Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie się, że i tak utrzymywali tę dziwną hybrydę tak długo przy życiu. Zyski z reklam na pewno były minimalne, a oferta kompletnie niedostosowana pod polskiego widza. VH1 Europe było super do momentu, kiedy polski oddział zakończył produkować ten kanał - czyli do wakacji 2012. Kilka miesięcy przed tym reaktywowano właśnie VH1 Polska, które moim zdaniem, patrząc z perspektywy czasu zawsze szurowało po dnie. Oprócz kilku pasm tematycznych, które emitowali głównie weekendami puszczali miałką i bezpłciową playlistę, w której były same aktualne utwory i aż jeden utwór z lat 2000+ na godzinę! To już Eska TV puszczała więcej "goldów" w ciągu godziny. Po zmianie loga, muzycznie trochę się polepszyło, ale zrezygnowali z piosenek sprzed 2000 roku, które pojawiały się tylko w "Weekendach".

W 2017 roku, gdy powstała hybryda VH1 Europe z polskimi reklamami było mi już wszystko jedno. Według mnie w tamtym momencie zarówno VH1 Polska, jak i VH1 Europe były słabe. Rezygnacja z reklam była tylko kwestią czasu, ale uważam, że ta stacja na naszym rynku jest naprawdę zbędna. Nie ma już niczego nietypowego i innego do zaoferowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z przedmówcą. Gdy reaktywowano VH1 Polska stacja aż taka zła nie była. Korzystano z bazy klipów w Amsterdamie. Były pasma tematyczne m.in. Final Countdown. Zgadzam się, że pod koniec już chyba przestali się starać, bo odcinki FC się powtarzały. Potem zmienili logo i wszystkie pasma oprócz Weekendu zniknęły, ale prawdziwa tragedia zaczęła się jak włączyli VH1 Europe z polskimi reklamami, które korzysta z bazy w Londynie. 50 klipów zapętlone jak za kolorowej VIVY. Trudno jest coś takiego oglądać. Proponuję, żeby VH1 Europe zmieniło bazę z Londynu na Amsterdam. Nie oczekuje HD, bo wiem, że to nierealne. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

do niedawna na stronie MTV można było normalnie zobaczyć program TV dla VH1 Europe, o tyle było to korzystne, ze oglądając VH1 z ipli mogłem sobie sprawdzić czy leci jakieś fajne pasmo. Od jakiś 2 tygodni spisu programów nie ma, a odnośnik do VH1 ciagle jest. https://www.mtv.pl/program-tv/vh1
 

Jak myślicie. Celowy zabieg, czy błąd, którego nie chce im się naprawiać? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca podobają mi się te zmiany, które mają zajść. MTV Music 24 i MTV Hits mają podobny profil i emitują praktycznie te same klipy, oba kanały są bez reklam. Mogli zatem MTV Hits przebrandować na MTV 90s, a zostawić w spokoju MTV Rocks. Poza tym, czekali 2 lata, aby MTV Dance w ślad za brytyjską wersją przebrandować na Club MTV, po czym zamknęli Club MTV UK & Ireland?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraziłbym się wcale, gdyby VH1 zmienić w MTV 00's (już od dawna taki pomysł mi chodził po głowie), czyli hity z lat 2000-2010 i za to trzymam kciuki, a MTV Hits zamienić na MTV 60's & 70's, bo tak jak zostało wcześniej wspomniane:  po co 2 kanały z hitami na czasie, z tą samą playlistą tylko w innej kolejności? Do tego jeszcze dochodzi Vh1, gdzie także jest sporo współczesnej muzyki...niepotrzebne duble, czas na porządki. Skoro istnieje NOW 70's, to dlaczego nie MTV 60's & 70's, wtedy fani każdej dekady byliby usatysfakcjonowani? Bo tak to fani lat 60-tych i 70-tych mają prawo czuć się pominięci i olani w tych wszystkich przetasowaniach, więc to by było najlepsze,co by mogli zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablo21 napisał:

Zobaczycie że Vh1 Europe wkrótce też podzieli los innych kanałów Vh1 na świecie. Viacom zamyka tą markę i ma się skupić tylko na marce MTV. Zatem czekamy na kanał MTV 00'S za Vh1 Europe :-)

Tylko VH1, to marka, którą sami stworzyli ponad 20 lat temu i każdy wie, że VH1 należy do MTV (ViacomCBS). Z VH1 nie było jak z VIVĄ czy TMF, które przejęli. Kolejna kwestia, to to, że w czasach, gdzie kanały muzyczne oglądają się coraz gorzej przez streaming (Spotify, Tidal, You Tube), ViacomCBS powinno zrobić lepszy porządek wśród swoich kanałów. Zamiast bawić się w rozdzielanie lat 80 i 90 na MTV 80s i MTV 90s, które pewnie będą miały ubogą playlistę, która będzie męczona miesiącami bez zmian, mogliby jak w UK zrobić MTV Classic - wersja dla Europy, a w zamian zamknąć VH1 Classic Europe i VH1 Europe. Potem zamknąć albo MTV Music 24, albo MTV Hits - obie stacje praktycznie się nie różnią. Zostawiliby MTV, MTV Live HD, MTV Classic, MTV Hits, MTV Rocks. Club MTV też jest mało klubowe (nie da się ukryć, że nie wyszło ViacomCBS zrobienie kanału z muzyką klubową), dużo tam dance-popu czy EDM, które także można znaleźć w MTV Hits czy MTV Music 24, więc też można by ten kanał zamknąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ta różnorodność jest od 2-3 tygodni. Wcześniej panowała tam stagnacja. Popatrz też na inne anteny MTV, jak MTV Hits, MTV Music 24 czy Club MTV. Faktycznie panuje tam różnorodność i bogata playlista.

 

@Artur912, Twoja propozycja też jest dobra.

Edytowane przez Bloo411
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat MTV Music 24 i Club też zostały ostatnio "zadbane" :).

 

Pierwszy mam włączony w tle dość często i playlista mocno się rozbudowała w stosunku do tego co było parę miesięcy temu i poszła dalej w kierunku hip-hopu/rnb, i jest tam wiele rzeczy "nieoczywistych" typu Run the Jewels, Anderson Paak, Travis Scott itd, ostatnio kilka świeżych występów z "wirtualnej" gali BET 2020 nawet widziałem - np. DaBaby czy Megan Thee Stallion.

 

Jak chcą to potrafią, ale oczywiście za 2-3 miesiące może się okazać, że nie będzie komu robić playlist i będzie tak jak z MTV Dance, gdzie we wszystkich pasmach leciało to samo.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 19:59, Bloo411 napisał:

Club MTV też jest mało klubowe (nie da się ukryć, że nie wyszło ViacomCBS zrobienie kanału z muzyką klubową), dużo tam dance-popu czy EDM, które także można znaleźć w MTV Hits czy MTV Music 24, więc też można by ten kanał zamknąć.


Akurat powiem ci, ze na początku po zmianie z MTV Dance działo się tam niewiele, ale widać, ze wzięli się za Playliste na Club MTV. Mam często włączone to w tle i kawałki coraz rzadziej się tam powtarzają 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2012 o 20:22, Bloo411 napisał:

Zapewne będzie wysyp polskich teledysków typu Feel, Ewa Farna, Doda, Kombii, Sylwia Grzeszczak i inne tanie kawałki innych pseudogwiazdek.

Nie wiem co masz do tych wszystkich piosenkarek, ale jak dla mnie kanał VH1 Polska był bardzo dobry, bo był program Rock Your Baby, którego nie było w anglojęzycznym kanale. Te polskie wykonawce emitowane w polskich kanałach muzycznych, w tym VH1 Polska, były bardzo dobre, więc nie rozumiem czemu Ci się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tiger2280, po prostu nie lubię "muzycznego fast foodu", który nagrywa taka Grzeszczak, Sarsa, Lisowska, Smykiewicz, Cleo, Brzozowski, Bednarek, Kwiatkowski czy tym podobne gwiazdki. Jest to dla mnie miałkie, nijakie i niestrawne. Jestem za polskimi artystami, którzy są mniej komercyjni, lub za takimi, którzy nie tworzą typowo pod komercyjne rozgłośnie i różnego rodzaju POPLISTY.

 

P.S.: smutne jest to, że ktoś w ogóle tego słucha.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 4
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUESS THE YEAR, VH1 EU, 13/08/2020, 9:00 - 9:59
Enrique Iglesias - Do You Know? (2007)
Vanilla Ice - Ice Ice Baby [To The Extreme] (1991)
Visage - Fade To Grey [Visage] (1980)
James Blunt - You're Beautiful [Back To Bedlam] (2005)
Red Hot Chili Peppers - Dani California [Stadium Arcadium] (2006)
Charles & Eddie - Would I Lie To You [Duophonic] (1992)
Mario - Let Me Love You [Turning Point] (2005)
Mariah Carey - Hero [Music Box] (1993)
Prince - Kiss [Parade] (1986)
The Black Eyed Peas - Pump It [Monkey Business] (2006)
Scissor Sisters - I Don't Feel Like Dancing [Tah-Da] (2006)
Technotronic - Get Up (1990)
Duran Duran - Wild Boys [Arena] (1984)
Coolio - Gangsta's Paradise [Dangerous Minds Soundtrack] (1995)
Madcon - Beggin [So Dark The Con Of Man] (2008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiany w ramówce VH1 EU od dzisiaj: nowe pasma SONGS OF THE CENTURY!, CLASS OF... (2000, 2001, 2002, ITP.) - godziny emisji rotacyjne (10:00 - 11:00; 13:00 - 15:00, 16:00 - 17:00, 23:00 - 24:00); zlikwidowano WE LOVE THE: 10S -  playlistę programu przejęło WE LOVE THE: 00S, które przeniesiono na nową porę: 19:00 - 22:00.

Edytowane przez mastano
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nieco na plus, ponieważ i tak utwory z lat 10. XXI w. leci sporo m.in. w paśmie HITS DON'T LIE. Szkoda tylko, że nie pokusili się powiedzmy o pasmo godzinne z latami 80. lub 90. Wiem, że jest od tego VH1 Classic, czy MTV Germany, ale taka mała odskocznia od pasm z latami współczesnymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...