Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23.01.2014 r. na wszystkie dekodery MINI HD 2000, HD 3000 i HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.66.1.18

 

Aktualizacja ma na celu poprawę błędów dotychczasowego oprogramowania.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze MINI HD 2000, HD 3000 lub HD 6000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Problem dotyczy (najprawdopodobniej) dekodera HD 6000 (polsat cyfrowy)

Dekoder jest podłączony do wzmacniacza VX-322 a następnie sygnał idzie do TV

 

Objawy -> obraz zaczyna śnieżyć po przełączeniu na kolejny / dowolny kanał. Dźwięk jest zawsze problem dotyczy wizji. Po przełączeniu obraz śnieży, po chwili robi się czarny i następnie albo wskakuje normalny obraz programu albo cały czas śnieży.

 

Czego próbowałem:

- zmiana kabla HDMI -> tańsze, droższe - pożyczyłem nawet od siebie z firmy którym mam podpięty komp z monitorem -> efekt ten sam

- zmiana gniazda HDMI do którego podłączam dekoder we wzmacniaczu -> brak efektu (pozostałe urządzenia - BD, PS3 - działają normalnie bez problemów)

- podłączenie bezpośrednio do TV -> efekt chwilowy (po wyłączeniu - Standby - na jakieś 8 - 10 godzin problem wraca)

- Kombinacje kabli HDMI z TV -> efekt jak wyżej

 

Jedyne co przynosi również efekt to przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera -> mam na jakieś 12 - 24 godzin spokój.

 

Dekoder z tego powodu wymieniałbym trzeci raz :/ Po wymianie (poprzedniej) miałem około 2-3 miesięcy spokoju i znowu wróciło u[beep]liwe śnieżenie.

 

Miał ktoś podobne objawy ??? Możecie pomóc ???

 

Przypuszczam że to nie wzmacniacz bo podłączałem dekoder NC+ i śmigał przez trzy dni bez zająknięcia (choć jak pisałem poprzedni z PC też śmigał przez 2-3 miesiące)

 

Byłbym dźwięczny za pomoc / wskazówki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam dekoder HD 6000 po podłączeniu go do switcha działa on tylko wtedy gdy mam włączone drugie urządzenie w moim przypadku komputer.Mój switch ma możliwość podpięcia zasilacza.Czy jak kupie taki zasilacz to będzie wszystko działało

 

Wymieniłem dekoder w APS i teraz działa lecz ten co dostałem ma wadę, nie działają przyciski na przednim panelu.Nie wiem czy mam go wymieniać, bo znowu mogę dostać dekoder który nie działa z moim switchem HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podjąć decyzję za Ciebie?

Masz uszkodzony dekoder - wymieniaj

 

Wymieniłem teraz już mi działa HDMI,lecz przyciski źle działają.Dekoder z nie działający przyciskami mam już któryś z kolei.Więc pewnie to jakaś partia.Wymianie go kiedy indziej i tak rzadko używamy przycisków na panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft poprawia funkcjonowanie IPLI - przewijanie (materiał video przewija się teraz co 2sec)i podczas przewijania jest pasek na górze ekranu, początek materiału to wciskamy przycisk "0"(zero) na pilocie, po przyciśnieciu przycisku exit (zamknij) nie ma już zwieszania się IPLI, jest teraz ekran z potwierdzeniem "czy chcemy na pewno opuścić aplikację" - tyle poprawek zauważyłem.

 

PS: Teraz jak "rozjeżdża" się obraz z dźwiękiem filmu z IPLI to wystarczy wcisnąć przycisk cofania ( << ) na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.03.2014 r. na wszystkie dekodery HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania: 2.76.1.18

Zmiany wprowadzane w nowej wersji oprogramowania:

 

- poprawka współpracy dekoderów z telewizorami 4k (UHD),

- poprawka do „czarnych obrazów” przy odtwarzaniu materiałów IPLA,

- poprawka do obsługi przycisku EXIT w aplikacji IPLA,

- poprawka do konfiguracji TP-Linka WEP – obsługa haseł w HEXie,

- dodana obsługa 152 bitowego WEP,

- inne drobne poprawki do IPLA.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 6000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co to będzie?

 

Rano gdy wyszedłem z domu dekoder normalnie działał, normalnie odbierały kanały itd. Natomiast gdy wróciłem do domu, nie było zasięgu a na 'ekranie' dekoderu było pusto nic się nie świeciło, dopiero po przycisnięciu pilotem pojawiała się na chwilkę czerwona kropka, która zaraz znikała. Co może być przyczyną? mógł się spalić od tak sam ? Ustawienia fabryczne próbowałem, próbowałem stroić, przepinać nic to nie dało?

 

Ktoś miał podobnie? ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...