Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że zmiany w emisji nastąpiły od 18 lipca.

16 lipca było jeszcze po staremu.

(VideoReDo)

TS mux rate : 1.896 Mbps

Actual Video Bitrate:       1.70 Mbps

Audio Bitrate : 160 Kbps

18 lipca:

TS mux rate : 1.406 Mbps

Actual Video Bitrate:       1.20 Mbps

Audio Bitrate : 128 Kbps

 

Na dynamicznych scenach naprawę jest źle, wcześniej było jeszcze znośnie. Teraz nawet na kasetach VHS obraz był lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe, że na Tele5 i chyba też na Polonii 1 wciąż lecą telegry. Gdy byłem mały to bardzo je lubiłem (wtedy to jeszcze na kanałach TVNu i TV4), rozwiązywałem sobie zagadki (próbowaliśmy też dzwonić z rodziną, ale z wiadomym skutkiem) i było w tym coś fajnego. Oczywiście dziś mnie te programy śmieszą i nieco żenują. Zaskakujące dla mnie było, że wciąż są jeszcze w telewizji, tępe jak zawsze i z prostymi zagadkami, przy których prowadzący zachowują się, jakby mieli przed sobą jakieś mega trudne zadania z matmy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie usprawiedliwia takiego bitrate'u, Tele 5 jest teraz ochydne ale jeszcze znośne, natomiast Polonia 1 wygląda jak jakieś zapychadło, widziałem takie włoskie kanaly na HB, które dodano dla reklam bo akurat starczyło jeszcze miejsca na jakimś transponderze, to się upchało reklamy. Ten kanał jest nieznośny dla oczu nawet przy niewielkich telewizorach. Chcieli oszczędności to ok, ale nie w ten sposób, mogli przecież zlikwidować jeden kanał i swobodnie zmieścili by cały kontent na jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TELE 5 i P1 to jakieś pralnie pieniędzy mające was głęboko w poważaniu. A wy latami podniecacie się jak nastolatki...

Te topiki powinny umrzeć lata temu .

Nie dziwię się, że NC+ to głównie syf +5 kanałów wartych oglądania, skoro w/w kanały wywołują jakiekolwiek emocje .

Edytowane przez TrueGrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan wyżej w sumie dobrze gada. Zwłaszcza P1 jest nieoglądalne, Tele 5 czasami może jeszcze czymś widza zaskoczyć. Większość jeszcze się interesuje tymi kanałami z sentymentu, bo kiedyś Polonia była całkiem sympatyczną telewizją, a i na "piątce" jak już wspominałem sporo dobrego też się widziało. To było jednak sporo czasu temu. Teraz to jeden praktycznie nic nie nadaje, a drugi usiłuje się utrzymać i na razie to robi jako tako.

A opinia co do nc+...pozostaje mi się tylko pod tym podpisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprawa z NC+ jest bardziej złożona i nie sprowadza się raczej tylko do tego, że są tak mierne kanały jak Polonia 1.

Co do samej sprawy tych 2 stacji, to już od dawna było mówione, że to istnieje z sentymentu, może Tele 5 w mniejszym stopniu. Zresztą, na Tele 5 nadawcy mają jeszcze jakiś pomysł. Słaby bo słaby, ale zawsze. Ale Polonia 1 to już totalna porażka. A najbardziej śmieszą mnie ci, którzy na profilu tej stacji piszą o tym, żeby cała ramówka składała się z call-tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fani call-tv chcą więcej telegier na P1 i mogę też napisać, że narzekają na małą ilość programów interaktywnych na kanałach tv(choć to może być pewne). Ja nigdy nie wyobraziłbym sobie takiej Polonii 1. Niech widzów olewają, niech mają nijaką oglądalność. Ich problem. Mogą sobie zapychać te durne telegry, telezakupy i programy ezoteryczne przez kolejne lata. A Tele 5 trzyma się emisji seriali i filmów w godzinach popołudniowych i wieczorny, mimo że od 6:45 do 15:15 lecą telezakupy, Zagadkowa wyspa oraz ten Klejnot TV. I za to mogę pochwalić właśnie T5. A nieszczęsna Polonia 1 nie przypomina mi wcale takiej z lat 90-tych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czemu w takim razie Polonia 1 nie zmieni całkiem nazwy na Top Shop? Wtedy można byłoby odciążyć nieco z telezakupów Tele 5 i emitować je np. w godzinach 6:00 - 12:00 i 2:00 - 6:00, przenosząc jednocześnie wszystko to, co jest obecnie emitowane na P1 (bez jakichś Akademii Fitness oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman, Polcast nigdy się na to nie zdecyduje. W ogóle Polonia 1 jest jaka jest, poziom tego kanału jest jeszcze denny. Nic ciekawego do oglądania. Katują telezakupami, które długo utrzymują się w ramówce. Można zawsze utworzyć osobny kanał Top Shop. A stacja P1 byłaby polską odpowiedzią na włoskie Italia 1.

 

Ten pomysł z 4 godzinami Klejnotu - zdecydowanie przesada! Na Tele 5 trwa krócej ten program, bo 1,5 godziny. Natomiast żal mi P1... Dziwię się, że się utrzymują z ezoteryką i Top Shopem :(

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam i będę powtarzać, skoro Polcast zakodował Novelę TV i Water Planet to dlaczego nie zakodują Polonię 1 i Tele 5? Przecież nikt już nie jest bez platformy, a po zakodowaniu można by wiele zmienić na lepsze.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...