Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ten ewentualny rebranding to totalny idiotyzm. Nawet we Francji do takich zmian nie doszło. A obecny układ jest bardzo dobry.

 

• CANAL+ jako marka premium

• kanały z plusikiem jako kanały tematyczne i podkreślenie tej samej rodziny

 

A taki rebranding utwierdzi w przekonaniu, że CANAL+ to już tylko marka trochę premium. Taki downplaying. Już zmiana ramówki CANAL+ FAMILY i dołączenie go do nowego pakietu RELAX+ pokazała, że co to za premium, które jest dostępne w zwykłym pakiecie.

 

Godzinę temu, Krzysiek11:) napisał:

Pewnie jeśli kiedyś dojdzie do zmiany to na INFOSPORT+ albo CANAL+ SPORT INFO.

Jeśli to byłby stuprocentowy sportowy kanał informacyjny bez żadnych transmisji, wydarzeń jak to jest we Francji to w porządku. A jeśli to miałaby być taka wydmuszka i zakłamany kanał jak Polsat Sport News czy dawny Orange sport info (po rebrandingu i zamknięciu Orange sport) to nie miałoby to żadnego sensu.

 

12 minut temu, lukx95 napisał:

Jestem ciekaw, czy kiedyś powstanie więcej kanałów Ale kino+ w Polsce poza główną stacją, takich jak Ale kino+ Classic, Ale kino+ Family, Ale kino+ Émotion, Ale kino+ Club oraz Ale kino+ Frisson.

Tylko po co? Więcej powtórzonych powtórkowych powtórek?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukx95 napisał:

@patryszq Kanały MiniMini+, teleTOON+ oraz Ale kino+ zostaną według mnie bez zmian w nazwach. Kanał Ale kino+ jest poza tym odpowiednikiem paczki kanałów Ciné+ dostępnych w CANAL+ we Francji. Jestem ciekaw, czy kiedyś powstanie więcej kanałów Ale kino+ w Polsce poza główną stacją, takich jak Ale kino+ Classic, Ale kino+ Family, Ale kino+ Émotion, Ale kino+ Club oraz Ale kino+ Frisson.

 

Ogólnie logika podpowiadałaby od dawna taki podział, chyba nawet była kiedyś na ten temat dyskusja z 8 lat temu. Pakiet kanałów filmowych Kino+/Film+, kanały sportowe Sport+ oraz pakiet CANAL+, gdzie byłyby tylko najważniejsze i najlepsze treści (maksimum 5 kanałów linearnych z marką C+). No i oczywiście pozostałe kanały z plusem.

 

To się jednak nie powiedzie ze względu na to, że rynek francuski mocno różni się od polskiego. We Francji C+ jest koncesjonowanym paramonopolistą, rynek jest mocno regulowany przez państwo. Nie ma pakietów HBO, Cinemax, Filmbox jako takich, produkcje HBO trafiają do kanałów kontrolowanych przez C+. Paczka kanałów Cine+ sięga roku 1988, ma bardzo ugruntowaną pozycję, pełny pakiet udziałów został po latach przejęty przez C+.

 

Nie ma więc też jak pozapychać treścią tych kanałów. W międzyczasie C+ utracił prawa do wielu wydarzeń sportowych. Zamiast tworzyć w 2013 jakieś dziwne pakiety z porozbijaną paczką C+ (C+ i C+ Sport były dostępne przez chwilę tylko w najwyższym pakiecie za 120 zł), trzeba było utrzymać redakcję nSportu i zrobić z niego to, czym jest teraz Eleven Sports. Taki pakiet Sport+ za 10-15 zł/mc dostępny u każdego operatora z trochę gorszą połową praw niż w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jedyny powód dla którego C+ miałoby parcie na umieszczenie TVP 4K na satelicie to chęć wciskania abonentom dekoderów 4K.

 Takiego parcia raczej nie ma. No i musieliby przy tej okazji wprowadzić jakiś nowy dekoder 4K bo obecne Ultraboxy mają chyba w ograniczonej liczbie. To co wyprodukowano 3 lata temu, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 nie zgadzam się z Tobą. Wcale nie brakuje im dekoderów 4k. Gdyby tak było nie reklamowali by ich tak i nie proponowano przy przedłużeniu umowy. TVP 4k to dobry magnes żeby chociażby wybrać Canal+ zamiast Cyfrowego Polsatu. Czytałem już na tym forum posty świadczące o tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Lucius pisał w wątku TVP 4 że kanał ma być dostępny na ME.

Tylko mogliby ogłosić to w miare wcześniej gdyż w tej chwili nie korzystam z tv naziemnej, gdyż antena jest uszkodzona a takto trzeba by było wymienić.

Edytowane przez misiek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurski planuje platformę TVP ,jak dostanie pieniądze na ten projekt ,to TVP 4k był by flagowym kanałem . Po euro jest olimpiada ,więc jest sporo czasu na bloki reklamowe w 4k . Jak nie dostanie kasy z budżetu na ten projekt ,to pewnie będzie "kto da więcej". Jest oprócz C+ jeszcze Orange.pl z netu (4k) i duże sieci kablowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
Godzinę temu, ircios napisał:

@tomek6680t

Kurski jak zrealizuje plany z nową platformą to będą w niej kanały z rodziny TVP, TV Republika i flagowy kanał TV Trwam ;-)

W końcu może TVP będzie w porządnej jakości w streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kkzk81 napisał:

nie zgadzam się z Tobą. Wcale nie brakuje im dekoderów 4k.

Już o tym pisałem na forum. Przez wiele miesięcy miałem w Strefie C+ ofertę wymiany na Ultraboxa. Pod koniec kwietnia ta możliwość zniknęła. Zapytałem i dostałem odpowiedź. - informuję, że wymiany dekoderów na Ultrabox+ 4k są wstrzymane. Proszę o kontakt w tej sprawie w lipcu 2021r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...