Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat najmniejszy problem. Największym problemem kanałów Polcast jest to, że nie mają siły przebicia, przez co jakiekolwiek zmiany są praktycznie niezauważalne przez widzów. Dlatego też Polcast nie chce w nie specjalnie inwestować. Może sytuacja wyglądałaby lepiej, gdyby Tele5 otrzymało miejsce w ogólnopolskim DVB-T. W końcu skoro TV Puls wybił się dzięki DVB-T, to czemu nie Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że gdyby ramówka była filmowo-rozrywkowa, bez żadnych telezakupów, kanały Tele 5 i Polonia 1 miałyby wielką szansę wejść do DVB-T. Stacje zyskałyby większą widownię, a to się liczy. Tele 5 i Polonia 1 mogą w ten sposób zawalczyć o miejsce w MUX-5 i być w HD. To byłby świetny krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym konkursie na MUX 1 nie było podziału na kategorie tematyczne, więc Polcast zaproponował Tele5, ale nie otrzymał miejsca. W drugim konkursie już był podział na kategorie, więc Polcast zaproponował filmowe Kino5, ale jak wiadomo to miejsce otrzymała Stopklatka TV. W konkursie na MUX 8 Tele5 mogło konkurować z Nowa TV, ale tym razem Polcast nie brał udziału, bo pewnie uznał, że i tak przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jakby mi ktoś wytłumaczył w jakiś sensowny sposób dlaczego Tele 5 nie trafiło do MUX 1 a już na przykład taki sztos jak ATM Rozrywka raczył nam odebrać smak życia? Ja wiem, że to nie wątek związany z naziemną, ale o "piątce" jak najbardziej, to pytam. Dlaczego oni się tam nie dostali? Z tego co pamiętam były chyba nawet jakieś odwołania, oczywiście odrzucone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Tele 5 nadaje to samo od kilku lat? A nie, chwila, ATM Rozrywka w sumie też... taak, to faktycznie nie ma sensu. :lol2:

Jest oczywiście druga opcja: jak Grupa ATM wygrała, to KRRiT zapewne miał nadzieję na jakiś profesjonalny kanał ze strony studia filmowego... wszyscy się niestety zawiedli. A Tele5 - tak jak mówiłem na początku, puszcza generalnie to samo od jakichś 7 lat. Pytanie brzmi jednak, czy teraz boją się odwołać, czy może nie mogą po prostu...

A co do P1: tam to dopiero jest zastój! Od 10 lat ten sam zapychacz ramówkowy w postaci bloku reklamowego typu Mango, i chyba nawet o tej samej porze lecą podobne pozycje (nie wiem w sumie, kiedyś rano można było uraczyć jakieś stare mało znane mangi, nie wiem jak teraz). Z tym kanałem najbardziej Polcast ma problem, i w niego moim zdaniem powinno się w końcu zafundować trochę grosza, nie wiem, jakiś nowy dyrektor kanału, dofinansowanie z Unii (:lol2:) czy cokolwiek innego, żeby w końcu kanał jakoś ruszył po latach...

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zakodować i powrócić jak za lat 1993 czyli dać Polonię 1 do lokalnych mux-ów w dużych miastach oraz wywalic pasmo telezakupów , ezoteryki i erotyki . Na rano bajki dla dzieci , w południe dobrych filmów i seriali oraz rozrywki . W ten sposób oglądalność wzrośnie na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polcast bardzo dobrze zarabia na tej stacji, emitują płatne reklamy, telezakupy, płatne ogłoszenia erotyczne a przy tym mają wręcz idealny zasięg. Jedynie co mogli by zrobić to urozmaicić oferte programową o nowsze seriale i filmy. Ta stacja ma dochodowy potencjał, po co zmieniać przysłowiową kurę znoszącą złote jajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna oferta Polonii1 musi przynosić duże zyski, skoro utrzymuje się już tak długo. Za to pozostałe kanały wymagają większych inwestycji. Tele5 podobnie jak TV Puls mogłoby dużo zyskać dzięki ogólnopolskiemu DVB-T, ale KRRiT pewnie uznała, że Polcast nie jest na to gotowy finansowo lub po prostu przeszkodą jest włoski kapitał spółki, ponieważ KRRiT w kwestii DVB-T nie jest przychylna obcym kapitałom, przez co żaden zagraniczny nadawca nie otrzymał miejsca w DVB-T. 

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcą mieć widzów to muszą być w DVB-T i zakodować . Oczywiście wywalić telezakupy i inne programy , a za to bajki dla dzieci , filmy , seriale i rozrywka . Telezakupy i ezoteryka na noc . W ten sposób kanały przyciągną widzów , ponieważ oglądalność w 2014 r. wyniosła jakieś 0,5% a w 2015 r. tylko 0,1% . Te kanały powinny być w taki sposób w DVB-T w HD w Mux-5 , bo ta ramówka co obecnie nic im nie da na wejście do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był bardziej radykalny: pozbyć się czegoś. Byłaby to na pewno spora oszczędność.

 

Mają cztery kanały: Nowela TV, Water Planet, Polonia 1, Tele 5. Z tych dwóch pierwszych czerpią zyski od CP i kablówek. 3/4 , a może i więcej ich ramówki zajmują oczywiście materiały powtórkowe. W ich ofertę chyba jakieś tam pieniądze zainwestowano, bo widać, że jest to wszystko nawet konsekwentne, choć już nowych programów ni ma, bo szekle się już dawno skończyły. Zresztą tak naprawdę nikt nawet nie zauważa zapętlenia tych samych produkcji - mało kto ogląda te, bądź co bądź niszowe kanały. Polcastowi to nie przeszkadza. Najważniejsze, że jakiś tam pieniądz z tego jest.

 

I są te dwa. Tele 5 (stylizowany na kanał dla mężczyzn) i Polonia 1 (miała być bardziej dla kobiet no ale jak widać nie wyszło). Oba dostępne jako FTA. Zasięg mają spory, jedynie w naziemnej ich nie ma. Nie ma bo cały czas jakieś widmo włoskie nad nimi ciąży. Jeden nawet trzymający się jakoś na powierzchni, nawet w MUX L2 się pojawił, a drugi już mocno niszowy, który tylko czasami można z sentymentu włączyć (wszak już wiele lat na naszym rynku P1 jest dostępna) i pochylić się nad jej kondycją.

 

Żeby jakoś wyjść na prostą muszą się skupić na jednej gałęzi - albo kanałach ogólnych albo tematycznych. Bo widać, że sobie mocno nie radzą z posiadaniem czterech, po dwóch z każdej linii. Muszą wybrać. Zamiast wymyślać jakieś "Kino 5" mogli już dawno zająć się bałaganem u siebie. I tu nie chodzi o posiadanie dyrektora programowego. Tu trzeba by całą kadrę skompletować, a do tego potrzeba i pieniędzy i pomysłu. A tutaj ani jednego ani drugiego nie ma. Co więc tak ich blokuje?

 

Przede wszystkim ten włoski kapitał. Nic dobrego nie wnosi. Nawet nie wiadomo czy on jeszcze jest i czy są z niego jakieś korzyści. Wiadomo tylko tyle, że na antenach obu kanałów ogólnych nadawane są telezakupy (na Polonii to właściwie oprócz tego już nic innego za bardzo nie ma...), a w nocy jakieś śmieszne sex-telefony. Ogólnie to wszystko przypomina bardziej pralnię brudnych pieniędzy niż poważną telewizję. 

 

Dlatego mogliby rozważyć inne rozwiązania. Albo sprzedaż całego Polcastu innemu właścicielowi, albo (nie wiem czy to jest możliwe, nie znam się nad tym aż tak) pojedynczych kanałów. A może jedno i drugie? Bo w sumie co mają do stracenia.

I absolutnie nie zgodzę się z tym, że oferta  telezakupowa Polonii 1 przynosi duże zyski. Ani z tym, że ratują one ramówkę Tele 5. Dzięki nim jedynie udało się jeszcze nie upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele 5 akurat trzyma swój poziom, nie przesadzajmy. Ale jeśli chodzi o P1 - to w tej kwestii się nie starają o to, bo tam panuje nuda i monotonność przez te bloki telezakupowe. Seriali i filmów jest o mało boga. Natomiast na T5 więcej produkcji serialowych i filmowych to puszczają, mimo że ramówkę od 6:45 do 15:00 mają zapchane telezakupami i Zagadkową wyspą(11:30). Za to mogę ten kanał pochwalić. Według mnie P1 nie zasłuży na więcej, bo ta stacja przypomina mi bardziej Mango 24 z domieszką dawnego iTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały są tylko do zaorania. Będą, dopóki się nadawcy chce. A "chce" się tylko na tyle, aby był stały dochód. O rozwoju nikt nawet nie myśli. Nie żałujcie tak Polcastu. Wersje HD ich kanałów też powstały tylko po to, żeby kablówki nie kręciły nosem na dalszą współpracę. A nie dla poprawy jakości. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele 5  ostatecznie mogłaby zostać. Jeszcze chociaż udaje normalną telewizję. Natomiast wszystkie inne wiadomo do czego się nadają. Wiadomo jednak, że samego jednego kanału by nie zostawili. Albo usuwamy wszystko albo wcale.

W ogóle ta ich bzdurna działalność bez pomysłu. "Jak się dostaniemy do NTC to może będziemy mieć wreszcie pieniądze". Ech, biznesmeni.

Żałować Polcastu nie ma po co, fakt. To już ich problem jak to wszystko rozwiążą, a pewnie nie zrobią nic. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...