Jump to content
Razio1

Dekoder HD 6000

Recommended Posts

Dzisiaj mój HD6000 otrzymał nowa wersję oprogramowania 2.44.1.18.

Poprawili EPG, dodali autowyłaczanie (tak jak w innych modelach)

Nowe oprogramowanie jest już od paru dni(bodajże od 20 listopada). Dzięki nowemu softowi możliwe jest oglądanie płatnych materiałów w serwisie "Ipla". Nowy soft poprawił działanie mojego dekodera.

Posiadam dekoder HD6000 i telewizor Samsung UE39F5500. Chciałbym skonfigurować wszystko tak żeby do sterowania tym sprzętem był potrzebny tylko jeden pilot. Słyszałem że jest potrzebna funkcja HDMI-CEC. Czy ten dekoder obsługuje coś takiego? Jeśli tak to jak to skonfigurować? Czy jest jakiś inny sposób na sterowanie jednym pilotem (oprócz pilota uniwersalnego)?

...dodali autowyłaczanie (tak jak w innych modelach)

Szkoda tylko,że nadal nie ma możliwości wyłączenia tego zupełnie(OFF)...

@W0jtas94: najprawdopodobniej nie da się, ja sam mam Samsunga UE32EH5300 i po wybraniu opcji na HDMI-CEC (Anynet+) - dekoder cały czas włączony - nie wykrywa on urządzenia z Anynet+ (również HD 6000). Ale z drugiej strony, jak masz tylko satelitę, to pilotem od telewizora zazwyczaj klikasz dosłownie 3 przyciski - ON/OFF, zwiększenia i zmniejszenia głośności, no ewentualnie zmiana źródła czy też zmiana formatu obrazu, ale nic poza tym ;).

To fakt. Miałem wcześniej hd 5000 i pilot działał ok przy wymianie na hd 6000 trzeba mieć sprawne oko żeby dokładnie wycelować:-)

A mi się wydawało, że podobne problemy mieli użytkownicy HD 5000. To znaczy wszystko zależy od rodzaju diód w dekoderze. Nie ważne czy to jest HD 5000, czy Hd 6000.

Wszystko zależy od tego kiedy dany dekoder był wyprodukowany ... im nowszy tym gorsze części CPT w nie pakuje w ramach oszczędności.

Czy u was na kanałach vod 156,164 i 165 jest tylko w epg sam nagłówek. Po wciśnięciu "i" jest pusta plansza. Brak tytułów filmów,sposobu zamawiania. Pisałem do cp to kazali mi zanieść dekoder do aps żeby go tam sprawdzili. Jednak nie wydaje mi się żeby to była wina dekodera. Na innych kanałach jak i na innych vod wszystko jest ok. Procedura startowa:-) dekodera nic nie dała. Czy u was też nie ma epg na tych kanałach czy jest to wina mojego dekodera?

U mnie na ww. kanałach VOD jest pełne EPG. Na pozostałych VOD również. Sprawdzone przed chwilką.

Mam ten dekoder i ogólnie to jestem zadowolony w porównaniu z hd 3000, ale jest jedno ale, co jakiś czas wyskakuje mi komunikat o błędzie karty i muszę ją wyciągnąć i włożyć z powrotem i działa. Miał ktoś to może? Co można z tym zrobić?