Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu mam problem z tym cuden polskiej techniki. Co kilka dni (niestety coraz częściej) podczas odglądania wyskakuje plansza Błąd 08 Problem z kartą. Pomaga wyjęcie i ponowne włożenie karty. Co jest przyczyną takiego zachowania tunera? Dodam jeszcze, że jest to tuner główny do multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon do BOK. Przekierowanie do innego technicznego i całkowity reset dekodera i karty. Zmiana komunikatu na "Błąd 04" później na "Dostęp do programu został zablokowany". Oczekiwanie do 3 godzin. Jeśli to nie przejdzie wizyta w centrum serwisowym. Nie ma możliwości wymiany dekodera na Samsunga. Propozycje to HD6000 lub HD5000 w zależności od dostępności. Nie wiem czy już nie wymienię bo i tak umowę mam do jesieni a potem i tak zaplanowana była rezygnacja. Nie mam siły na walkę z Samsungiem skoro i tak może być to wszystko celowe.

 

nie masz możliwości sortowania kanałów co jest dla mnie paranoją. Lepiej poleciłbym tobie HD 5000

 

Jak mam to zrozumieć "nie masz możliwości sortowania kanałów"? Czym różnią się hd 5000 od hd 6000? Czyli "5000" lepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 04 określa brak nadanego pakietu. Pozostałe odpowiedzi na pytania masz w moim poście powyżej.

 

nie masz możliwości sortowania kanałów co jest dla mnie paranoją. Lepiej poleciłbym tobie HD 5000

 

Jak mam to zrozumieć "nie masz możliwości sortowania kanałów"? Czym różnią się hd 5000 od hd 6000? Czyli "5000" lepiej wybrać?

 

Jak ustawisz kanał np. TVP1 na pozycji 1 to już go nigdzie nie przestawisz. Różnią się niewiele, HD6000 trochę jest okrojony i HD5000 jest na lepszych podzespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 04 konkretnie oznacza "rozparowanie" karty z dekoderem.

 

W dekoderach CPT można ułożyć do 8 list ulubionych, jednak raz ułożona lista nie może być edytowana. Chcąc zmienić układ kanałów na liście ulubionych, trzeba taką listę skasować i ułożyć ponownie. Układac kanały (dodawać na listę) trzeba w kolejności w jakiej chcemy je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już taki jest. Wymaga przeglądu, ale jest: viewtopic.php?f=7&t=8680

Spróbuje go w najbliższym czasie odświeżyć.

 

Ogólnie błędy (04 i 09), gdzie numer karty jest możliwy do odczytania w MENU odbiornika oznacza, że blokada karty nastąpiła w wyniku działania operatora lub dekoder z jakiegoś powodu nie odebrał uprawnień (brak lub słaby sygnał z anteny, wyłączony dekoder z prądu).

 

Błąd 01 - oznacza źle włożoną kartę.

Błąd 02, 06, 08 nie pozwala odczytać numeru karty w MENU dekodera i jeśli nie pomaga przeczyszczenie styków karty i ewentualne przedmuchanie czytnika (problem nie znika lub wraca regularnie, często) to ogólnie dekoder wymaga wymiany z powodu uszkodzenia czytnika. Z powodu tych błędów może pojawiać się również naprzemiennie Błąd 04 lub "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie".

 

Błąd 03 pojawia się najczęściej przy karcie sparowanej z innym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...