Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Soft został udostępniony dla wszystkich dekoderów.

Główne zmiany to implementacja HboGo. Poza tym zmiany w edycji zaplanowanych nagrań, przełączeń, rezerwacji zdarzeń, oraz edycji list ulubionych. Dodano również obsługę napisów.

Po aktualizacji należy pamiętać że ulegną wyzerowaniu kody PIN do dekodera oraz do IPLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb czuwania to "uśpienie dekodera" -

mniejszy pobór prądu.

- dekoder nie zrealizuje trwających i

zaplanowanych nagrań.

- dekoder nie będzie aktualizował uprawnień do

odbioru programów.

- nie będzie automatycznie aktualizowane

oprogramowanie dekodera.

Tryb monitorowania to zwykły tryb standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak dla formalności przekopiuję komunikat CP dla APS-ów:

 

11.06.2014 r. na dekodery HD 6000 została wdrożona nowe wersje oprogramowania.

 

Nowe wersje oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.108.1.18

 

Zmiany w oprogramowaniu w porównaniu z poprzednią wersją:

 

- dodana nowa funkcjonalność HBOGO

- zmiana User Interface (EPG, informacje o programie, lista kanałów, lista nagrań)

- edycja list ulubionych

- planowanie przełączeń/rezerwacja zdarzeń

- edycja zaplanowanych nagrań/przełączeń

- planowanie manualne nagrań/przełączeń

- obsługa napisów

- PVR Seek (przytrzymanie strzałek do przewijania daje możliwość "przesuwania się" po buforze live pause lub nagraniu)

- ECO (do wyboru tryb Czuwania lub tryb Monitoring)

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderach HD 6000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

 

Zaktualizowałem również wykaz w dziale FAQ viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=c0dc9561de9cfe2a8817c4ead1a8b819#p955190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Jestem tu "nowy", dlatego nie orientuję się w zagadnieniach TV Sat. Od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem tego dekodera. Zainstalowany na statku. Pływamy po całej Europie. Dzisiaj się "zbiesił". Przestał absolutnie odpowiadać na sygnały z pilota lub panelu przedniego. Po prostu nie chce się w ogóle włączyć. Pozostałem bez możliwości oglądu sytuacji w kraju. Po włączeniu zasilania zapala się na kilkanaście sekund czerwona kropka i.... koniec. Potem "ani dychu, ani słychu". Widać tylko reakcję diody żółtej na sygnały z pilota, ale bez żadnych widocznych skutków. Co za licho się przyplątało? Da się to własnym sumptem rozwiązać? W przeciwnym wypadku do końca zmiany(20 dni) pozostanę bez TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że dekoder pobiera nowe oprogramowanie (czerwona kropka na wyświetlaczu - może oznaczać pobieranie softu lub inne usterki jak np. zepsuty zasilacz). Wyłacz dekoder z sieci (elektrycznej) poczym ponownie podłącz - odczekaj dłuższą chwilke około 15-30minut.

 

Jeśli to nie pomoże to zasilacz lub dekoder do wymiany w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :smile: .

 

To mój pierwszy wpis, ale czytam te forum od paru miesięcy. A zacząłem was czytać na krótko przed przejściem z Vectry do Cyfrowego Polsatu.

Dodam, że ze zmiany dostarczyciela usługi TV jestem bardzo zadowolony, chociaż oczywiście CP - za sprawą technicznej strony sprzętu własnej produkcji oraz oprogramowania - nie jest idealny, mówiąc delikatnie. CP jest też moim pierwszym doświadczeniem z TV satelitarną.

 

Ale przechodząc do meritum wątku, w którym będzie widnieć ten oto mój pierwszy wpis :wink: .

Otóż, mnie też bardzo cieszy, że w końcu (chociaż ja długo nie musiałem na to czekać) w dekoderach CP będzie możliwość (już niby jest) edycji list ulubionych.

Ja w Vectrze miałem dekoder SD od połowy 2007 roku i tam możliwość przesuwania kanałów na liście ulubionych była od samego początku. Tak samo, jak zapamiętywanie (i do wglądu- edycja) oraz przypominanie ulubionych programów. Dlatego tych dwóch funkcji brakowało mi niesamowicie mocno w dekoderze HD 6000. Wręcz nie mogłem uwierzyć, że ich nie ma (szczególnie edycji listy ulubionych). Dobrze, że tak późno stałem się klientem CP :). Przeto, czekałem na absolutnie podstawowe funkcje oprogramowania krócej niż pół roku. Przy czym, ja się jeszcze tego nie doczekałem, ale o tym za chwilę :) .

U mnie dekoder HD 6000 jest drugim. Głównym jest Sagem ESI-88, w którym na szczęście od początku mam edycję listy ulubionych, ale wciąż nie ma zapamiętywania ulubionych programów. A to jest naprawdę potrzebne. Bardzo pomaga w codziennym korzystaniu z bogatej oferty TV. Dlatego, ja w HD 6000 często zaznaczałem nagrywanie programów (kupiłem dysk CP), ale tylko po to, aby dekoder przypomniał mi o programie, który chciałem obejrzeć (i najczęściej nie chciałem nagrywać). W razie jednak nieoglądania TV w momencie rozpoczęcia się programu miałem przynajmniej nagrywanie, ale i tak nie w taki sposób powinno się to robić. Przypominacz, to przypominacz, a nagrywanie, to nagrywanie- wiadomo :wink: . Dobrze, że chociaż w HD 6000 (jak również we wszystkich pozostałych dekoderach produkcji CPT) jest już nie tylko edycja list ulubionych, ale także ten przypominacz.

Przy okazji, może ktoś byłby uprzejmy napisać mi, czy oprogramowanie do dekodera Sagem ESI-88 również tworzy, aktualizuje i modyfikuje CP, czy jednak tylko producent (np. na wniosek CP) :?:

 

I teraz już naprawdę przechodząc do meritum wątku :D .

Tak się nieprzyjemnie składa, że ściana balkonowa mojego bloku jest już od blisko ponad miesiąca czasu ocieplana. W rezultacie tyle samo czasu mam zdjętą antenę :cry:. Firma ma fatalny system prac. Ludzi jest tylu, ile starcza do wykonywania prac tylko na szerokości jednej klatki (segmentu), ale rusztowania postawili przy całym bloku (trzy szerokie klatki). I tak "skaczą" z pracami po wszystkich klatach, zamiast postawić rusztowanie tylko przy jednym segmencie i zrobić całość robót w 3 tygodnie. W związku z tym będą te rusztowania stać jeszcze co najmniej ponad 2 tygodnie :/ , chociaż stoją już jakieś 5-6 tygodni.

Wobec tego, mam pytanie, czy można zaktualizować oprogramowanie poprzez internet :?:

Tutaj na stornie CP (http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... hd-6000.cp -> Cechy dekodera) wynika, że tak, ale u mnie to nie działa, ale może robię coś żle. A podłączam kablem dekoder z routerem (i wtedy IPLA działa), wchodzę w ustawienia i aktualizację oprogramowania, lecz po około 10s. pojawia się komunikat, iż nie znaleziono nowej wersji oprogramowania dekodera.

Jest to dla mnie o tyle trochę ważne, że w sytuacji braku TV satelitarnej (mam tylko analogowo kilka kanałów z VECTRY- fatalna jakość obrazu) oraz posiadania dostępu poprzez SMART TV tylko do słabych (programowo) kanałów z IPLI MIX i paru innych aplikacji- jeszcze uboższych, mam także uprawnienie do pełnego dostępu do materiałów HBO GO i to by mnie już niezłe ratowało- jednakże z aplikacji HBO GO w moim LG SMART TV zbytnio nie mogę korzystać z powodu żle (wadliwie) działającej przedmiotowej aplikacji :/. A właśnie na tej aplikacji, mając do niej uprawniony dostęp, w sytuacji zdjętej anteny satelitarnej zdecydowanie najbardziej mi zależy. Pech chciał, że LG nie potrafi sobie poradzić z naprawą swojej aplikacji HBO GO. I wzajemnie z HBO niemalże przerzucają się winą. A w tym samym czasie ja przez blisko 2 miesiące jestem pozbawiony telewizji "na poziomie", chociaż posiadam SMART TV z pełnym dostępem do HBO GO, więc mógłbym cierpieć mniej. Ale jednak nie da się :? .

Aczkolwiek, skoro chyba od wczoraj w nowym oprogramowaniu dekodera HD 6000 pojawiła się funkcjonalność HBO GO (bo w Sagem ESI-88 tego nie ma), to byłoby to dla mnie poprawienie sytuacji, o ile udałoby mi się zaktualizować soft poprzez internet. Dlatego proszę zorientowanych forumowiczów o odpowiedz w tej kwestii.

I jeszcze jedno pytanie. Jak wiadomo, ten nowy soft nie działa dobrze, a więc należy się spodziewać poprawki. Czy wobec tego, jeśli CP wprowadzi poprawkę, a ja do tego czasu nie zdążę z dotychczasową dużą aktualizacją, to nie uda mi się jej zainstalować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również uszczęśliwiono mnie nową wersję oprogramowania 2.108.1.18.

Początkowo myślałem, że zniknął tryb czuwania, bo pilot przełączał dekoder na wyświetlanie godziny, ale właśnie zauważyłem w menu opcję ECO (do wyboru tryb Czuwania lub tryb Monitoring). Wybrałem zatem "tryb czuwania". Dekoder gasi zegar, ale... jest pewien problem!

Czy może ktoś mnie oświecić jak wyłączyć u[beep]liwą informację na pomarańczowym tle, która pojawia się każdorazowo po włączeniu dekodera, że teraz jestem w trybie czuwania i czy chcę zostać w tym trybie czy też chcę przejść na tryb monitoring???? :(

Nie chcę za każdym razem wciskać klawisza X. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WPPP, Aktualizacje softu dekodera tylko przez satelitę. Aktualizację pobierane są chronologicznie. Jeśli dekoder nie pobierze jakiegoś softu to z nowszym i poprawkami może być problem.

 

@Dexterlab, nie, trzeba z tym żyż lub poprawka softu usunie błąd - bo tak to można chyba nazwać.

 

Chyba, że w tryb czuwania będziesz przechodził przytrzymując czerwony przycisk standby na pilocie a w dekoderze ustawiony tryb monitoring. Nie wiem czy w HD 6000 tak się da po zmianie softu. W HD 5000 naszczęście tej funkcji nie wprowadzili, mogę włączać tryb czuwania jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji obsługa dekodera stała się bardzo denerwująca. Za każdym włączeniem pojawia się jakiś idiotyczny komunikat o wyłączeniu trybu czuwania. Poprzednio gdy przytrzymalem przycisk włączania na pilocie mogłem wybrać tryb wyłączenia. Teraz to nie działa. Porażka. BOK nie ma pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mi również chodzi o to samo. Faktem jest, że teraz bardzo szybko włącza się tryb czuwania co jest na plus (teraz wystarczy wcisnąć przycisk - poprzednio dość często potrafił nie załapać), ale po co ten pomarańczowy monit z przypomnieniem o oszczędzaniu energii?

Skoro jest włączony tryb czuwania to logiczne, że człowiek po to go włączył, aby używać. Teraz po każdym włączeniu dekodera użytkownik jest witany pomarańczową informacją przesłaniającą cały ekran i za każdym razem trzeba wciskać przycisk "x" na pilocie. :/

Czekam na kolejną aktualizację z poprawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji obsługa dekodera stała się bardzo denerwująca. Za każdym włączeniem pojawia się jakiś idiotyczny komunikat o wyłączeniu trybu czuwania.

HD3000 ma identyczny błąd. Sprawę załatwiłaby jedna pętla warunkowa w kodzie.

 

BOK nie ma pojęcia o co chodzi.

Pewnie posiadają niezależne tunery z modułami i o problemie nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po aktualizacji dekoder w ogóle nie chce działać :( (dekoder HD6000)

Tzn działał przez jakieś 30 minut i później sam się zresetował tzn sam się wyłączył podczas oglądania telewizji i już nie udało się go włączyć.

Cały czas na dekoderze pali się czerwona dioda i nic się nie dzieje więcej.

Nie reaguje na pilota.

Co się stało?

Czy można to jakoś samemu naprawić? Czy da się jakoś zresetować ten dekoder?

(odłączyłem go od prądu i podłączyłem ponownie i dalej nic)

Zmieniłem też zasilacz na drugi bo myślałem ze to może wina zasilacza ale też to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ujawnia się lepsza jakość podzespołów w dekoderze. HD 5000 bardzo dobrze poradził sobie z przyjęciem nowego softu - mimo małych niedopracowań w postaci dubli na listach ulubionych, działa prawidłowo (mniejsza ilość "słabszych technicznie" egzemplarzy patrząc np. na HD 6000). Inne dekodery patrząc na kolejność produkcji modeli HD x000 mają problemy z nowym softem.

 

No i jeszcze PVR 7000 daje radę z nowym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...