsat
Apostrof to nie jest to samo, co cudzysłów. Poprawiono post. Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace, dwa fergusony 8900HD, spliter Wireless, pełny pakiet nc+ od kilkunastu lat w domku jednorodzinnym na peryferiach miasta. 7.11.2018 wszystko przestało działać. Pace miał blokadę przed nową aktualizacją i inne ustawienia parametrów satelity od problemów we wrześniu ze zmianą softu i niestety to nie pomogło. Prawdopodobnie karta Cameleon dostała FEDC. Po zdjęciu blokady z Pace (ustawienia fabryczne) pobraniu najświeższej aktualizacji Pace zaczął działać. Cały inny sprzęt nic poza Tele5 i TV Trwam na Astrze, itp. Żaden najmowany dekoder nie ma takiej jakości jak Ferguson i brak możliwości niezależnego nagrywania w HD to dla mnie duży problem. Umowa do lipca.Prawdopodobnie wypowiem. Czy istnieje sposób by ożywić dekodery Fergusony może moduł CAM CP? Pal licho spliter ale jakości Fergusona żal. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak duża część narzekających tutaj to osoby, których nc+ pozbawiło możliwości niezgodnego z warunkami umowy korzystania z usług.  Czy jest coś bowiem dziwnego w tym, że klient kupuje usługę, żeby korzystać z niej w jednym gospodarstwie domowym, czego nie robi - oddając drugą kartę sąsiadowi/rodzinie/komukolwiek - a sprzedawca próbuje się przed takimi praktykami bronić ?

 

Szkoda tylko, że dzięki takim przejawom kanciarstwa cierpią lege artis korzystający z usług abonenci - tacy którzy nie mają drugiej karty, a jeśli mają, to nie korzystają z niej niezgodnie z warunkami umowy.

 

Jeśli brak działania mojej karty (która przestała odbierać dwa dni temu) jest efektem blokowania przez nc+ praw do odbioru z uwagi na nadużywanie kart cameleon, to niestety jestem jednym z takich klientów. Wszystko na to wskazuje, bo wizyta w punkcie nc+ pokazała, że w dekoderze dedykowanym karta ciągle działa - w moim module CI - który funkcjonował bez problemów przez kilka lat - już nie.

 

Jestem zwolennikiem likwidowania wszelkich objawów cwaniactwa i krętactwa, szkoda tylko że dzięki osobom niezgodnie z umową korzystającym z usług, m.in. ja - osoba posiadająca tylko jedną kartę - zostałem pozbawiony możliwości korzystania z nich bez dodatkowych kabli/sprzętów/sprzętów dedykowanych/vod i innych mocno zbędnych ustrojstw.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Euronymous

Wiesz...daj sobie na luz z takimi tekstami. Piszesz tak jakby wszyscy posiadacze drugiej karty kombinowali i wrzucasz wszystkich do jednego wora. A może to objaw zazdrości, bo Ty nie masz drugiej karty.? Niby nc robi blokady przeciw tym kombinatorom piszesz, a Ty biedny cierpisz. nc robi po to, bo nadawcy sobie tego życzą. Przy okazji chce dodatkowo łupić abonentów na dodatkowych aktywacjach sprzętu i dzierżawach itd. Ci co kombinują to dalej będą to robić. Żadne FEDEC nie pomoże, ani parowanie. Co powiesz na to, że MR od ITI też działa na 2 różnych  krańcach Polski w jednej rodzinie czy u 2 znajomych?. Twoja nie wiedza o tych sprawach sprawia to, że obrażasz tutaj wszystkich.

 

@dastek

Zanim zaczniesz się żalić, przeczytj kilka stron co zrobić, a uzyskasz odpowiedź.  Dzięki temu, że nie czytasz Pejsa możesz już odstawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że producent DIVISO już zupełnie nie interesuje się swoim sprzętem i nie wypuścił żadnej poprawki na FEDC. A z tego co czytam to nie jest to jakaś zbyt skomplikowana czynność że np. musieliby przepisywać od nowa całe firmware splittera. Swoje zarobili na tych splitterach to już nic ich nie interesuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Euronymous, @dastek obaj macie jedną cechę wspólną - nie myślicie i nie czytacie tego co jest ważne i jest rozwiązaniem przed podjęciem jakichkolwiek działań i efekt jest taki jak wyżej. Dlatego zaliczacie się do abonentów którzy powinni mieć sprzęt operatora, bo z własnym sobie nie radzą. Wylewanie żali na wszystkich ktorzy mają same karty i pisanie że są piratami niczego tu nie zmieni. Na przyszłość - najpierw myśleć, a później działać, a nie odwrotnie. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# i @ircios trochę jednak przeginacie. Zanim podjąłem decyzję czytałem zarówno to forum jak i podobne. Wiedziałem o blokerach i innych nowinkach i świadomie zdjąłem blokady z PACE. Poznałem zalety i wady blokerów, tzn. te, o których można przeczytać na forach. Tu, gdzie mieszkam, nie ma innej telewizji poza satelitą i nie mam czasu na kombinowanie. Rodzina domaga się TV od razu. Mam jeszcze inne tunery w szafie, np. Philips HD od Cyfry+, niebieski moduł CAM od Cyfry+ i nie problem w ich ilości, ale muszę mieć jeden, który działa zawsze, nawet kosztem innych. Żal mi jedynie niedziałających Fergusonów, a nie PACE i o to pytałem, a konkretnie, czy moduł CAM Polsatu w nich zadziała? Zresztą pójdę z Ferdkiem we wtorek do punktu Polsatu i sprawdzę. Sorry, jeśli to nie bardzo pokrywa się z tematem forum. I jeszcze chciałem dodać, że nigdy nie piraciłem, a cały sprzęt, łącznie ze spliterem kupiłem oficjalnie w punktach Cyfry+. Umowy się zmieniały, a sprzęt po prostu działał.  

Edytowane przez Barti
Pisanie całego postu pogrubioną i dużą czcionką jest zbędne. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dastek

Problem z "zarazą FEDC' jest od ponad roku i o tym problemie można poczytać na różnych Forach. Wiadomo, że ta "zaraza" dopada coraz więcej posiadaczy kart Cameleon i też wiadomo, jakie są na tę zarazę "lekarstwa". Był czas żeby się na to przygotować. Może trochę to kosztować, w zależności od wybranej opcji. Można też wziąć multiroom od nc+.

Edytowane przez Barti
Nie stawiamy spacji przed znakami przestankowymi i interpunkcyjnymi. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...