Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odp.

Ja mam TV Sony, więc pewnie takiego "ANYNET+" nie mam, ale mniejsza o to. Bardziej mnie satelity wkurzają.

Dzwoniłem na infolinię, przełączyli mnie chyba ze zwykłej do kogoś kumatego, ale też lipa z tymi satelitami. Był zdziwiony, że mam na "B" Hot Bird, bo w Polsce Hot Bird powinno być na porcie DiSEqC "A" a na "B" Astra (a w Niemczech odwrotnie niby). Jak nie pomoże ponowne przywrócenie ustawień fabrycznych, to mam dzwonić jeszcze raz, oni sprawdzą u siebie te satelity i wtedy ewentualnie wymiana oprogramowania w punkcie.. LOL 

Jakieś pomysły inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz HDMI CEC i będzie po poblemie.

 

Co do drugiego problemu, to już tutaj użytkownicy dekoderów HDxx00 wspominali o tym i jedynym na tą chwilę rozwiązaniem jest pilnowanie, aby główna lista kanałów kończyła się na pozycji 1500.

 

Obie sprawy wyniknęły z ostatniej aktualizacji oprogramowania dekoderów.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, konsultant też mnie oświecił, że dali ciała przy marcowej aktualizacji :) i pracują nad tym.

 

Co do konwerterów to wystarczyło ustawić w ciemno np.

A - Astra 4A - nie pokazuje mocy i sygnału w ogóle, ale i tak wyszukuje programy

B - Hot Bird 6/8/9 - tu pokazuje moc i sygnał

C - Amos 2/3 - nie pokazuje mocy i sygnału w ogóle, ale i tak wyszukuje programy

Założyłem niepotrzebnie, że skoro nie pokazuje, to nie działa ;)

 

Teraz mam nowy problem, nie mogę ręcznie wyszukać programu konkretnego na Amosie (wcześniej mogłem), ale to już inna bajka ;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem. Od jednego dnia na HD6000 wyskakuje komunikat o wykryciu dysku który nie może współpracować z dekoderem. Problem jest taki że to właśnie ten dysk działa z tym dokederem od momentu kiedy umożliwił polsat nagrywanie. Co mogło się stać? 

 

Edit. Odpięcie zasilania dekodera naprawiło problem. Już działa. 

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam Cyfrowy Polsat, antenę obecnie 60 cm ale planuję kupić 80 cm z monoblockiem na Astrę 19,2 E  ( ten zestaw: http://www.hollex.pl/tani-zestaw/antena-konwerter/645-antenamonoblock-twin ) i w związku z tym pytanko.. Czy na dekoderze o którym jest ten temat, czyli HD 6000 można automatycznie wyszukać kanały z tej Astry 19,2 E ( oczywiście po wybraniu w ustawieniach Astra 1KR/1L/1M/1N) czy będę musiał interesujący mnie kanał wyszukiwać ręcznie wpisując jego parametry ? Bo gdzieś czytałem, że sam nie wyszuka, tylko trzeba wpisywać parametry transpondera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Muszę się czymś pochwalić po ostatnich wiatrach jakość mi podskoczyła do 95%, a moc mam do 75% i tak na wszystkich parametrach dekoder hd 6000 na razie nic się nie tnie i ładnie odbiera średnica anteny na pewno mniej niż 90 cm ile to nie wiem.

 

Można ustawić do 95% jakość próbujcie :).

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam . Mam pewien problem. Otóż posiadam hd6000 i po ostatniej aktualizacji telewizor LG włącza mi się po włączeniu dekodera. Słucham radia z dekodera (podpięty pod wzmacniacz) i nie chcę aby włączał mi się telewizor, tym bardziej że po wyłączeniu telewizora dekoder się wyłącza. Czy istnieje możliwość wyłączenia tego ,,udogodnienia" obsługi dwóch urządzeń jednym pilotem, żebym słuchając radia nie musiał jednocześnie mieć włączonego telewizora? Może ktoś zna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie dziś podpisałem nową umowę z CP. Zamiast dekodera wziąłem moduł CAM. Zaś dekoder HD6000 został mi na własność wraz z kartą. Dzwoniłem do CP i to nie pomyłka. Karty nie muszę oddawać. Do czego może się przydać taki dekoder z kartą?

Do podpisania nowej umowy z Cyfrowym Polsatem w przyszłości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

16 listopada 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.


Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.18.1.23.


Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:


– dodanie obsługi Unicable


– dodanie przezroczystości komunikatów SMS


– nowy loader


Jak zaktualizować oprogramowanie:


Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem, że na TVP seriale ten dekoder ciągle włącza komentarze dla niewidomych. Mimo wyłączenia tego, po ponownym włączeniu dekodera dzieje się to samo, da się jakoś to na stałe wyłączyć, czy coś się pokręciło z dekoderem?

Na innym dekoderze tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

16 listopada 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.18.1.23.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

– dodanie obsługi Unicable

– dodanie przezroczystości komunikatów SMS

– nowy loader

Jak zaktualizować oprogramowanie:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera

 

witam,

 

czy Wy macie podobne problemy z softem j.w.?

 

Uważam, że powyższy software jest zdecydowanie GORSZY od bezpośrednio go poprzedzającego.

Zamieszczone poniżej problemy nie występowały. Poza tym EPG działało bez zarzutów. W pełnej i aktualnej liście.

 

Napisałem 2-krotnie do Polsatu:

"Zaobserwowane wady:

1) w trybie odtwarzania nagrań - CZARNY ekran (brak reakcji) po zaprogramowaniu na daną
    godzinę przełączenia się tunera (żółtym/czerwonym przyciskiem). Tuner NIE reaguje na pilota.
    - pomaga dopiero przejście do trybu "Standby". Po ponownym załączeniu dekoder wznawia pracę.

2) w trybie odtwarzania nagrań - BRAK 'równoległej rejestracji' zaprogramowanego nagrania. Tuner

   czyni to dopiero od chwili przerwania odtwarzania (poprzednie oprogramowanie to umożliwiało).
3) funkcja "Live Pause" - często podczas przewijania pojawia się nagle CZARNY ekran. Sam dekoder
    NIE reaguje na pilota.
    - pomaga przejście do trybu "Standby". Po ponownym załączeniu dekoder wznawia pracę.
    (podobnie dzieje się w przypadku, kiedy dekoder ustawiony był długo na jednym kanale po czym postanowiłem zapisać pewien fragment
       czasowy tego kanału. Ustawiam czas rozpoczęcia i zakończenia zapisu, dekoder rejestruje błyskawicznie ten fragment, po czym pojawia
       CZARNY ekran. I podobnie jak powyżej pomaga dopiero wyłączenie do trybu "Standby" i ponowne załączenie dekodera).
 
Odp. Polsatu? Proszę przywrócić tuner do ustawień fabrycznych ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...