Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o informację z lutego, to podejrzewam, że taki ujednolicony dekoder docelowo trafi na wszystkie rynki zagraniczne. Czyli we Francji mogą pozostać inne rozwiązania i być może będą tam kontynuować swoją ścieżkę. To raczej wróży stosunkowo niską jakość zastosowanych komponentów oraz wybrakowane możliwości (np. możliwy brak dedykowanego dysku chowanego pod obudową, jedno wejście satelitarne, uproszczone funkcje), szczególnie patrząc na listę państw do jakich ten dekoder ma trafić.

 

Jeśli podawane informacje się potwierdzą, to wycofanie wszystkich innych dekoderów za pewne będzie powiązane z docelową rezygnacją z dotychczasowego oprogramowania ADB. I to by tłumaczyło okropne niedopracowanie najnowszego oprogramowania, które jest bardzo uproszczoną adaptacją gotowych rozwiązań ADB.

 

Wymiana dekoderów na pewno będzie rozciągnięta na wiele lat aż do pełnej amortyzacji starych modeli. Dla naszego rynku to są koszty liczone w setkach milionów złotych.

 

To, co może napędzić wymianę starych dekoderów, działających w multiroom, to brak współpracy z nowym systemem. Przykładowo wymiana głównego dekodera na nowy zmuszałaby automatycznie do wymiany wszystkich pozostałych dekoderów w multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ircios napisał:

A może już operator ma dość wyrzucania kasy w błoto i utrzymywania systemu kodowania dla grupy abonentów, która jest w mniejszości.  ...

Uważasz, że utrzymywanie systemu dla  sprzętu który się dawno zwrócił jest droższe niż zakup kilkuset tysięcy nowych kart i nowych dekoderów ?Gdyby tak było dawno juz by sprzęt wymieniono. Skoro latami utrzymują trzy systemy kodowania to widać jest to bardziej opłacalne niż wywalenie milionów na wymianę dekoderów klientom.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel napisał:

zakup kilkuset tysięcy nowych kart i nowych dekoderów

ale to nie kupuje c+PL tylko główny tatuś wszystkich C+ w świecie , a skoro takie dekodery pojawią się po/od  9 września a APS nie wydają dekoderów 4K i nie ma ich gdzie wymienić  to jest już dawno coś " klepnięte " 💁‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał:

.... Skoro latami utrzymują trzy systemy kodowania to widać jest to bardziej opłacalne niż wywalenie milionów na wymianę dekoderów klientom.

I nadszedł czas aby skończyć z utrzymywaniem więcej niż jednego systemu kodowania,  gdzie Conax jest bardziej dziurawy niż ser Szwajcarki. 

 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, patryszq napisał:

ale to nie kupuje c+PL tylko główny tatuś wszystkich C+ w świecie , a skoro takie dekodery pojawią się po/od  9 września a APS nie wydają dekoderów 4K i nie ma ich gdzie wymienić  to jest już dawno coś " klepnięte " 💁‍♂️

Pieniądz jest pieniądz jak powiedział klasyk. Co za różnica czy płaci oddział w Polsce czy centrala ?Nie ma nic za darmo. 

W tamtym roku tez przez kilka miesięcy nie wydawali ultraboxów 4K. Powody mogą być różne. ja bym tego nie łączył plotkami o nowym dekoderze. Równie dobrze na rynek może wrócić wykastrowany z dvbt box C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kfm877 napisał:

Chodzi o oszczędności. Brak systemu kodowania i sukcesywne przełączanie kanałów do IPTV i sukcesywna rezygnacja z transponderów hotbirda. Kasa się musi zgadzać...

Przy obecnych łączach internetowych to pieśń dalekiej przyszłości, gdzie spora część populacji kraju ma dostęp jedynie przez operatorów komórkowych. Co przy masowej migracji i zapychaniu się stacji bazowych wiadomo jak będzie działać.

Edytowane przez Jaś Fasola
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że od razu już teraz 9 września, ale sukcesywnie za 2,3 lata. Może być taka sytuacja, że np główne anteny TVP, TVN czy Polsatu będą dostępne i z sat i z neta, ale np tematyczne jak Discovery czy NGC będą dostępne tylko po internecie.
Już teraz wielu abonentów canal+ korzysta z wersji GO, czyli ogląda z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kfm877 napisał:

Chodzi o oszczędności. Brak systemu kodowania i sukcesywne przełączanie kanałów do IPTV i sukcesywna rezygnacja z transponderów hotbirda. Kasa się musi zgadzać...

IPTV?

Kanały Online nie są nawet w HD jak u konkurencji internetowej. Albo w jeszcze gorszej jakości niż na sat.

Oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne jest że te dekodery będą wymieniać,taka sama sytuacja jest chociażby wtedy gdy dekoder się zepsuje nowego w to miejsce nie dostaniesz. To nie jest oferta abonamentowa. Będą chcieli je zlikwidować to po prostu nie przedłużą oferty na kolejny okres.

No dobrze, ale ja mam umowę do przyszłego roku na module niebieskim. To co wtedy wymienia mi na czarny? Mydelniczek już wymieniłam na czarny moduł, śle mam również niebieski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia, to poco zabierasz głos?

Ale dobra, trochę wiedzy Ci się przyda.

Stars TV, Zoom, Stopklatka i można tak wymieniać od dawna przez internet są oferowane w jakość HD z lepszym bitrate.

Play now, UPC TV GO to jest konkurencja która między innymi oferuje taką jakość

 

A to co na sat, przez internet Canal jest też w SD..chyba poza pojedynczymi przypadkami.

 

18 minut temu, Dr.STech napisał:

Ale pan to sprawdzał, czy takie głupoty wymyśla od ręki?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Kanały Online nie są nawet w HD jak u konkurencji internetowej. Albo w jeszcze gorszej jakości niż na sat.

Oszczędności.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

41 minut temu, PWojciechowska napisał:


No dobrze, ale ja mam umowę do przyszłego roku na module niebieskim. To co wtedy wymienia mi na czarny? Mydelniczek już wymieniłam na czarny moduł, śle mam również niebieski.

Jak już to na moduł ECP. Chyba, że będziesz chciała dekoder. 

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Nikt nie powiedział, że oprogramowanie nowego dekodera (na wszystkie rynki zagraniczne C+) będzie dostarczane na polskim rynku przez iWedia, a nie przez ADB ;)

 

https://advanced-television.com/2022/02/08/iwedia-selected-by-canal/

To by przeczyło temu, co przeczytałem w podanym wyżej źródłowym artykule z lutego. Dlatego właśnie napisałem, że jeżeli podane informacje się potwierdzą.

 

Zresztą na logikę: po co zapowiadać wycofanie wszystkich dotychczasowych dekoderów. Widać, że szykowane jest ostre cięcie. A w połączeniu z informacjami z artykułu wiemy, że centrala chce kontrolować cały łańcuch dostaw, czyli odbierze poszczególnym oddziałom i spółkom zależnym autonomię w tym względzie.

 

Uważam, że sama decyzja jest bardzo dobra i logiczna w kontekście niedawnego przejęcia M7 Group. Jednakże boję się jak to zostanie zrealizowane i jak bardzo zubożeje funkcjonalność nowych konstrukcji.

 

10 godzin temu, kfm877 napisał:

Chodzi o oszczędności. Brak systemu kodowania i sukcesywne przełączanie kanałów do IPTV i sukcesywna rezygnacja z transponderów hotbirda. Kasa się musi zgadzać...

 

Telewizja satelitarna ma nieprawdopodobną przewagę nad OTT w postaci możliwej obsługi nieograniczonej liczby użytkowników. Z kolei OTT nie ma takich ograniczeń co do pojemności (kanałów może być 100, 1000, 5000, 10 000 itd.).

 

Dlatego do sieci trafiać będą kanały o stosunkowo małej oglądalności, nie obciążając zbytnio infrastruktury sieciowej, jednocześnie obniżając koszty najmu transponderów. Z kolei bardziej popularne kanały będą transmitowane satelitarnie, odciążając serwery i także ze względu na dostępność usługi (telewizja dostępna w każdym zakątku kraju).

 

Zresztą tak już od lat jest we Francji, gdzie kolejne tematyczne stacje filmowe Cine+ są transmitowane przez Internet. Jednakże cała gama programów idzie przez satelitę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...