Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy też jesteśmy narażeni na wirusa grypy, ale nie wszyscy chorujemy... Taki sam czytnik (a właściwie kieszeń ze stykami) jest w HD6000, jak i w każdym innym modelu. Tylko u jednego problem pojawi się na przykład po roku, a u innego po 4 latach, albo nie zdąży się pojawić, bo wymieni dekoder z innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś kieszeń na dysk najlepiej 3,5 cala która działałaby z dekoderem?

Kupiłem kiedyś coś podobnego http://allegro.pl/obudowa-na-dysk-sata-2-5-kieszen-etui-do-1tb-usb-i5824870548.html

Podpiąłem przez to 4 dyski 320 gb, wd, toshiba, seagate i ciągle komunikat że dysk nie może współpracować z dekoderem.

Strzelam iż ta obudowa jest przyczyną, dlatego proszę o jakieś info która obudowa najlepiej 3,5 cala będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma tylko być właściwa do dysku, jak już Ci napisał @miras000.

 

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.
Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania.

 

 

Najważniejsze jest jaki to jest dysk. Dyski SATA działają bezproblemowo, dyski ATA nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojadroga, niestety nie zależy to tylko od dysku ale także od interfejsu usb z jakim dysk się komunikuje. Mam taką kieszeń na usb http://allegro.pl/obudowa-na-dysk-sata-2-5-kieszen-etui-do-1tb-usb-i5824870548.html

i niestety żaden z moich 4 dysków 320 gb 2,5 cala, oczywiście wszystkie na interfejsach sata i nie działają.

Pojawia się komunikat "wykryto dysk który nie współpracuje...| coś tam, coś tam.

Testowałem na jednym dekoderze 6000 i dwóch 5000, z dodatkowym zasilaniem i bez, bez zmian.

Mam także kilka dysków samsunga pipeline 500 gb dedykowane do pracy ciągłem, dlatego może potrzebna obudowa z innym interfejsem sata-usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pierwszy wpis z pytaniem sygeruje, że masz dyski 3,5" i podłączyłeś go do kieszeni 2,5". Sprawdź na forum (za pomocą wyszukiwarki), czy ktoś używał tutaj Twoich modeli dysków. Swego czasu było trochę takich informacji tutaj w tematach o dekoderach. Na przyszłość zadawaj pytanie konkretnie, najlepiej według zasady opisanej tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/5510-jak-poprawnie-zadawać-pytania/

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tak jak obiecałem śpieszę z informacją.

Kieszeń Intenso 3,5 cala zarówno ze wszystkimi dyskami 3,5 jak i 2,5 działa bez problemu. Dekoder wykrywa wszystkie dyski

Kieszeń tą zakupiłem za 15 zł z wysyłką

Dodatkowym atutem obudowy intenso jest to iż po wyłączeniu dekodera dysk sam się zatrzymuje.

Intenso-Memory-Center-02.jpg

Zakupiono zwykła przejściówka sata usb, coś takiego jak poniżej z dyskami 2,5 cala także działa bez problemu. Koszt około 15 zł z wysyłką

Wniosek z tego taki że winny był poprzedni interfejs.

pol_pl_KABEL-ADAPTER-USB-HDD-7-15-pin-2-

 

Także proszę się wystrzegać takiego czegoś jak poniżej, u mnie nie działało a koszt podobny jak powyższych.

4.jpg

Edytowane przez lowermann
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie

 

Mam małe pytanie mam dekoder hd 6000 i przy nagrywaniu, materiału na dysk mam przebicia typu białych plamek na czarnym pasku, przy formacie panoramicznych kable mam Prolink nagrywam przez, Euro złącze na dysk może być to wina Euro złącza w dekoderze?

 

Pozdrawiam ksiaze351

Edytowane przez ksiaze351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś taką sytuację, że dekoder nie zawsze reagował na pilota a jak zareagował to powtarzał czynność ostatnio dokonaną w nieskończoność? To znaczy np. nacisnęliście przycisk przełączania kanałów i dekoder zawieszał się na tym przełączając non stop kanały? Albo jak włączyłem EPG i kliknąłem, żeby pokazało mi kanał powiedzmy wyżej to pomimo moich prób naciskania innych przycisków dekoder przeleciał całe EPG kilkukrotnie? Mi to wygląda na padnięty dekoder, który nadaje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty,albo ktoś z domowników lekko zalał ci kiedyś pilota czymś słodkim,pilot działa,ale cukier też :mrgreen: -znam to bo w mojej historii, zdarzały mi się takie "perpetum mobile"co za mnie kanały zmieniało.

Jak potrafisz to delikatnie otwórz pilota,troszkę spirytusu czy denaturatu na szmatkę i wyczyścić styki i guziczki jak nie to do APSu i wymień jako uszkodzony i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, muszę sprawę doprecyzować :) kwestia jest taka, że nawet jak pilota schowam albo wyniosę do innego pokoju to tak nadal się dzieje czyli jak raz się zatnie tak się przerzuca dopóki samo jakimś przypadkiem się nie odblokuje, bo dekoder w ogóle nie reaguje na polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...