Skocz do zawartości

radk

Użytkownicy
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralna

O radk

 • Tytuł
  Niedoświadczony

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. radk

  Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva

  Ariva 120 Combo nie chce wykryć WD MyPassport 4TB (dysk się rozkręca i dioda świeci, ale w menu wszystko wygląda tak samo, jak przy braku podłączenia czegokolwiek na USB). (Mały pendrive działa normalnie.) Partycjonowanie i formatowanie wg instrukcji - jedna partycja w MBR sformatowana w NTFS (ostatni sektor partycji - 0xffffffff). Dioda dysku regularnie bardzo krótko mignie co kilka sekund. Wina w zasilaniu, czy w dużej pojemności? Może jest jakieś serwisowe menu, gdzie można odczytać logi albo jakiekolwiek komunikat - w czym problem? Mam jeszcze Arivę 200, ale to chyba prawie to samo. Warto sprawdzać? edit: Partycja <1TB również nie działa (sprawdzone już na obu dekoderach). Może ktoś pochwali się, jaki największej pojemności dysk udało mu się nakłonić do współpracy z tymi tunerami? Szczególnie chodzi mi o dyski 3,5", przy których można wykluczyć problem z zasilaniem. edit2: NTFS z pominięciem tablicy partycji - również lipa...
 2. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  No to w porządku. Chodziło mi o sytuację, gdyby na update trzeba byłoby czekać.
 3. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @Vsat Ja niby temu zaprzeczyłem? @andy14 Jeśli masz zamiar inwestować w wskrzeszenie sprzętu własnego, to nie musisz aktualizować Pejsa (nie da się tego cofnąć, a nie ma potem mowy o ewentualnym połączeniu go ze splitterem). Jeśli jednak zdecydowałeś się przejść na samego Pace'a, to po podłączeniu i włożeniu karty wybierz w ustawieniach opcję aktualizacji. Z satelity ślą je chyba tylko w wybranych godzinach, więc możesz też spróbować z podłączonym internetem. Swoją drogą, jeśli dekoder jednak zgłosi posiadanie najnowszej wersji softu, to napisałbym reklamację z podkreśleniem tego faktu i żądaniem przywrócenia dostępu do usług. Regulamin w końcu nie zabrania trzymania sprzętu w szafie
 4. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Bloker zapobiegawczo jest bez sensu - max 2 miesiące uprawnień, a potem i tak musisz wystawić kartę na pastwę nc (a mając już odpowiedni konwerter/bloker nie trzeba unikać FEDC).
 5. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Zależy jaki to splitter i jaki tuner (ten działający). Tuner może mieć łatę albo teoretycznie splitter może sobie radzić z Nagrą przy tylko jednym dekoderze.
 6. radk

  Wyłączenie napisów przy dźwięku oryginalnym [How to] ?

  Na Pace PVR (po Cyfrze) wprowadzili to kiedyś aktualizacją. Filmy na Canal+ z domyślnym dubbingiem, można przełączyć na lektora, jeśli jest dostępna taka ścieżka, ale tylko z napisami. TO JEST ABSURD. Na szczęście w niektórych sytuacjach można wygasić całe OSD przyciskiem A. Do następnej zmiany głośności albo innego wymuszenia wyświetlania...
 7. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Oczywiście - to akurat wiem. I wszelkich "FerguOpticumów" też. Na pewno nie uderza to w faktyczne nadużycia. Zastanawiam się jednak, dlaczego nie ucieli tych ostatnich, tak "przy okazji". Zamiast tego, oprócz pozbawienia abonentów dostępu w zakresie nieregulowanym umową, wydaje się, że część z nich straciła w ten sposób jakikolwiek dostęp do usług i tak została "skutecznie zachęcona" do zmiany sprzętu. Mogę zapytać, czy umowę masz na samą kartę, czy razem z najmem dekodera? FEDC chyba uniemożliwia pracę karty z tymi Philipsami również bezpośrednio (z pominięciem splittera)?
 8. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Mógłbyś się zdecydować - złe jest łamanie zabezpieczeń, czy również prób zabezpieczeń ? Dla mnie to co najwyżej złamanie protokołu komunikacji z kartą. Swoją drogą, raczej nie byłoby dla nich problemem wprowadzenie skutecznego zabezpieczenia. Czemu zdecydowali się na FEDC?
 9. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Stwierdzili, że Pace był uszkodzony? Jeśli był sprawny, to może trzeba było się kłócić o np. nagrania na dysku itp. Po co im ułatwiać
 10. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Dzięki za foto. "FEDC" to nie "zmiana standardu nadawania sygnału telewizyjnego". Nie słyszałem również o wprowadzeniu żadnej tego typu zmiany w ostatnim czasie. Przejrzałem też ogólny regulamin i nie znalazłem tam zapisu z zastrzeżeniem możliwości wymiany sprzętu ani tym bardziej zobowiązania abonenta do jej dokonania. Nie mam jednak dostępu do szczegółowych warunków umowy.
 11. radk

  Promocja +miesiąca - dyskusja

  Możesz zadzwonić, zamówić i dać znać co dostałeś. Jak odmówią, to będziesz miał dowód na oszustwo, jeśli znowu będą to reklamować hasłem "do dwóch miesięcy za darmo".
 12. radk

  Dekoder do kart cameleon (multiroom)

  Przedłużyłeś umowę na cameleona na sprzęcie własnym? Mogę zapytać na jak długo? Jeżeli dobrze pamiętam i jeśli nie dostałeś jakichś dodatkowych warunków w umowie, to wg regulaminu na stronie nc+ (jednak tylko w salonach i biurze obsługi; wydawało mi się, że kiedyś był również zapis o stronie) ma być lista kompatybilnych dekoderów. Ja nie potrafię jej znaleźć - zapewne jest pusta. Jednak jest lista dekoderów, głównie tych do wynajmu, ale jest też przynajmniej Pace, którego też nie da się kupić bezpośrednio, a tylko z ofertą mix, ale w pewnym sensie jest dostępny i gra z cameleonem. Nie bierz Pace'a! Ciągle można próbować, to co niżej, ale szanse mniejsze . Proponuję Ci, przed wizytą w salonie, wysłać zapytanie o taką listę sprzętu, na którym przez okres umowy mógłbyś oglądać na aktualnych warunkach (bez aneksowania na sprzęt najmowany). Spodziewam się, że nie ma na niej w tej chwili ani jednej pozycji, co oznaczałoby, że nie ma też teoretycznie żadnych możliwości technicznych korzystania z usług w ramach takiej umowy (z winy operatora). To powinno może dać Ci lepszą pozycję w negocjacjach dot. najmu sprzętu. Ah, jeszcze jedno - mów, że jesteś zainteresowany kanałami FTA 4K i pod tym kątem szukasz sprzętu
 13. radk

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Sądzę, że Ty nie rozumiesz. Zrobili coś takiego, że celowo pozbawili go dostępu do usług. Oczywisty powód wymiany sprzętu? Na pewno nie zmiana potocznie zwana FEDC. Ona w żaden sposób nie poprawia zabezpieczeń, a jedynym powodem jej wprowadzenia jest właśnie wywarcie presji na abonentach. Bez dostępu do treści umowy ta dyskusja nie ma sensu. Jeśli jest w niej stosowny zapis, to nie ma problemu. Jeśli nie ma, to dostawca, który zgodził się świadczyć usługę na pewnych warunkach przez ileś miesięcy, stwierdził takim pismem, że mu się odwidziało i że przestanie śwadczyć tą usługę, chyba że abonent wypełni nowe dodatkowe warunki. To jest zmiana warunków umowy, na którą nie trzeba się godzić i można ją wypowiedzieć bez kar umownych.
 14. radk

  Dekoder do kart cameleon (multiroom)

  Jeśli dobrze rozumiem, ten Sagemcom masz na własność, a kartę do niego na warunkach dla sprzętu własnego? Wtedy teoretycznie dekodery typu Ferguson, Opticum itp. powinny działać. Przynajmniej do końca umowy, której już raczej nie przedłużysz na tych warunkach. Skontaktuj się z nc+ i dopytaj o koszty najmu dekodera do tej karty i zdecyduj, która z tych dwóch opcji bardziej Ci odpowiada.
 15. radk

  Dekoder do kart cameleon (multiroom)

  Niestety już nie lub już niedługo. Nc+ upośledza w cameleonach obsługę kodowania Seca i kolejne Fergusony i inne Opticumy gasną. Problem do ominięcia w tunerach E2 (a właściwie dowolnych z programowym CAMem i możliwością dodania odpowiedniej łaty), ale to też już kwestia czasu i inwestycja raczej nie byłaby zbyt opłacalna. Są też dostępne jakieś sprzętowe konwertery do tych prostszych dekoderów.
×