Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dastek napisał:

Tu, gdzie mieszkam, nie ma innej telewizji poza satelitą i nie mam czasu na kombinowanie. Rodzina domaga się TV od razu.

Zwalanie wszystkiego na brak czasu i rodzinę jest słabe. Piszesz że nie ma innej możliwości poza TV_SAT to tym bardziej Ci się dziwię tak chaotycznej decyzji. Nie ma tu żadnych kombinacji, rozwiązanie jest proste. A tak to teraz zostanie Ci sporo sprzętu który stanie się bezużyteczny. Nie wiem co Ci da moduł CAM, chyba że chcesz oglądać na jednym sprzęcie, ale to mija się z celem. Poza tym, Polsat ma nieco inną ofertę niż nc+, chociażby pod względem sportu. Finalnie osiągniesz to samo, co teraz masz w nc+, bo nadal będziesz przywiązany do parowanego sprzętu, z tą różnicą że na Ferdku. Z działaniem modułów, szczególnie CI+, w takich sprzętach jest różnie i często są problemy. Jak jest w przypadku Ferdków nie mam pojęcia, bo od kilkunastu lat nie korzystam z tego modelu. Wszystko zależy od supportu producenta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 12:07, ircios napisał:

@Euronymous

Wiesz...daj sobie na luz z takimi tekstami. Piszesz tak jakby wszyscy posiadacze drugiej karty kombinowali i wrzucasz wszystkich do jednego wora. A może to objaw zazdrości, bo Ty nie masz drugiej karty.? Niby nc robi blokady przeciw tym kombinatorom piszesz, a Ty biedny cierpisz. nc robi po to, bo nadawcy sobie tego życzą. Przy okazji chce dodatkowo łupić abonentów na dodatkowych aktywacjach sprzętu i dzierżawach itd. Ci co kombinują to dalej będą to robić. Żadne FEDEC nie pomoże, ani parowanie. Co powiesz na to, że MR od ITI też działa na 2 różnych  krańcach Polski w jednej rodzinie czy u 2 znajomych?. Twoja nie wiedza o tych sprawach sprawia to, że obrażasz tutaj wszystkich.

 

No widzisz. Chciałeś się nie zgodzić, a tylko potwierdziłeś moje słowa. Skoro ludzie kombinują na nowych kartach, które teoretycznie są jakoś tam zabezpieczone, to tym bardziej kombinują na starych. To z kolei powoduje, że operator chce się pozbyć tych starych kart, na czym tracą nie tylko cwaniacy (pewnie, niektórzy zawsze coś tam dalej będą kombinować, żeby nie płacić, ale nie wszyscy sobie z tematem poradzą/będzie im się chciało), ale i zgodnie z umową korzystający z usług użytkownicy.

 

Nikomu nie zazdroszczę drugiej karty. Kiedyś zresztą taką miałem, ale używałem jej raz na 200 lat. Telewizja jest dla mnie na jednym z ostatnich miejsc jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, zatem w zupełności wystarczy mi to, co mam w pakiecie - podstawowa usługa + czasami ncplus go.

 

Nikt nie lubi, jak się go do czegoś zmusza. "Dzięki" cwaniakom nc+ zmusi i również mnie, abym albo korzystał z ich usług w dekoderze (którego dawno temu się pozbyłem i którego nie chcę widzieć pod tv), albo zmienił operatora/przestał w ogóle korzystać z tv.

 

Natomiast fakt, że od kilku dni moja karta jest bezużyteczna bez sprzętu operatora spowodował, że zainteresowałem się tematem i dowiedziałem się, że nc+ ma swój sprzęt działający bezpośrednio w tv. Dlatego też kończę "dyskusję" w tym temacie i przenoszę się do innego. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy bardzo ładnie piszą o szczytnych ideach, poszanowaniu umów. Ale co ma zrobić użytkownik taki jak ja, posiadający 3 telewizory z tunerami DVB-S i wejściem na moduł? Abonentem nc+ (a wcześniej cyfry) jestem od 2005 roku. Splitter kupiłem w punkcie cyfry - legalnie.

Ani CP ani nc+ nie oferują multiroomu na modułach. Płacę najwyższy możliwy abonament a nie mogę normalnie dopłacając mieć MR w domu. Operator zmusza mnie aby stało jego pudełko. A po jakiego grzyba mi ono? Po to płacę po 20 000 PLN za telewizor żeby miał wszystko co trzeba. Dla mnie nie jest problemem dopłacić 10 czy 20 PLN za dodatkowy punkt w MR. Ale takiej możliwości po prostu - nie ma. Więc w jaki legalny sposób mogę mieć MR na trzech telewizorach z modułami włożonymi do nich? Przecież nie będę kupował trzech abonamentów, bo to chore.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel napisał:

Operator do niczego nie zmusza.Sprzedaje usługę na takich warunkach i Ty jako Klient albo je akceptujesz i kupujesz produkt lub nie.Oferuje multiroom na własnym sprzęcie i widocznie uznaje, że taka opcja jest wystarczająca.Taka jest brutalna rzeczywistość.

 

To jest nic innego jak praktyki monopolistyczne i sprzedaż wiązana.

Wyobraź sobie sieć komórkową sprzedającą karty sim sparowane z jedynie słusznym telefonem.

A ci od TV mają pretekst w postaci "ochrony kontentu"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z multiroom oraz odbiorem kanałów na własnym sprzęcie i związane z tym ograniczenia, wynikają z ograniczeń narzucanych przez właścicieli kontentu.

To oni chcą za wszelką cenę chronić dostęp do treści kanałów, wymuszając na operatorach kolejne modyfikacje systemów chroniących treści które dostarczają.

Studia filmowe i producenci kontentu sportowego, wymagają aby nie można było nagrywać i dowolnie odtwarzać ich audycji w dowolnym miejscu itp.

Platformy satelitarne, kablówki i inni dystrybutorzy kontentu najchętniej nie robili by nic co zmniejsza ich zysk, a tym są modyfikacje systemów kodowania i oprogramowania dekoderów.

Najlepiej pokazuje taką sytuacje transmisja kanałów 4k w NC+ gdzie ostatnio nawet zablokowano możliwość odbioru treści 4k na modułach CI+.

To pokazuje jaki poziom osiąga paranoja w zakresie ochrony treści.

Edytowane przez support458
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się zwyczajnie wydaje, że ciągłe pchanie kasy w coś co zwyczajnie umiera staje się coraz bardziej bezcelowe. Oni będą coraz bardziej uprzykrzac życie a druga strona będzie starać się obejść te nowinki które wprowadzi operator. Ktoś kilka stron wcześniej napisał że jak zostanie sama nagra to zacznie się wyciąganie rsa i box tylko że to znowu kasa i tak bez przerwy. Myślę też że z czasem przychodzi moment kiedy chce się usiąść włączyć sprzęt i zwyczajnie oglądać. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek253 napisał:

Ale co ma zrobić użytkownik taki jak ja, posiadający 3 telewizory z tunerami DVB-S i wejściem na moduł?

 

Jeżeli stać Cię na 3 telewizory po 20 000 każdy to stać Cię również na dodatkowy abonament więc nie przesadzaj. Poza tym tv z DVB-S to przestarzały standard i już w tym momencie na nich niewiele zobaczysz. Zastanów się ile % jest abonentów którzy posiadają 3 telewizory i wszyscy z nich muszą mieć po 3 moduły? W związku z tym operatorowi prawdopodobnie nie zależy na takim rozwiązaniu. Poza tym mógłbyś moduły wypożyczyć np. komuś z rodziny i dzielić się kosztami abonamentu. To nie jest takie proste jak Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vito007 napisał:

 

To jest nic innego jak praktyki monopolistyczne i sprzedaż wiązana.

Wyobraź sobie sieć komórkową sprzedającą karty sim sparowane z jedynie słusznym telefonem.

A ci od TV mają pretekst w postaci "ochrony kontentu"

Jaka sprzedaż wiązana ?To jest jeden produkt usługa+dekoder.Wyobraź sobie że np. Polsat do odbioru naziemnego MUX4 stosuje dekodery bezkartowe.Żeby odebrać ich mux tez musisz posiadać dedykowany dekoder.To też jest działanie monopolistyczne ?Nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vito007 napisał:

 

To jest nic innego jak praktyki monopolistyczne i sprzedaż wiązana.

Wyobraź sobie sieć komórkową sprzedającą karty sim sparowane z jedynie słusznym telefonem.

A ci od TV mają pretekst w postaci "ochrony kontentu"

Ale tak jak kolega napisał wyżej. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu jakichkolwiek rzeczy u ww. operatora. Przyjmujesz warunki jakie proponuje Tobie operator, to podpisujesz z nim umowę. Jeżeli nie odpowiada, to się z takim nie wiążę i temat załatwiony.

 

3 godziny temu, tail# napisał:

Ale co ma zrobić użytkownik taki jak ja, posiadający 3 telewizory z tunerami DVB-S i wejściem na moduł?

 

 Ja posiadam sama kartę Cameleon i tuner VU+. Dodatkowo mam dwa TV Samsung na górze i korzystam z E2Stream gdzie łączę się po WIFI i nie potrzebuję żadnych dodatkowych (z anteny sat,  przewodu LAN) przewodów oprócz zasilającego, co wkłada się do gniazdka 230V. Druga karta jest mi całkowicie zbędna.

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, likwidacja kart Cameleon, to wymóg dostawców kontentu. Albo NC+ likwiduje i w zamian dostaje nowy lepszy kontent albo nic z tego.

Sytuacja jest identyczna jak z formatem audio mp3, gdzie latami w odtwarzaczach Sony nie było wsparcia dla mp3, ponieważ Sony jako właściciel praw do wielu utworów audio w ten sposób wspierał walkę z piractwem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 Trochę nie trafione porównanie bo:

Mogłeś sobie przerobić mp3 na format akceptowalny przez odtwarzać Sony.

 

O wiele lepszym porównaniem jest:

Masz internet w domu. Dostawca internetu stwierdza że tylko z ich modemem / routerem będziesz mógł mieć internet.

Pozwoli ci na max 3 urządzenia po wifi do podpięcia a reszta po lan.

Dodatkowo sprawdzi raz na 2 miesiące czy nie podpinasz do swojego internetu sąsiada.

Każde urządzenie podpięte pod router dostawcy będzie musiało być identyfikowane po adresie mac karty sieciowej.

Ot walka z piractwem i sharingiem

 

Bo udostępniając internet sąsiadowi też dzielisz tzw. sharing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tweed77 napisał:

Każde urządzenie podpięte pod router dostawcy będzie musiało być identyfikowane po adresie mac karty sieciowej.

Tak kiedyś było np. w Inea. Jak chciałeś podpiąć kogoś, kto przyszedł z laptopem, to była d... Dopiero później jak routery stały się tańsze, to każdy mógł sobie taki kupić i podpiąć pod modem operatora  i klonował sobie adres MAC karty, a co działo się za routerem, to już operator nie widział. W końcu sami zrezygnowali z potrzeby podawania adresu i jest ok. Do tego w teraźniejszych cenach stać każdego na dobre łącze bez potrzeby kombinacji i jak kiedyś operatorzy typu nc+, Polsat itp. dojdą do tego, że swój kontent mają w cenach sporo wygórowanych i doprowadzą do tego, że "Kowalskiego" będzie stać na wyższy pakiet, to nikt nie będzie się bawić w jakieś piractwa. Wiadomo, że zawsze ktoś coś "pogrzebie", ale powinny, to być jednostki.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Likwidacja kart cameleon i przejście na karty cayman ,to niby wymóg dostawców treści . Wprowadzenie parowanych kart została wymuszona (niby) na nC+ przez dostawców treści ,niech tak będzie . Ale w co te karty można włożyć ,to już jest sprawa nC+. Za darmo można dostać jakieś przedpotopowe tunery ,za "lepsze" tunery trzeba dopłacać . Takie postępowanie nC+ ,bardzo irytuje ,zwłaszcza ludzi którzy obecnie mają tylko same karty cameleon w własnych tunerach i to nie najgorszych . Moduł CAM CI+ też do demonów prędkości nie należy .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż starych dekoderów parowanych z kartami Conax, to próba redukcji kosztów poniesionych przez NC+ w procesie dostosowania systemów kodowania do wymagań właścicieli kontentu. Czy chcecie czy nie, [beep]ość show biznesu jest teraz na krzywej wnoszącej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze kombinuje, tych co by używało kart nie parowanych zgodnie z regulaminem pewnie jest nie wielki % . Reszta by kombinowała jak tu zrobić by wyszło jak najtaniej. I co ma zrobić taki CP czy NC+ ? Jak ma rozróżnić tych co chcą kombinować od tych co uczciwie chcą płacić i oglądać? Najprościej jest wrzucić wszystkich do jednego worka i uniemożliwić odbioru na kartach nie parowanych. Wcale się nie dziwię operatorom że tak robią, tak jak przedmówcy pisali- podpisujesz umowę z operatorem to zgadzasz się na ich warunki i tyle.

 

Tak na marginesie to sądzę że nie dużo abonentów wie co to Cayman lub co do Cameleon. Moja teściowa ma Camela jeszcze po Cyfrze+ i nie ma pojęcia co to jest, zawsze odbierała kontent na sprzęcie operatora. Ja sam gdyby nie to forum nie miał bym pojęcia o odbiorze na sprzęcie niezależnym jak i o istnieniu modułów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba dostałem "prezent" od NC+...2x Ferguson i Pace (soft 159) na spliterze nagle w ciągu dnia przestały działać...nawet karta włożona bezpośrednio do Pace też nie działała...dopiero poszło, gdy aktualizowałem soft do 162...może ktoś potwierdzić czy w moim przypadku dopadł FEDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy lepiej się zabezpieczyć przez kupno "urządzenia", którego nazwy celowo nie wymienię? Czy czekać i mieć nadzieje, że nie puszczą mi FEDC? Pace wstępnie zabezpieczyłem przed aktualizacją. Niestety zostaje jeszcze clone i fergusony. Druga karta siedzi w starym Sagemcomie DSI, który mam na własność. Czy jego też trzeba będzie wyposażyć w to sprytne "urządzenie"?

Edytowane przez p.saw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...