Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak donosi węgierski portal Media1.hu, VH1 Europe zakończy działalność z końcem lipca, od 1 sierpnia w jego miejsce zostanie uruchomiony MTV 00s, który ma się koncentrować na muzyce z pierwszej dekady lat 2000 (takie przeciwieństwo wobec MTV 80s i MTV 90s).

 

Z przetłumaczonego fragmentu komunikatu prasowego nadesłanego przez ViacomCBS:

Cytat

Od 1 sierpnia nazwa kanału muzycznego VH1 Europe zostanie zmieniona na MTV 00s. Piszą, że kanał, który koncentruje się na początku 2000 roku, doskonale uzupełnia obecne hity na MTV Hits w swoim portfolio MTV, a także klasyczne treści dostępne na kanałach MTV 80s i MTV 90s.

 

"MTV 00s będzie jeszcze bardziej popularne wśróe bad publiczności, jak międzynarodowe badania pokazują, że MTV ma znacznie większą świadomość marki niż VH1" - podsumowuje komunikat prasowy.

https://media1.hu/2021/05/12/valtozik-a-tevecsatornak-kinalata-mtv-00s-valtja-a-vh1-et-nickmusic-kerul-az-mtv-music-24-tevecsatorna-helyere/

Edytowane przez Adam d
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niespodzianka. Póki co w ramówce czerwcowej pojawiają się nowe pasma tematyczne jak Hottest 00s RnB Hits, Loudes 00s Rock Anthems, Hottest 00s Pop Hits...

Ciekawe czemu nie wprowadzą zmiany nazwy wraz z wycofaniem MTV Music 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że marka VH1 jest powolutku wygaszana... Stacja zostanie tylko w USA i we Włoszech, gdzie obecna jest w DVB-T.
Wg mnie to będzie koniec pewnej epoki, ale tak jak ktoś napisał wyżej: ten kanał jest już tylko cieniem samego siebie. VH1 zaczęło się kończyć w 2012 roku, gdy kontrolę nad nim przejęli Brytyjczycy. To wtedy poznikały pasma tematyczne i odliczanki, a muzyka z XX wieku zaczęła stanowić tylko niewielki odsetek oferty. No cóż, takie czasy.

 

Ja tam się cieszę trochę z MTV 00s, bo lubię tę dekadę, ale stacja na bank będzie na takim samym poziomie, co MTV 80s/MTV 90s. Kto oglądał, ten wie, czego można się spodziewać :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 o ile mi wiadomo nadaje także w Danii, ale zapewne to kwestia czasu i zniknie także z tych trzech Państw....to, że VH1 może zmienić się w MTV 00s spodziewałem się w zeszłym roku, kiedy zaczęli zmieniać ramówkę i pojawiało się coraz więcej pasm z latami dwutysięcznymi...marka VH1 niestety powoli przechodzi do historii...najpierw w zeszłym roku całkowita likwidacja VH1 Classic, a teraz przyszedł czas na główny VH1 European....tylko po co w takim razie była ta zmiana oprawy w zeszłym roku, skoro po roku czasu od wprowadzenia zmian kanał likwidują? To mogli zostawić starą oprawę VH1, byłoby taniej.... I ciekawe, czy na MTV 00s wykonawca i tytuł będą emitowane przez cały czas trwania utworu, jak ma to miejsce teraz na VH1? Raczej wątpię, zwłaszcza jeśli będą próbowali oddać klimat tamtych lat, gdzie takie rozwiązanie nikomu się nie śniło.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ciśnie na słowo "noughties" bo takiego określenia używa się na określenie tej dekady. Ogólnie to to pewnie "two thousands" albo "oh ohs" będzie najodpowiedniejsze. 

 

Mam tylko nadzieję, że rebrand nie będzie polegał tylko na zmianie nazwy. Dzisiaj VH1 jest bardzo "martwym" kanałem, w każdym bloku te same klipy bez większej rotacji. 

 

Ale jak się patrzy na playlistę MTV 80s czy 90s to nie będzie większego szału. 

 

Dziwne trochę, że rok temu wystarczył kanał VH1 Classic z pasmami 80s, 90s, 00s zaś teraz będą trzy oddzielne stacje.

Edytowane przez IDTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 14:26, Adam d napisał:

Jak donosi węgierski portal Media1.hu, VH1 Europe zakończy działalność z końcem lipca, od 1 sierpnia w jego miejsce zostanie uruchomiony MTV 00s, który ma się koncentrować na muzyce z pierwszej dekady lat 2000 (takie przeciwieństwo wobec MTV 80s i MTV 90s).

 

Z przetłumaczonego fragmentu komunikatu prasowego nadesłanego przez ViacomCBS:

https://media1.hu/2021/05/12/valtozik-a-tevecsatornak-kinalata-mtv-00s-valtja-a-vh1-et-nickmusic-kerul-az-mtv-music-24-tevecsatorna-helyere/

Przewidziałam to. Już w zeszłym roku pisałam, że VH1 na pewno się zmieni w MTV 00s XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie ostatnio zaczęła ciekawić sytuacja w Ameryce Łacińskiej. Mieli swoje VH1, które im wyłączono i dostali w spadku VH1 Europe. I teraz będzie u nich grać MTV 00s? Trochę słabo, bo śledząc profil VH1 Latinoamerica na Facebooku widać, że kanał cały czas cieszył się u nich popularnością ze względu na dawny charakter VH1.

 

Ameryka Łacińska to jest totalnie inny świat/rynek i wg mnie to przesada, że zaczęli teraz oferować jeden kanał na praktycznie cały świat. Pomimo bycia globalną wioską, jednak te różnice w popularności danej muzyki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo zła wiadomość z tą likwidacją vh1. Kanał gra dobrze, bardzo chwalę sobie playlistę w mixie czyli trochę nowości, trochę strasznych i trochę bardzo starszych klipów czyli tzw. wszystkiego po trochu. MTV 00s będzie skupiać się tylko na tej jednej dekadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Satcentrum udostępniono już ramówkę VH1 Europe na ostatni miesiąc działalności - lipiec. Nie ma większych zmian, więc nie spodziewam się specjalnej grafiki jak w przypadku zmiany VH1 Classic na MTV 80s. Zmian wychodzi na to, że wejdzie po cichu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...