Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Trzeba przyznać, że ten tuner w miarę im wyszedł, z pilotem Harmony od Logitech jest całkiem całkiem, obraz przyzwoity, dźwięk również. Mój egzemplarz od roku ani razu się nie zawiesił ale służy rodzicom jedynie do oglądania bez nagrywania itp. Mam jeszcze Samsunga DSG H370G i powiem szczerze, że według mnie na kanałach HD to cudo od Zygmunta radzi sobie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, powiesiłem sobie ostatnio tv w sypialni na ścianie, kabelki ładnie wszystkie pochowane w korytkach ale wymyśliło mi się jeszcze, żeby ukryć dekoder (HD 6000) np. za telewizorem ale wtedy pilot nie "łapie".

W dziale poświęconym HD 2000 wyczytałem:

Dekoder ma z tyłu wejście na zewnętrzny odbiornik podczerwieni oznaczone jako IR, wystarczy dokupić.

i takie właśnie coś interesowałoby mnie w moim przypadku. I moje pytanie: czy HD6000 również posiada takie wejście lub ewentualnie czy można to jakoś inaczej zorganizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

25 marca 2015 r. na dekodery HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania w wersji 3.82.1.20.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI

Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,

„Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,

Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)

Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie - "Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…".

Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

 

UWAGA

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mi się wydaje (ale mogę się oczywiście mylić), że osoby, które narzekają na niedziałające twarde dyski z dekoderami CP po niedawnej aktualizacji oprogramowania podłączają do nich jakieś stare i przestarzale dyski, wyciągnięte nie wiadomo skąd (chyba z piwnic) albo po prostu należą te osoby do tej części naszego społeczeństwa, które nie rozumie prostych komunikatów i podłącza dyski, które oficjalnie nie mają prawa działać (była na tym forum niedawno dyskusja nad rozumieniem komunikatu podanego przez CP dotyczącego wprowadzanych aktualizacji oprogramowania).

 

Ale od razu odpowiadam, że ja specjalnie kupiłem do dekodera dysk WD My Passport Ultra 2TB i działa idealnie, bez żadnych problemów. A dotychczas korzystałem z dysku CP i od samego początku do samego końca użytkowania kosztowało mnie to mnóstwo nerwów (dużo by pisać i sobie daruję), bo chyba nigdzie nie można już kupić takiego szmelcu jakim są dyski produkcji Cyfrowy Polsat Technology.

Na szczęście, ku mojego dużemu zaskoczeniu, Polsat podjął decyzję o umożliwieniu podłączania własnych dysków i jak dla mnie jest to zmiana rewolucyjna. Koniec tracenia dużej ilości nagranych już programów, koniec przypadków braku zrealizowania zaprogramowanych nagrań, koniec tracenia połączenia dysku z dekoderem podczas używania funkcji PVR lub odtwarzania nagrania. Dla mnie to było nie do uwierzenia, że w połowie drugiej dekady 21 wieku poważna w zasadzie technologiczna firma w Europie może sprzedawać takie dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Kupiłem w lombardzie przenośny dysk twardy 60GB i gdy go podłączam do obojętnie jakiego dekodera tj HD6000, HD2000, HD3000, HD5000 itd to wyskakuje napis że "Wykryto dysk który nie może współpracować z dekoderem", czy jakoś podobnie. Na T-HD 1000 też nie działa.

Na komputerze PC działa i komputer podczas instalacji sterowników wykrył "Dysk IDE DEVICE. Mam nadzieję że ten dysk to nie jest dysk typu SSD bo te nie działają na 100%.

 

PS. Ten dysk to WDC WD60 0UE-22HCT0 USB DEVICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem w lombardzie przenośny dysk twardy 60GB i gdy go podłączam do obojętnie jakiego dekodera tj HD6000, HD2000, HD3000, HD5000 itd to wyskakuje napis że "Wykryto dysk który nie może współpracować z dekoderem", czy jakoś podobnie. Na T-HD 1000 też nie działa.

Upewnij się że dekodery do których podłączasz dysk mają najnowszą wersje oprogramowania, bo tylko ta wspiera dyski niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dobry. Mam problem. Od 2 dni mój dekoder hd6000 przestał odbierać kanał tvp1hd na obydwu pozycjach. Wszystkie inne kanaly działają. Wyswietla mi " sprawdz antene..." Antena dobrze ustawiona bo mam NC+ i wszystko smiga. Akurat w ustawianiu anteny mam duże pojęcie. Jak myślicie co to może być? Fabryczne przywrociem, kartę wyjmowalem. Może dek do wymiany? Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...