Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak rzecznikiem stacji był Jacek Pałasiński, znany teraz z TVN24. Na antenie Polonii 1 wylewał wtedy żale, że stacja jest tak poszkodowana, że biedny Nicola Grauso cała czas musi walczyć z KRRiT

 

Jak ktoś miał do wyboru dać koncesję C+ lub Polonii 1, to by chyba musiał być idiotą, dając tej drugiej. Wszystkie filmy i seriale marnej jakości z nieodłącznym dubbingiem włoskim. To nie dawało przesłanek do nadawania naziemnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google "jacek pałasiński polonia 1" to coś tam pewnie znajdziesz. To były jakieś jego monologi popołudniowe 14 czy 15. Nie pamiętam czy stała pozycja czy w przerwie programów.  Wtedy było mniej stacji to na niego nieraz trafiałem, bo dziś prawie tam nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim pierwszym poście na ten temat zaintrygowało mnie to i zrobiłem wyszukiwanie, ale znalazłem tylko dwa zdjęcia z konferencji prasowych (za bardzo się nie zmienił przez 20 lat) i fragmenty kilku artykułów (całe są płatne w archiwach). W sumie to ciekawe bo nikt o tym zbytnio nie wspominał. To oznacza, że w latach '90 Pałasiński musiał często wpadać do Polski z Rzymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim pierwszym poście na ten temat zaintrygowało mnie to i zrobiłem wyszukiwanie, ale znalazłem tylko dwa zdjęcia z konferencji prasowych (za bardzo się nie zmienił przez 20 lat) i fragmenty kilku artykułów (całe są płatne w archiwach). W sumie to ciekawe bo nikt o tym zbytnio nie wspominał. To oznacza, że w latach '90 Pałasiński musiał często wpadać do Polski z Rzymu.

Wydaje mi się że to było z Włoch, zawsze stamtąd nadawał korespondencje do TVP, więc był na stałe. Przecież to nie były programy na żywo w Polonii 1, tylko cotygodniowe nagrania na miejscu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Polonii 1 koncesje na nadawanie naziemne dostał Polsat.

 

Mylisz się

Częstotliwości po P1 dostał C +

Grauso utrudniano zycie jak tylko sie dało

Oprócz tego o koncesje starały się Antena 1 ,TV 7 (dzisiejsza TVN ) OTP ,NTP + ,Top Canal

Niepokalanów dostał koncesje na  nadawanie ponadregionalne na  zasadzie umowy państwo kościół

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeszcze do tego trzeba dorzucić wpływy z kablówek, za każde gniazdko dostają po kilka groszy, więc trochę pieniędzy mają. To chyba nawet jest od dawna wiadome, że zysk stacji generuje się przez pasma z telezakupami, dzięki czemu wieczorem mogą spokojnie emitować włoski film czy też dokument "Ziemie toskańskie" (chyba że tego już nie ma, szczerze mówiąc dawno nie zerkałem na ten kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...