Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że Polcast odpuścił sobie dalszy rozwój kanałów FTA. Nowe propozycje nie miały siły przebicia, a sytuacja finansowa pewnie bez tego jest wystarczająco stabilna. W sumie Tele5 mógł się jakoś wybić, podobnie jak kiedyś TV Puls, który jeszcze przed zakodowaniem sygnału stał się przyzwoitym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to zupełnie bez sensu. Powinni zainteresować się również swoimi nie kodowanymi stacjami. Z Poloni1 usunąć większość wróżek i tele zakupów. Usunąć programy 18+. Zakupić jakieś filmy(mogą zacząć od tanich ;) ) mogliby dalej kontynuować telegry.

 

Ale po co usuwać coś, co przynosi im korzyść finansową?. Myślę, że z emisji wróżek i sex telefonów utrzymują się.

Polcast nie ma kasy na miejsce dla wersji HD dla WP i NTV, więc póki co trzeba się zadowolić SD-kami :)

 

W dodatku SD w niezbyt dobrej jakości (pomimo MPEG-4), gdyż bitrate tychże kanałów też do najwyższych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem Mediaset przez jakieś inne spółki związane z Silviem "Bunga Bunga" Berlusconim nie było powiązane na początku przez jakiś czas z nadawcą kanałów obecnego Polcast Television? ;) Bo Polcast chyba później się pojawił. Chociaż sam nie wiem. Szukałem kiedyś czegoś o tym, ale nie mogłem znaleźć konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie to będzie jakiś nowy program ezoteryczny i chyba Green Hat Studios będzie go produkował. Wątpię, żeby to był jakiś program w stylu ''Tajemnic losu'' emitowanych na Polsacie. Za dużo wróżek na P1... telezakupów i telegier zresztą też. Powinni je ograniczyć i dać więcej seriali i filmów. P1 upadło teraz od strony swojej oferty programowej i ramówki. Kiedyś tak nie było, a teraz to już co najmniej mogę stwierdzić, że z tym wszystkim robi się bałagan :(

 

Wszedłem na telemagazyn.pl i nie widzę żadnego nowego programu ezoterycznego w ramówce P1. Dziwne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tutaj akurat wybór jest praktycznie między dżumą a taką inną chorobą, a i tak wszyscy dobrze wiemy, że Polonia 1 nie zrezygnuje ani z jednego, ani z drugiego, bo zarabia zarówno na telezakupach (chyba w tym roku minie 20 lat od emisji pierwszego bloku telezakupowego w tej stacji), jak i na programach ezoterycznych.

 

Poza tym Polonia 1 nie ma za bardzo nawet co emitować, poza starymi włoskimi filmami od kolegów Berlusconiego, albo japońskimi kreskówkami z włoskim dubbingiem.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telezakupy i ezoteryka to dla nich czysty biznes, nie oszukujmy się. Na tym właśnie się utrzymuje P1. Do dziś jest mało seriali i telenowel, a nic do zaoferowania prócz głupich tandetnych ezoterycznych typu ''Ezo TV'', ''Magiczna.tv'' czy interaktywnych(Zagadkowa wyspa) to nie mają, patrząc na ramówkę. ''Łatwiej jest zerwać z dawnym wizerunkiem i żyć z tym, co teraz'' - takie moje zdanie może pasować do dzisiejszego charakteru Polonii 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby ona się tam nie pojawiła. Tam nie ma nic godnego uwagi. Przez 3/4 dnia same wróżki, telezakupy i reklamy. Jeszcze by to było do zniesienia jakby takie pasmo było od godziny 6 rano do powiedzmy 12-13 i w nocy, kiedy oglądają ją tylko najwięksi napaleńcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale nie, po południu i wieczorem aż do rana też tym katują widza. To jest teraz takie Mango TV z okazyjnymi filmami, czasem serialami i powtórkami starych programów. Już pomijam zasadność takiego działania ze strony nadawcy. Polonia 1 jest teraz bardzo słabym kanałem i mało kto chce go oglądać.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież muszą na czymś zarabiać, nie mogą zrezygnować ani z telezakupów, ani z wróżek. A seriali i filmów jest mało w ramówce, bo lecą wczesnym rankiem i wieczorem. Polcast nie wie, co zrobić z P1. Ramówkę od 7:45 do 20:40 mają bardzo zapchaną przez te głupie audycje. Powinni zacząć robić porządki z tą ramówką i byłoby mniej ezoteryki i Top Shop'u, więcej seriali i filmów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele 5 ma bardziej urozmaiconą ramówkę, bo puszczają więcej seriali i filmów, a mniej wróżek i telesprzedaży. Natomiast P1 jest innym kanałem, na którym nie ma nic ciekawego, praktycznie Top Shop i jakieś programy ezoteryczne. Mogę podać dla przykładu: co by było, gdyby P1 znów wróciło do dawnej świetności, a Tele 5 mogłoby być takie jak teraz Polonia 1? To niczego nic nie zmieni. Każdy kanał ma się zajmować swoim, co ma. Wszystko ma swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...