Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki problem, sam jestem sobie winien, teraz jednak potrzebuję wsparcia :)

 

Gdy wyłączali analogówkę rok temu, podpisałem w lipcu umowę z CP na 12 miesięcy + 3 gratis = 15 miesięcy. Teraz jednak chciałem uciec, bo płacę 50 zł, a dorzucając do tego 20 zł w nc+ mogę liczyć na piłkę nożną w potężnej dawce :) Krótko mówiąc, obecna oferta Polsatu w żaden sposób mnie nie zadowala.

 

Niestety, przeoczyłem termin, kiedy mogłem rozwiązać umowę bez przeszkód - chodzi o te feralne 3 miesiące przed końcem umowy. W zapisach czytam, że po tym okresie, umowa automatycznie przedłuża się o kolejne 12 miesię y. Oznacza to, że wg regulaminu, ponownie umowę będę mógł rozwiązać bez opłat dopiero w 2015 roku, oczywiście pamiętając o 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia.

 

No i tutaj rodzi się moje pytanie - czy jest jakiś sposób, żeby to przyspieszyć? Nie chciałbym tyle czekać, bo to by oznaczało, że musiałbym się z nimi męczyć do lipca i oczywiście pamiętać o tym, żeby alarmować ich w kwietniu, że chcę wziąć "rozwód" ;)

 

Słyszałem, że mogę zmienić zasady na czas "nieokreślony" i wtedy uciec w dowolnym momencie - oczywiście z trzymiesięcznym opóźnieniem. Czy to prawda?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portom Jeśli w umowie masz napisane, że po okresie 15 m-cy, umowa automatycznie przedłuża się o kolejne 12 miesięcy , to musisz "męczyć się" jeszcze ten czas , na który przedłużyła ci się ta umowa . No chyba , że chcesz zapłacić karę 100-200 zł za wcześniejsze zerwanie umowy z CP . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce płacić 70 zł nc+ to dla niego taka kara to nic...

 

Co do punktu czwartego. Jak zostaną usunięte, to nie będziesz mógł z nich powodu rozwiązać umowy. Mogą zniknąć w każdej chwili, ale raczej prędko (i nie ma żadnych zapowiedzi) one nie zostaną usunięte.

 

 

Te kanały są głównie niegwarantowane z tego powodu, że w ofercie są odpowiedniki HD a platforma będzie dążyć do usunięcia dubli SD. Szczerze mówiąc będzie to ciężka operacja logistyczna i nieprędko do niej dojdzie bo zdecydowana większość Abonentów jeszcze jest na starych zasadach, gdzie te kanały są gwarantowane. Wg mnie popełnili oni błąd - powinni nowym Abonentom udostępniać tylko wersje HD w zamian SD, tj. zmienioną pakietyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portom - 69,90zł miesiecznie jest tylko w ncplus przez 6 miesięcy. Potem jest 10zł w górę, przez pakiet extra. Możesz z niego zrezygnować przed końcem 6 miesięcy i nie płacić te 10zł więcej. Jest jednak jedno ale, jeżeli zrezygnujesz z tego pakietu, to tracisz kanał Eurosport 2 HD, na którym to jest Bundesliga, o czym zapewne dobrze wiesz. Także jeszcze sobie to wykalkuluj.

 

@rotalplus - Obecni abonenci CP nie otrzymali zmiany regulaminu, na temat tych kanałów, że są teraz niegwarantowane? Jestem nowy w CP i nie znam tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana obowiązuje od mniej więcej końca czerwca 2014 - jeśli zostałeś Abonentem lub przedłużyłeś Umowę po tym terminie to obwiązuje cię nowa lista gwarantowanych/niegwarant. kanałów

 

Tak jak pisałem nieprędko to nastąpi (to moga być - mowa o kan. sporotwych CP - jedne z ost. wył. kanałów) - myślę że pod koniec 2016 roku.

 

@bogdan425

A anteny w CP to nie są 70 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, bez przesady - nie mam zamiaru płacić kary Polsatowi i jeszcze nabijać im kasy :) W nc+ zdaję sobie sprawę z tego, że drożej + podwyżki po 6 miesiącach, ale jako że w tv oglądam tylko sport [oczywiście będąc jednym z domowników, ale to ja płacę rachunki ;)], to naprawdę wolałbym trochę tej gotówki więcej przelewać co miesiąc, a mieć do dyspozycji kompleksową ofertę piłkarską.

 

No nic, szkoda - widać, że będą się musiał jeszcze pomęczyć przez rok. Chyba że ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie, z którego będę mógł skorzystać i uda mi się uciec od CP wcześniej.

 

Za wszelkie dotychczasowe odpowiedzi - dzięki, nawet za te ironiczne:) Ale inaczej na takich forach chyba być nie może, zdążyłem się już przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy namyśliłeś się na ta piłkę nożną ale to od dawna wiadomo, że Polsat nie zamierza inwestować grubych milionów w przereklamowaną LE, LM czy ligi europejskie

Cena za te produkty jest dla nich nie do zaakceptowania

 

To jesr problem 99% Abonentów TV Płatnej - nie wiedzą czego chca. Jedni kupują to bo tanie, a później narzekają, że nie ma czego oglądać, inni kupują to co drogie a później narzekają, że jednak interesują ich te treści. Oczywiścia też lezy po stronie nadawców którzy pchają do pakietu po 50 kanałów, w tym 45 nieatrakcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie - tylko 70cm!

 

@Slepy - Tutaj pisałem o tym: viewtopic.php?f=7&t=1298&start=6300#p970180 Wszyscy podpisujący umowy od 24 czerwca 2014r. mają mniej kanałów gwarantowanych. Ci którzy mają umowy podpisane do 23 czerwca 2014r. będą mieli furtkę do ucieczki po wyłączeniu wspomnianych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebomur98
Bogdanie - tylko 70cm!

 

@Slepy - Tutaj pisałem o tym: viewtopic.php?f=7&t=1298&start=6300#p970180 Wszyscy podpisujący umowy od 24 czerwca 2014r. mają mniej kanałów gwarantowanych. Ci którzy mają umowy podpisane do 23 czerwca 2014r. będą mieli furtkę do ucieczki po wyłączeniu wspomnianych kanałów.

Jaka jest cena anteny?

I jeszcze jedno pytanie: czy swobodnie będę mógł odebrać Astrę na antenie 70 cm? Mieszkam w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie na pewno, gorzej na wschodzie Polski chociaż i tu widziałem antenę CP z 2 konwerterami

 

Właśnie na południowym-wschodzie antenka 58 cm Wizja TV z zezem na Astra1 i kanały działały bardzo dobrze. Siła sygnału 80%, jakość 75%.

 

Zestaw antenowy z konwenterem single: 80 zł a z twin-em 90 zł, wystarczy poszukać: http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... etu-tv.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy namyśliłeś się na ta piłkę nożną ale to od dawna wiadomo, że Polsat nie zamierza inwestować grubych milionów w przereklamowaną LE, LM czy ligi europejskie

Cena za te produkty jest dla nich nie do zaakceptowania

 

To jesr problem 99% Abonentów TV Płatnej - nie wiedzą czego chca. Jedni kupują to bo tanie, a później narzekają, że nie ma czego oglądać, inni kupują to co drogie a później narzekają, że jednak interesują ich te treści. Oczywiścia też lezy po stronie nadawców którzy pchają do pakietu po 50 kanałów, w tym 45 nieatrakcyjnych

 

Naprawdę nie prosiłem Cię o analizę własnej osobowości, ale to naprawdę miłe, gdy poddajesz w wątpliwość mój intelekt i zdecydowanie :) Żeby jednak zaspokoić Twoją ciekawość, pokrótce streszczę Ci swoją "telewizyjną" historię. Po wyłączeniu telewizji analogowej, zostałem niejako zmuszony do zainwestowania w telewizję satelitarną (bo z pewnych względów nie mogła to być zwykła cyfrowa). Wybrałem ofertę CP głównie ze względu na jednego z domowników, który jest kobietą i jak to każda kobieta - ogląda babskie rzeczy. Czyli generalnie podstawa. CP był tańszy niż C+, a do tego miał jakieś tam mecze ligi polskiej, więc uznałem, że wystarczy.

 

Niestety, ten rok pokazał, że z CP odpadają najlepsze kawałki sportowe. Co więcej, mój domownik okazał się niezbyt wymagającym widzem i w dalszym ciągu operuje wokół kanałów podstawowych, dorzucając do tego co najwyżej Polsat Play czy TVN Style ;) Z tego też względu uznałem, że jeśli już mam co miesiąc płacić parę groszy za TV, to naprawdę wolę dorzucić jeszcze trochę tych monet i zyskać TV zdecydowanie lepszą i bogatszą jeśli chodzi o tematykę sportową.

 

Z ubolewaniem muszę jednak dodać i tym samym zakończyć swój wywód, że stałem się niewolnikiem firmy Polsat i mimo faktu, że moja podstawowa umowa zaraz się skończy, bez mojej zgody jest ona przedłużona o kolejny rok, co uważam za wielkie ku... kuryku.

 

Ściskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portom - 69,90zł miesiecznie jest tylko w ncplus przez 6 miesięcy. Potem jest 10zł w górę, przez pakiet extra. Możesz z niego zrezygnować przed końcem 6 miesięcy i nie płacić te 10zł więcej. Jest jednak jedno ale, jeżeli zrezygnujesz z tego pakietu, to tracisz kanał Eurosport 2 HD, na którym to jest Bundesliga, o czym zapewne dobrze wiesz. Także jeszcze sobie to wykalkuluj.

 

@rotalplus - Obecni abonenci CP nie otrzymali zmiany regulaminu, na temat tych kanałów, że są teraz niegwarantowane? Jestem nowy w CP i nie znam tej informacji.

A słyszałeś o ofercie dla przechodzących w konkurencji?Bo mam wrażenie że nie,Za ok 73zł średniej opłaty ma stary Univers+Sport lub film do wyboru+HBO na całą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas temu ( 4 miesiące) przedłużałem umowe z CP na kolejne 12 miesięcy w tym 5 mieisęcy miałem za free. Jako ,ze okres promocyjny powoli się kończy chciałbym wyłączyć pakiety ,które dostałem dodatkowo ( tak aby nie płacić za nie - w sumie nawet z nich nie korzystałem ).

Do wyłączenia : Filmbox live , pakiet vod ( ten podstawowy ) , ipla mix.

Czy jedynym sposobem wyłaczenia tych pakietów jest telefon do BOK Polsatu ? Czy można to zrobić poprzez ICOK ? Jesli w icok jest taka możliwość to proszę o poradę w którym miejscu to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...