Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Taka dziwna sprawa. Od trzech lat funkcjonował mi taki fajny switch hdmi (nie był tani) w układzie: dekoder cyfrowego polsatu Echostar HD (nie pomnę numeru) oraz laptop -> switch HDMI -> projektor. Elegancko przełączał się projektor a to na dekoder a to na laptop automatycznie, zależnie od tego, które urządzenie zostało później włączone.

Podkusiło mnie na zmianę dekodera bo umowa się skończyła i głupi, naiwny, myślałem że CP daje co raz lepsze dekodery a nie gorsze;P Switch ześwirował. Na dzień dobry projektor nie widział dekodera, połączony bezpośrednio oczywiście widział, potem nagle zobaczył przez switcha dekoder, włączam laptop, wskoczył laptop na projektorze, myślę super, ale po wyłączeniu lapka już dekodera nie zobaczył, mało tego, po ponownym włączeniu lapka, projektor już lapka nie zobaczył. Potem, po kolejnej próbie zadziałało, ale raz i potem już nie. Mając na uwadze że na bank kable się nie zruszyły i wszystko działało bezawaryjnie 3 lata, mniemam że coś psuje dekoder HD 6000. Jakieś pomysły? Nie znam się, ale chińczyki dla CP mogły wsadzić jakiś układ, że inaczej wysyła sygnał przez HDMI niż ten stary Echostar?

 

Skoro już to jestem, to jeszcze mam dwa pytanka do specjalistów: Wkurza mnie w tym dekoderze, że nie ma dodatkowych wyjść analogowych audio. Do SCART mam przejściówkę na 3xRCA. Czy jak do scart przyłączę jeszcze jedną przejściówkę na 3xRCA, będe miał audio na jednym i drugim RCA bez straty jakiejś jakości?

 

Tak się zastanawiam, choc pewnie powinienem poszukać na całym forum i nie tylko, czy jak wydałbym dodatkowe kilka stówek to mogę dostać jakiś niezły dekoder z możliwością odbierania CP (na przykład przez ten moduł COM). Najchętniej z dwoma wyjściami HDMI i możliwym przyjaznym ustawianiem listy kanałów. Bo zastanawiam sie nawet nad desperackim błaganiem CP o zamianę na HD5000 za dopłatą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie w tym dekoderze, że nie ma dodatkowych wyjść analogowych audio.

 

Tak się zastanawiam, choc pewnie powinienem poszukać na całym forum i nie tylko, czy jak wydałbym dodatkowe kilka stówek to mogę dostać jakiś niezły dekoder z możliwością odbierania CP (na przykład przez ten moduł COM). Najchętniej z dwoma wyjściami HDMI i możliwym przyjaznym ustawianiem listy kanałów. Bo zastanawiam sie nawet nad desperackim błaganiem CP o zamianę na HD5000 za dopłatą :]

 

1. Dekoder HD 5000 ma takie wyjścia.

2. Możesz zakupić na wolnym rynku taki dekoder a moduł CAM otrzymać w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder HD 5000 ma takie wyjścia.

2. Możesz zakupić na wolnym rynku taki dekoder a moduł CAM otrzymać w CP.

 

Wiem, ale już musztarda po obiedzie. Znaczy ponoć za dopłatą mogę zamienić wczoraj otrzymany na HD5000 ale już wolę kupić coś lepszego. Może polecicie coś co ma fajne listy kanałów, współpracuje z CP i jeszcze ma sporo wyjść? Np. Ariva 202e (no dużo to nie ma ale wystarczająco;). Czy stosując zewnętrzny dekoder nie CP (np. tą Arivę) jest jakiś haczyk? Coś działa gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy się opłaca.

Drugi dzień z HD6000. Wkurzające wielkie pomarańczowe plansze, ale to się pewnie da jakoś poustawiać, listy kanałów się boję, bo wychodzi że najlepszą miał najstarszy echostar, o dziwo lepiej się przełącza (mam sender sygnału podczerwieni) ale dłużej trwa. Obawiam się, że wszelkie porównania z hd5000 są subiektywne, a niestety jak czytałem fergusony ariva też nie są takie cudowne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zapytam całkiem konkretnie i już nie męczę:

 

1. Czy jest ogólna opinia, że HD5000 jest lepszy od HD6000 w czymś więcej niż tylko dodatkowe wyjście audio (lepsze sortowanie kanałów, szybsze przełączanie itp.)

2. Czy jest jakiś lider tunerów SAT gdzie CP można oglądać przez CAM (jakiś Fergusson czy cuś)

 

ps. nie potrzebuję nagrywania na dysk zewnętrzny, chodzi tylko o przyjazne użytkowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o Fergusona?

Moim zdaniem bez porównania z polsatowskimi dekoderami dedykowanymi... :roll:

Moja Ariva 202E działa elegancko, a w niej polsatowski moduł CAM CI+. :) Dzięki takiemu rozwiązaniu mam pełną swobodę w układaniu listy kanałów, odbiorze innych satelitów, odbiorze kanałów kodowanych w innych systemach (mam dodatkowo kartę "Smart HD+", wcześniej używałem też w nim kartę dawnej CYFRY+) itp. Że o ohydnej, jak dla mnie, grafice ekranowej polsatowskich dekoderów serii HDx000 nie wspomnę... :?

Więcej na temat tego modelu Fergusona możesz dowiedzieć się w odpowiednim dziale i temacie odnośnie tego tunera na forum SK.

Niniejszy temat nie jest właściwy dla tej dyskusji. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6000 ma też dodatkowo wyświetlacz pokazujący numer kanału, natomiast HD3000 nie ma żadnego wyświetlacza. Poza tym, gdy brałem Cyfrowy Polsat to dystrybutor też odradzał dekoder HD6000 ze względu właśnie na problemy z działaniem pilota (konieczność dokładnego "celowania" w dekoder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeśli się ustawi pod max kątem ok 25-30*, pod większym pilot nie łapie - ale na pewnie nie jest wtedy lepiej od HD3000

Natomiast w hd3000 pilotem mogę kierować w ścianę, sufit, 180* od dekodera i łapie zawsze.

W HD6000 odbiornik IR jest wielkości główki od szpilki, w HD3000 wielkości 2 zł.

 

Jedyne czego brakuje w HD3000 to faktycznie wyświetlacz, widzę nr. kanału, a na noc ustawiam zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...