Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomek6680t A gdzie udało się Ci się to przeczytać? To jest w ogóle bardzo wygodne dla centrali, bo uzyskują efekt skali. Jeżeli naprodukują za dużo dekoderów, to mogą sobie je przenieść np. ze Słowacji do Polski albo do Senegalu. Oprogramowanie może być globalne i może różnić się lokalnymi uwarunkowaniami. Podobnie zresztą jak serwisowanie czy po prostu sam zakup. A to może niestety oznaczać równanie w dół, bo najważniejsze będzie uwzględnienie potrzeb rynków afrykańskich czy innych środkowoeuropejskich. Jeżeli dekoder będzie miał lepszy i droższy procesor, to może ucierpieć marża np. w Senegalu czy Nigerze.

 

Jeszcze tytułem adnotacji: ja nie wiem jak będzie. Bo czysto teoretycznie można zrobić 2-3 wersje bardzo podobnych dekoderów, niemal identycznych i oferować je na różne grupy rynków. Tak jak np. Samsung oferuje swoje telefony z różnymi procesorami w zależności od kontynentu. Jednakże z podanych źródeł wynika, że ma to być sztywno ten sam dekoder. TV BOX+ to dokładnie to, co oferuje się nominalnie w Afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat

Może to wynikać z tego

https://advanced-television.com/2014/02/27/ali-broadcast-partners-with-iwedia/

Ogólnie są problemy z dostępnością procesorów dla tunerów satelitarnych . Do tego dochodzi ,jak skończył STi. Moduły CAM CI+ ECP ,ą z procesorem ALi,też te we Włoszech dla tivusat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Nowy dekoder, który zadebiutuje we wrześniu obsługuje 4K. Na szczegóły w kontekście wymiany dekoderów 4K UltraBOX+ na 4K DualBOX+ trzeba poczekać. Będzie to nowszy dekoder, a więc zastosowane podzespoły będą lepsze niż obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

@piotrekj66 Ja obstawiam na niższą wersję dekodera C+ od dotychczas oferowanych.

Zwłaszcza, że z czasem obecne dekodery 4K pójdą na śmietnik.  Ciekawe Twoje rozumowanie. Wracamy do SD🤣

 

5 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Nowy dekoder, który zadebiutuje we wrześniu obsługuje 4K. Na szczegóły w kontekście wymiany dekoderów 4K UltraBOX+ na 4K DualBOX+ trzeba poczekać. Będzie to nowszy dekoder, a więc zastosowane podzespoły będą lepsze niż obecnie. 

Oczywista oczywistość, że będzie 4k. Reszta to hipoteza i wróżnie z kart. Nowszy, nie znaczy, że lepsze podzespoły będzie miał.  Już było pisane na forum, że jego procesor to chińska słabizna porównywalny do procesorów z dawnych Fergusonów.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Nie ma jeszcze nigdzie w internecie informacji nt. procesora zastosowanego w tym dekoderze, więc takie pisanie, że wsadzono chińska słabiznę to także wróżenie z kart. Z informacje wewnętrznych wynika, że zastosowano procesor wydajniejszy niż w dekoderze 4K UltraBOX+. Radzę zaczekać do 9 września z komentowaniem specyfikacji dekodera.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to soft a nie hardware decyduje o funkcjonalności odbiornika. Zastosują wydajniejszy procesor i zamulony soft od ADB i nikt nie odczuje różnicy sprzętowej.  Pomijam już fakt, że jakoś do tej pory nikt nie narzekał na niską wydajność ultraboxa. Przynajmniej do czasu sławnego update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek11:) napisał:

Nie ma jeszcze nigdzie w internecie informacji nt. procesora zastosowanego w tym dekoderze, więc takie pisanie, że wsadzono chińska słabiznę to także wróżenie z kart. Z informacje wewnętrznych wynika, że zastosowano procesor wydajniejszy niż w dekoderze 4K UltraBOX+. Radzę zaczekać do 9 września z komentowaniem specyfikacji dekodera.

Akurat o tych procesorach to napisał nie jakiś Janusz tylko osoba która mocno siedzi w sprzęcie i temacie. Oczywiście może się mylić ale znam osobę z wielu for i zdecydowanie do bajkopisarzy nie należy. @kaspian0007i do tego jedynie się ten sprzęt nadaje 😂 Schować do szuflady i pamiętać gdzie jest przy zdaniu sprzętu🤣 Na mój Wifipremiumbox to poszło już tyle aktualizacji że nie wiem czy odżyje gdy go tylko podłącze do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnietę?🤣 A to nie ja wypisywałem że ma słabą jakość obrazu i go reklamowałem wiele razy?😂 Jak tak wygląda podnieta sprzętem to nie mam pytań. Akurat tu to nawet się nie podniecałem Vu Ultimo 4K bo na tym forum to mało kto wie co to jest i jakie ma możliwości.🤣

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie tylko vu bo każdy sprzęt na e2 jest o niebo lepszy niż to co daje NC+?Canal+ 😜 ja tam ich sprzęt trzymam w szufladzie:P Ale z ciekawości obserwuje i trzymam kciuki że nie wypuszczą byle czego i że da sie to używać. Na dziś u mnie sprzę to wifibox i wifibox+ jakos tak ogolnie dwie padaki ale chętnie zobacze nowy dekoder moze bedzie ciut lepiej niż jest

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...