Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2018 o 15:55, myk6414 napisał:

Pisalem o tym w sierpniu - przed wakacjami zgasla mi karta (nie mam dekodera na stanie). Telefon na infolinie - moga mi odplatnie (aktywacja) dac modul. Podziekowalem - pojechalem do punktu nc+ - karta u nich dzialala. Zlozylem wypowiedzenie. Po powrocie do domu sprawdzilem karte - dalej nie dziala na zadnym dekoderze (ariva, e2, cam). W nocy wyjechalem na dwa tyg na wakacje. Po powrocie - czary - karta dziala. Wypowiedzenei wycofane, do dzis nie ma zadnych problemow. Jestem na okresie bez zobowiazan (wtedy gdy karta zgasla tez juz bylem).

Problem byl ewidentnie z karta - kanaly FTA dzialaly.

*przepraszam za brak pl liter - nie mam ich w tej klawiaturze

Znajomemu ostatnio podobnie zrobili. Z tą różnicą, że on ma ich dekoder (któryś PVR cyfry) i nie składał wypowiedzenia, ale wściekły wycofał wszystkie zgody marketingowe, żeby nawet nie próbowali wydzwaniać w sprawie przedłużenia. Niestety nie pytałem jak szybko się zorientował, że karta "się naprawiła".

 

Sam dzisiaj też cofnąlem zgody (sporo tego - nawet na wysyłanie przez dekodery danych o tym co się ogląda :/ ). Zobaczymy, czy to coś da. Wstrzymam się jeszcze tydzień albo dwa z zakupem konwertera. Później będzie to ostarnia inwestycja w sprzęt sat. To co sobie liczą za Canal+ w multiroomie (np. w porównaniu z Netflixem) to kompletny absurd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdziłem :/

Najwyżej będę to odkręcał, jeśli przyjdzie wyższa faktura, żeby to było w sumie maks. 5 zł.

Ostatecznie, jeśli miałoby to zadziałać, to taka cena jest do zaakceptowania.

 

Edit: Albo nie. Wypowiedzenie jednak byłoby lepsze. Szczególnie jeśli komuś salon po drodze. Moja strata.

Edytowane przez radk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przestała mi działać karta Cameleon MR w Philipsie PVR,nie działa w nim również drugi Cameleon, jest napis karta uszkodzona lub włożona nieprawidłowo. Po włożeniu tej karty do drugiego dekodera DSIW74 karta działała około godziny i na każdym kanale wyskoczył napis brak uprawnień do odbioru tego kanału,skontaktuj sie z infolinią. Po uaktualnieniu uprawnień odbioru karta ponownie działa w DSIW74. Philips umarł, czy to FEDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMYK83AG

A co ci napisałem wyżej? Premiumbox to niby co? Przecież to dekoder od operatora platformy NC+ więc prawidłowo że działa bo po włożeniu karty Cameleon w niego sama karta przełącza się w czysta Nagrę. Problemem jest specjalny provider FEDC który puszczają na podmiankę na karty Cameleon dla kodowania Seca. NC+ specjalnie psuje karty w ten sposób by taki Ferguson z wolnego rynku ich nie widział i nie współpracował czytnik uniwersalny. Tego kodowania Premiumbox i inne dekodery NC+ nie używają już. Nawet dekodery Pace od NC+ już dostają nowy soft który przełącza karty Cameleon na Nagre. Pace już nie używa tunelowania Seca z karty Cameleon. To jest wszystko celowe a dni kodowania Seca na sat przy kanałach z oferty NC+ są już niestety policzone. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że celowe i że koniec nieunikniony.

Mogliby jednak to załatwiać w sposób przyjazny abonentom. Sami na swoim forum twierdzili, że będą wcześniej komunikować takie zmiany.

A tak, ni z gruchy wyłączają w środku umowy... Korzyść w kwestii zabezpieczeń z tego żadna, tylko dodatkowe koszty na sprzęt własny do obchodzenia kolejnej złośliwości tych... (ehh, szkoda słów).

 

@KAMYK83AG ten Philips miałeś w ramach umowy? Wymiana wiązała się z dodatkowymi kosztami i utratą zawartości dysku (nagrań)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@germanik

Jaką wersję oprogramowania dekodera Pace PVR masz 159, czy tą najnowszą 162? Bo jeśli tą starszą wersję masz, to wystarczy, że zaktualizujesz dekoder do najnowszej wersji oprogramowania i karta zadziała, ponieważ w nowej wersji Pace PVR dekoduje z karty Cameleon w systemie NAGRA i współpracuje także z nowym typem kart dekodujących Cayman. Natomiast w tej wersji starszej oprogramowania 159 dekoder Pace PVR z karty Cameleon dekoduje w systemie SECA, tak jak dekodery z wolnego rynku. Ten system SECA przestaje działać na kartach Cameleon po otrzymaniu na kartę tzw. FEDC, wtedy karta Cameleon dekoduje już tylko w systemie NAGRA.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, KAMYK83AG napisał:

@radk Philips był w ramach umowy, wymieniony na Premiumboxa bez dodatkowych opłat,na dysku nic nie miałem także nie wiem czy można uratować zawartość.

No to na szczęście u Ciebie konsekwencje ograniczyły się tylko do przerwy w dostępie do tv i przymusowej wycieczki do salonu.

Ciągle wygląda to na celowe złamanie umowy w celu nakłonienia Cię do niekorzystnych decyzji i działań. To aż się prosi o napisanie skargi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KAMYK83AG napisał:

 

@germanik Musisz wymienić dekoder.

@KAMYK83AG Nie wymienić, tylko zrobić jak pisze @lukx95. Dekoder prawdopodobnie nie był używany i czekał w szafie na lepsze czasy ??. Trzeba zaktualizować Pejsa.

 

@radk Co Ty wypisujesz? Dawno temu nc komunikowało, że  trzeba Philpsy wymieniać, bo nie będą wspierane. No ale skąd o tym możesz wiedzieć.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ircios napisał:

@radk Co Ty wypisujesz? Dawno temu nc komunikowało, że  trzeba Philpsy wymieniać, bo nie będą wspierane. No ale skąd o tym możesz wiedzieć.

Faktycznie ja nie mogę wiedzieć bo nie mam i nie śledziłem losu tego sprzętu.

@KAMYK83AG nie sprawiał wrażenia poinformowanego.

Przepraszam jeśli się pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...