Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka sytuacja u mnie.

Posiadam dwie karty Cameleon i jeden dekoder Pace PVR, wszystko zrabatowane do 0zł. Mój dekoder chyba dogorywa (mam go od początku), bo potrafi kilka x w tygodniu odmówić posłuszeństwa i przestać odbierać jakikolwiek program. Za każdym razem pomaga jedynie przywrócenie ostawień fabrycznych, więc jest to uciążliwe.

Teraz pytanie. Czy jest szansa wymiany na jakiś dekoder, za który również nie będę musiał nic płacić? Jakie są możliwości i który dekoder moglibyście polecić, tak żeby był jednak lepszy niż ten Pace...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy przedłużaniu umowy wymienilem mediabox na wifipremiumbox i często pojawia sie komunikat "Obecnie program nie jest nadawany prosimy spróbować później". Na mediabox siła sygnału wynosiła 100% i jakość ok 80 a na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. Ponadto wartość BER na mediabox była 0 a na wifipremium cały czas skacze.

Czy to jest kwestia ustawienia anteny czy wadliwy dekoder? Spotkał sie ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na mediabox siła sygnału wynosiła 100% i jakość ok 80 a na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. Ponadto wartość BER na mediabox była 0 a na wifipremium cały czas skacze.

...

 

Witam.

 

Wyniki pomiaru sygnału antenowego w dekoderach zależą od transpondera, którego sygnał jest mierzony. Dla porównania wyników należy wybrać ten sam kanał (z oferty nc+)  na obu dekoderach i  w menu otworzyć  MIERNIK SYGNAŁU. Wybierając odpowiednio kanały można uzyskać wyniki dla różnych transponderów (jeden transponder satelitarny transmituje od kilku do kilkunastu kanałów). Wyniki parametru JAKOŚĆ dla transponderów nadających w standardzie 8PSK/DVB-S2 (większość transponderów nc+) dla wymienionych dekoderów powinny różnić się  nie więcej niż 15%.

Na Ekranie Aktywacyjnym oraz w menu INSTALCJA / ANTENA transpondery dla których wykonywany jest pomiar sygnału są różne - MediaBOX+: 11449H (8PSK/DVB-S2), wifi Premiumbox+: 10719V (QPSK/DVB-S). Są to wiec różne transpondery i co więcej wykorzystujące różne standardy transmisji. Wyników nie można więc porównać.

Różnice między dekoderami dotyczą także pomiaru BER. MediaBOX+ mierzy jeden z parametrów BER (OUT) dla sygnałów 8PSK/DVB-S2, a wifi Premiumbox+ jeden z parametrów BER (PRE) dla sygnałów QPSK/DVB-S. Tych wyników nie można porównywać.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Ostatnio przy przedłużaniu umowy wymienilem mediabox na wifipremiumbox i często pojawia sie komunikat "Obecnie program nie jest nadawany prosimy spróbować później". ... na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. ...

Witam.

 

Proponuję zacząć od sprawdzenia połączeń dekodera z konwerterem. Jeśli jest możliwość niewielkiego skrócenia kabla koncentrycznego, ponownie osadź wtyczki F (szczególnie przy konwerterze).

 

Wynik dla parametru JAKOŚĆ 60% jest wystarczający (zielony pasek) o ile dotyczy wszystkich transponderów.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, ze nówki nie dostaniesz, ale to jakiś problem? Dekodery są odnawiane, naprawiane itd.

No właśnie, w jakim stanie dostaje się nowy dekoder? Jeśli nie nowy (w dosłownym znaczeniu tego słowa) to przynajmniej "refurbished" i zapakowany w nowe opakowanie? Czy po prostu gościu wyjmuje po kimś oddany (i jedynie sprawdzony czy działa) sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w jakim stanie dostaje się nowy dekoder? Jeśli nie nowy (w dosłownym znaczeniu tego słowa) to przynajmniej "refurbished" i zapakowany w nowe opakowanie? Czy po prostu gościu wyjmuje po kimś oddany (i jedynie sprawdzony czy działa) sprzęt?

 

No oczywiście ze dekoder wraca z logistyki i jest na nowo zapakowany itd :D Nie mamy czasy komuny ze stalo sie w kolejce za wszystkim i klient przychodzi oddac sprzet a nastepny dostaje ten sam model  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder HD 5800S w ramach nc+MIX. Powoli mi się kończy umowa, chciałbym ją przedłużyć, ale przy dekoderze własnościowym trochę się tego obawiam.

Czy można kupić jakiś dekoder na wolnym rynku i będzie on funkcjonował z posiadaną w nc+MIX kartą? Bo mam świadomość, że przy przedłużeniu umowy na nowy dekoder nie mam co liczyć (mam na myśli dekoder na udostępnienie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co oferty były bez możliwości wymiany dekodera, ale do końca umowy jeszcze ponad 3 miesiące. Chyba poczekam do ostatniej chwili - zobaczymy co przyniesie okres świąteczny - chociaż na wiele nie liczę. 

W ostateczności wezmę po prostu nową umowę na Start+ i dokupię Canal+ w ofercie 6_25 40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dało się abonentowi który ma dekoder własny wydać sprzętu przy aneksowaniu umowy.

Jeżeli sprzęt ulegnie zepsuciu masz możliwość wysłania go do naprawy, bądź dzwonisz na infolinię, podpisujesz nowy kontrakt na nowym sprzęcie dzierżawionym z nc+, a stary kontrakt zostaje anulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Sam miałem taką samą sytuację, gdy ze starego nbox-a 5800s chciałem przejść na wi-fi boxa. Było reklamacja 30 dni i nowa umowa, a stara zamykana ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem, otóż znalazłem w piwnicy dekoder Pace i chciałbym sprawdzić jego numer seryjny gdyż na jednej z umów mam właśnie taki sprzęt do zwrotu. Nie wiem natomiast czy to jest ten (lub jakiś zaległy sprzęt?) a nie mogę znaleźć do niego pilota aby sprawdzić ten numer w panelu. Czy naklejka z jakimś numerem od dołu pokrywa się z numerem seryjnym urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...