Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do APS.

Ok, czyli chcąc odpłatnie wymienić dekoder idą do APS (oczywiście wcześniej uzgadniając, że mają wybrany dekoder na stanie).

 

Czy tam płacę im na miejscu, czy ściągną mi to z salda konta? Dla mnie jest to o tyle istotne, że wcześniej była duża przedpłata na konto abonenta - dużo większa, niż wystarcza do pokrycia okresu min. umowy.

 

Tak więc wolałbym by z tego zeszła opłata za wymianę sprzętu. Czy w ogóle nie ma możliwości wymiany sprzętu przez telefon do BOKu i wysłanie go pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tylko APS, a aktywacja zawsze jest płatna na miejscu w punkcie. Możesz wystąpić o zwrot nadpłaty składając wniosek w salonie (potrzebne będą trzy ostanie dowody wpłaty - jeśli nadpłata powstała dawno), pieniądze przeleją na Twoje konto.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tubodekoder i zauważyłem że od czasu jak wprowadzili na muzyczne 4fun dźwek Dolby dekoder go nie odbiera... Po wybraniu ścieżki DD dźwięk nie leci wcale. Ma ktoś podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w APS w celu zaciągnięcia info o wymianie starego dekodera z "N" i jest to do zrobienia całkiem sensownie, bez przedłużania umowy. O ile dobrze pamiętam jednorazowo 30 czy 50zł zależnie od dekodera, do tego 10zł miesięcznie.

 

Ponieważ chcę się starego grata wyzbyć, koszta są ok by mieć normalny sprzęt do końca okresu min. Natomiast wraca stare pytanie: Premiumbox czy Mediabox? :) Wiem, wiem, poczytaj stare posty, itd., ale jaką decyzję podjęlibyście dziś pod względem aktualnego softu/firmware? A może pod kątem dotychczasowych przyzwyczajeń, czyli np. czy przejście z Wifibox'a nie jest łatwiejsze na Premiumbox choćby ze względu na obsługę pilota?

 

Ważna jest oczywiście jakość obrazu gdyż telewizor ma 55", tak więc jeśli są jakieś widoczne różnice między Premiumbox vs Mediabox przy tej przekątnej ekranu to byłoby to kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem w punkcie to miałem do wyboru oba dekodery, tak więc Mediabox jest nadal w użytku. :)

 

Wczoraj testowałem obraz i porównywałem Premiumbox i Wifibox, oba dekodery jednocześnie podpięte do osobnych HDMI, obraz na obu wejściach ustawiony do identycznych parametrów, tylko zmieniałem pilotem kanał i porównywałem. Przekątna telewizora 55".

 

Obraz jest wręcz identyczny, nie udało mi się niczego odróżnić między nimi. W użyciu Wifibox wydawał się ciut wolniejszy (i w przeszłości zdarzało mu się zawieszać), natomiast jak już leci jakiś kanał to obraz jest identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam dekoder pace pvr 500gb. Mam go prawie od początku istnienia nc+. Jakiś rok temu padła dioda i nie wyświetla mi nazwy kanału, ponadto dysk chodzi głośniej niż na początku. Żeby wymienić dekoder na nowy muszę wcześniej zadzwonić na infolinię czy wystarczy wizyta w punkcie nc+?

 

Jaki dekoder nc+ jest w tej chwili najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz radze Ci zadzwonic do punktu czy taki dekoder na ewentualna wymiane posiadaja fizycznie na stanie.

 

Z dekoderów z dyskiem to turbobox, mediabox lub wifipremium - ale w tym wypadku czekaja CIe oplaty aktywacyjne za upgrade dekodera. Jezeli nie jest Ci potrzebna karta sieciowa w dekoderze to moim zdaniem wizualnie najlepiej wypada mediabox bo komponenty podobnej jakosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na marginesie. To jest wątek dotyczący dekoderów platformy nc+. Platforma Cyfrowy Polsat ma "swój" oddzielny dział na forum. :read:

Proszę trzymać się tutaj właściwego tematu :!:

 

Jak najbardziej :)

Tylko akurat mam dekoder własny nc+ na którym oglądam też Cyfrowy Polsat i ostatnio zauważyłem, że znikają mi uprawnienia do kanałów SD od nc+

Takie uprawnienia mam na karcie Cyfrowego Polsatu i generalnie chciałem sobie uaktualnić listę dubli i poustawiać odpowiednie dekodowanie (CI lub CA)

Na stronie kingofsat można wyszukać wszystkie polskie kanały na 13,0E

http://pl.kingofsat.net/find2.php?pos=13.0E&cl=&num_pays=13&num_genre=&num_crypt=&num_standard=&ordre=freq

Myślałem że odnajdę tam odpowiednie kanały po kodowaniu ale wychodzi na to że mój Cameleon i karta CP używają tego samego kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek dotyczący dedykowanych dekoderów platformy nc+. Dekodery te pozwalają na odbiór tylko tych kanałów kodowanych, które są na tej właśnie platformie.

Skoro na swoim dekoderze odbierasz dodatkowo Cyfrowy Polsat to korzystasz chyba z własnego tunera niezależnego. A to już nie "podlega" pod niniejszy wątek. Jaki to model dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruga w moim podpisie.

Obecnie mam Arivę 210 Combo i od niedawna Arivę 250 Combo

Nikt mi nie będzie mówił że TVN ma być pierwszy na liście :)

A możliwość ustawiania listy ulubionych kanałów to jest jakaś porażka. Programował to jakiś totalny czubek. Byle zmiana i trzeba układać listę od początku.

Miałem okazję ustawiać listę ulubionych znajomemu na dekoderze dedykowanym Cyfrowego Polsatu i uważam, że jest wszystko łatwe i proste.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem.

To w takim razie pytania związane z posiadanym modelem tunera niezależnego należy zadawać w odpowiednim dziale i wątku poświęconym temu tunerowi właśnie.

Niniejszy wątek tyczy się tylko i wyłącznie dedykowanych dekoderów platformy nc+. I żadnych innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz radze Ci zadzwonic do punktu czy taki dekoder na ewentualna wymiane posiadaja fizycznie na stanie.

 

Z dekoderów z dyskiem to turbobox, mediabox lub wifipremium - ale w tym wypadku czekaja CIe oplaty aktywacyjne za upgrade dekodera. Jezeli nie jest Ci potrzebna karta sieciowa w dekoderze to moim zdaniem wizualnie najlepiej wypada mediabox bo komponenty podobnej jakosci. 

A który działa szybciej - turbobox czy mediabox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...