Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno już w przyszłym tygodniu mają być emitowane reklamy dotyczące zgłoszeń do teleturnieju.

 

Co do samej jego formy, to myślę, że tutaj nie trzeba za bardzo zmieniać formuły gry. A już na pewno nie chciałbym, żeby tykali oprawę graficzną i dźwiękową. Obecnie amerykańska edycja ma taką nową, która nie pasuje do tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno już w przyszłym tygodniu mają być emitowane reklamy dotyczące zgłoszeń do teleturnieju.

 

Co do samej jego formy, to myślę, że tutaj nie trzeba za bardzo zmieniać formuły gry. A już na pewno nie chciałbym, żeby tykali oprawę graficzną i dźwiękową. Obecnie amerykańska edycja ma taką nową, która nie pasuje do tego programu.

 Coś na pewno muszą zmienić, mimo że moim zdaniem był to najlepszy teleturniej jaki był w TV bo była tam wiedza, rozrywka i interakcja. Dziś teleturnieje konkurują z talent show-ami więc muszą się trochę zmienić i właśnie ta 3 kwestia jest bardzo obecna w talent show-ach więc spokojnie mogą np. rozszerzyć pomoc pomoc publiczności do odpowiadania w aplikacji internetowej czyli zachęcanie widzów do aktywnego udziału czy zastąpienie telefonu połączeniem wideo.  Niby są to proste rzeczy ale formuła nie zmienia się a jest bardziej dostosowana do dzisiejszych czasów. Ja bym poszedł w kierunku takich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brytyjska edycja jak obecnie wygląda?

 Obecnie brytyjska wersja wygląda tak... 11 lutego 2014r. był ostatni odcinek tego programu :D

Jak to wyglądało : przez 7 piewszych pytań był zegar odliczający czas na odpowiedź, czas liczony był od pojawienia się odpowiedzi na ekranie (pytania 1-2 po 15s, 3-7 po 30s). Po wzięciu koła czas był zatrzymywany, wznawiany po jego użyciu. Trzeba było odpowiedzi udzielić w czasie (zwrot "Final answer" zatrzymywał czas). Koniec czasu był równoznaczny z rezygnacją z dalszej gry. Od 8 pytania nie było już czasu na odpowiedź, a zawodnik dostawał 4 koło (zamianę pytania). W tej ostatniej edycji zrezygnowano z eliminacji "kto pierwszy ten lepszy". Później już w ciągu jednego roku pojawiało się kilka charytatywnych odcinków i zakończono emisję teleturnieju.

 Coś na pewno muszą zmienić, mimo że moim zdaniem był to najlepszy teleturniej jaki był w TV bo była tam wiedza, rozrywka i interakcja. Dziś teleturnieje konkurują z talent show-ami więc muszą się trochę zmienić i właśnie ta 3 kwestia jest bardzo obecna w talent show-ach więc spokojnie mogą np. rozszerzyć pomoc pomoc publiczności do odpowiadania w aplikacji internetowej czyli zachęcanie widzów do aktywnego udziału czy zastąpienie telefonu połączeniem wideo.  Niby są to proste rzeczy ale formuła nie zmienia się a jest bardziej dostosowana do dzisiejszych czasów. Ja bym poszedł w kierunku takich zmian.

W Niemczech jest takie koło ratunkowe, że jest zadawane pytanie publiczności. Kto myśli, że zna odpowiedź wstaje. Wtedy zawodnik wyznacza jedną z tych osób i pyta się o jej sugestię (taka osoba dostaje 500€).

Podobno już w przyszłym tygodniu mają być emitowane reklamy dotyczące zgłoszeń do teleturnieju.

 

Co do samej jego formy, to myślę, że tutaj nie trzeba za bardzo zmieniać formuły gry. A już na pewno nie chciałbym, żeby tykali oprawę graficzną i dźwiękową. Obecnie amerykańska edycja ma taką nową, która nie pasuje do tego programu.

Forma niech zostanie taka jaka była : 12 pytań, 3 koła (ekspert lub przyjaciel, ale przyjaciel był lepszy :D ), oprawa i studio bez zmian. Kto 1 ten lepszy :) tak jak w oryginale :) w ostateczności można wrócić do 15 pytań :)

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szyzag123 to jest właśnie droga w dobrą stronę ale patrząc jaką role odgrywa internet dziś i to, że stacje korzystają często z interakcji z widzami po przez internet to połączenie tych rzeczy może być strzałem w 10. Na pewno te dziwne nowe koła jak ja je odbieram moim zdaniem wpływają niekorzystanie na program.

Jak pisałem wcześniej stara formuła powinna być dostosowana do nowych czasów bez ingerencji w jej strukturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przynajmniej na początku nie powinni wprowadzać żadnych zmian, ponieważ widzowie, którzy pamiętają poprzednie edycje mogą być z tego niezbyt zadowoleni. Pewnie niejeden z nich uzna, że to nie są prawdziwi "Milionerzy", tylko jakaś tania podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest takie koło ratunkowe, że jest zadawane pytanie publiczności. Kto myśli, że zna odpowiedź wstaje. Wtedy zawodnik wyznacza jedną z tych osób i pyta się o jej sugestię (taka osoba dostaje 500€).

 

Jeśli jest dokładnie tak, jak piszesz to u nas dla 2000 PLN będą wstawali wszyscy, nawet Ci nie znający odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dokładnie tak jak piszesz to u nas dla 2000 pln będą wstawali wszyscy, nawet Ci nie znający odpowiedzi.

Z tym kołem jest tak : zawodnik biorąc to koło i słysząc co osoba sugeruje może się jej posłuchać, wybrać co innego lub zrezygnować z dalszej gry. Jednak osoba sugerująca kasę otrzymuje tylko wtedy, gdy sama udzieliła dobrej odpowiedzi (in. dobrze zasugerowała)

@szyzag123 to jest właśnie droga w dobrą stronę ale patrząc jaką role odgrywa internet dziś i to, że stacje korzystają często z interakcji z widzami po przez internet to połączenie tych rzeczy może być strzałem w 10. Na pewno te dziwne nowe koła jak ja je odbieram moim zdaniem wpływają niekorzystanie na program.\

Jak pisałem wcześniej stara formuła powinna być dostosowana do nowych czasów bez ingerencji w jej strukturę. 

Było pytanie do eksperta przez Skype które raptem jeden sezon się utrzymało.

A może wrócą poniekąd do czasów pierwszej wersji polskich Milionerów. Skoro ich tak na sentymenty i powroty wzięło.

Nie zdziwię się jeśli tak będzie :) co do emisji to tak sprawdziłem jak poprzednio emitowany był program i na ten moment jedyne słuszne wyjście to czwartek po Na Wspólnej i Sobota-NIedziela o 18 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sobie zaobserwowałem na nagraniach zagranicznych edycji, to wystrój studia jest praktycznie tak sam wszędzie, co najwyżej mogą być drobne zmiany w szczegółach. No, może w amerykańskiej edycji zrezygnowano z krzeseł i gra odbywa się na stojąco. Ale tak poza tym to nie ma większych różnic.

 

Nie jestem też przekonany za bardzo do tej formuły z ograniczonym czasem, może by to chwyciło przy krótszych odcinkach, ale jeśli byłyby to odcinki godzinne w weekend, to tutaj raczej pasuje zwykła wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś transmisja gali Europejskich Nagród Filmowych. Jakie są szanse, aby w piątkowym Superkinie zagościły filmy Almodovara, Kena Loacha czy Pawlikowskiego? Lub w inny dzień tygodnia. Czy "Miłość" Haneke nie mogłaby spokojnie być emitowana w czwartek na TVNie zaraz po "Kuchennych rewolucjach"? A ten "Toni Erdmann" - tegoroczny faworyt to nic innego jak paradokument (tylko, że bez lektora)? Czy oni kiedykolwiek to pokażą w prime-timie? Czy cykl w stylu "Kocham Kino" nie miałby żadnych szans na antenie TVNu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej transmisja rozdania nagród Europejskich Nagród Filmowych, ostatnio dokumentalna seria współwyprodukowana z ZDF i 3sat o Polsce i Niemczech. W styczniu transmisja z gali Paszporty Polityki. Wiosenna ramówka przyniesie nowy serial kryminalny - Belle Epoque, a takich dawno nie było, czy powrót Milionerów. Zmiany jak najbardziej na plus. Gdyby nie te nawalanie paradokumentów i profil nieco lifestyle'owo-celebrycki (w internecie chociażby) to byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...