Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po części masz rację, faktycznie mam włączoną funkcję eco oraz dynamiczny kontrast (trafiłeś w sedno) i ta czerń jest ...taka czarna jak smoła :) a litery białe jak chmury ? Chciałbym by była możliwość dodania przeźroczystości do menu :)

Ah znalazłem fukcję ostatniego kanału jest to przycisk X czyli zamknij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz eco i zmniejsz kontrast. NIe wiem jaki masz telewizor więc nie podam szczegółowych parametrów, ale obraz powinien być ustawiony tak aby oddawać naturalne barwy z dynamiką jaką ma źródłowy obraz. Na pewno trzeba zmniejszyć fabryczne nasycenie i kontrast oraz ograniczyć dynamiczny kontrast na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Philips 32PFL4508H, wybrałem ten model ze względu na brak chmurek na całkowicie czarnym tle:) oraz jak najbardziej naturalne kolory.

 

Eco zdaje egzamin przy oglądaniu wiadomości :) podczas filmów też nie jest źle ale czasem ekran nie dobiera dobrze jasności.

 

Eco wyłączony - styl obrazu standard

Kontrast podświetlenia 50

kolor 58

ostrość 10

redukcja szumów minimum

redukcja zniekształceń mpeg włączona

 

Pixel Plus HD

             ostrość zaawansowana włączona

             dynamiczny kontrast średni

             dynamiczne podświetlanie Najlepszy obraz

             intensywne barwy minimum

 

Kontrast wideo miałem na 100 jest teraz na 84.

dynamiczne podświetlanie było średni teraz jest na minimum

Ekran jest dalej czarny w menu jak smoła ale litery już tak nie rażą jak wcześniej.

Edytowane przez lowermann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to czerń obrazu jest tu najmniej istotna,nie wymagaj od telewizora za kilka stówek by ci czerń kaczego kupra prezentował  ;) , ty tak wysteruj obraz by kolory były jak najbardziej naturalne,tez mam Philipsa w drugim pokoju,ale kolor,nasycenie powyżej 70,kontrast koło 60.

Zrób tak by trawa była zielona(kanał golf się kłania) ,niebo niebieskie a flaga biało-czerwona a nie brudny śnieg i zdechła purpura.

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telewizor Philips 32PFL4508H, wybrałem ten model ze względu na brak chmurek na całkowicie czarnym tle:) oraz jak najbardziej naturalne kolory.
 
Eco zdaje egzamin przy oglądaniu wiadomości :) podczas filmów też nie jest źle ale czasem ekran nie dobiera dobrze jasności.
 
Eco wyłączony - styl obrazu standard
Kontrast podświetlenia 50
kolor 58
ostrość 10
redukcja szumów minimum
redukcja zniekształceń mpeg włączona
 
Pixel Plus HD
             ostrość zaawansowana włączona
             dynamiczny kontrast średni
             dynamiczne podświetlanie Najlepszy obraz
             intensywne barwy minimum
 
Kontrast wideo miałem na 100 jest teraz na 84.
dynamiczne podświetlanie było średni teraz jest na minimum
Ekran jest dalej czarny w menu jak smoła ale litery już tak nie rażą jak wcześniej.

 

 

Sprawdź na początek czy masz zaktualizowane oprogramowanie

http://www.philips.pl/c-p/32PFL4508H_12/4000-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-3d-smart-z-technologia-pixel-plus-hd/pomoc

 

Moim zdaniem ustaw:

  • kontrast - 90
  • ostrość ustaw w połowie skali lub poniżej
  • nasycenie tak aby kolory były naturalne, szczególnie kolor czerwony nie może "świecić".
  • ostrość zaawansowana - wyłączona
  • dynamiczny kontrast - niski
  • dynamiczne podświetlanie - wyłączony
  • intensywne barwy - wyłączony
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telewizor Philips 32PFL4508H, wybrałem ten model ze względu na brak chmurek na całkowicie czarnym tle:) oraz jak najbardziej naturalne kolory.
 
Eco zdaje egzamin przy oglądaniu wiadomości :) podczas filmów też nie jest źle ale czasem ekran nie dobiera dobrze jasności.
 
Eco wyłączony - styl obrazu standard
Kontrast podświetlenia 50
kolor 58
ostrość 10
redukcja szumów minimum
redukcja zniekształceń mpeg włączona
 
Pixel Plus HD
             ostrość zaawansowana włączona
             dynamiczny kontrast średni
             dynamiczne podświetlanie Najlepszy obraz
             intensywne barwy minimum
 
Kontrast wideo miałem na 100 jest teraz na 84.
dynamiczne podświetlanie było średni teraz jest na minimum
Ekran jest dalej czarny w menu jak smoła ale litery już tak nie rażą jak wcześniej.

 

 

A nie masz stylu NATURALNY w opcji wyboru obrazu? Bo ja mam model z serii PFL 3xx8 i właściwie mam takie same ustawienia (poza kolorem - znacznie bardziej podkręconym do 90) i osobiście uważam, że jestOK. A jaka jasność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ustawiłem tryb naturalny

kontrast na 63, na 90 jest dla mnie za jasny :)

resztę jak support458 radził i obraz jest lepszy niż wcześniej, aktualizacja oprogramowania jest najnowsza.

 

Kolory są naturalne tak jak w opisie fezuja :)

 

rotalplus ustawiłem na naturalny, jasność na 50, kolor nie podkręcam bo wydaje mi się iż jest wtedy za bardzo cukierkowaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia powinno się wyłączyć większość tzw. "polepszaczy" obrazu. W przypadku cyfrowego źródła sygnału w dobrej jakości wprowadzają więcej zniekształceń obrazu niż poprawy. Podstawą jest kalibracja ekranu, przy wyłączonych "polepszaczach".

Podstawowe parametry: kontrast, ostrość, jasność i nasycenie.

Opisałem już dlaczego menu w barwach czarno białych na niektórych źle skalibrowanych TV jest źle widoczne.

 

W internecie są dostępne obrazy kontrolne które umożliwią przynajmniej zrozumienie na czym polega dobre ustawienia ekranu

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze-czesc-1-szybka-kalibracja-w-10-krokach.aspx

https://tech.wp.pl/kalibracja-telewizora-krok-po-kroku-6034812365148801a

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem zauważyłem jedną usterkę w teletekście a mianowicie na swoim mniejszym, kineskopowtm telewizorze zauważyłem na pomarańczowym sofcie krzywo ustawiony ekran z wspomnianą usługą. Jest on za bardzo podniesiony do góry przez co na dole widać obraz, a na górze nie widać numeru strony i godziny. Przy okazji czemu zielony przycisk na pilocie jest wolny? Można by tam wsadzić opcje wspomnianego teletekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...