Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około 14-tej dziwna wpadka dekodera mi się przydarzyła... Info co teraz leci do odpowiedniego kanału było dwa kanały wstecz, i tak na większości kanałów (bo niektóre miały swoje). Pomogło włączenie EPG, które przywróciło wszystko do normy. Dlaczego o tym pisze? Może ktoś miał podobny problem i nie wiedział jak to rozwikłać beż wyciągania wtyczki z kontaktu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to kwestia już wiele razy poruszana, ale nie chce mi się wertować całego wątku. Mam pytanie, a mianowicie czy ten dekoder posiada możliwość swobodnego układania list ulubionych czyli np. 1. Polsat HD, 2. TV4, 3. TVP1 HD itd. :?: Podobnie jak w HD3000 układa się listę po swojemu i z niej domyślnie korzysta się cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem że w HD3000 nie da się sortować bo mam ten dekoder, niestety to duży minus ale można układać listę chociaż po swojemu a zawsze lepiej mieć kanały HD na normalnych pozycjach a nie 111 w górę. Będę próbował w APS, może mi wymienią Echostara 7400 na ESI-88 500GB tym bardziej że dysk w Echostarze coś nie domaga ostatnio(strasznie się grzeje dekoder i szumi strasznie tak jakby cały czas chłodził dysk albo na nim nagrywał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podłączeniu do netu, dekoder ma jakieś dodatkowe opcje? Podłączyłem go dzisiaj do internetu kablem lan, ale niestety w menu nie znalazłem żadnych dodatkowych opcji, a po naciśnięciu @ na pilocie nic się niedzieje. W promocji w abo, mam dodatkowo HBO Go oraz Iplę. Z tego co wiem, ipla na nim nie działa, a jak jest z HBO Go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dostałem dekoder Sagemcom ESI-88 (wymiana z HD 6000). Problem polega na tym, iż wszystko chodzi dobrze, ale po 5-10 minut wyskakują różne komunikaty - albo "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" albo "Informacje o Nagra: Brak karty w dekoderze. Włóż ważną kartę." - czyżby dekoder uszkodzony? Przecież karta cały czas jest na swoim miejscu. Pomaga na chwilę wyłączenie go z prądu, po czym znowu dzieje się to samo. Co mam zrobić? Infolinia niewiele pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wymieniony, przy czym dysk został z poprzedniego egzemplarza. Na tym nowym dekoderze było to samo, co na poprzednim. Wyciągnąłem dysk z dekodera, o dziwo teraz wszystko działa. Czyli dysk do wymiany w APS-ie. Warto dodać, że w 1-szym dekoderze karta była już używana, natomiast sam dekoder nie.. Zapewne była odparowana z jakiegoś urządzenia, by znów stała się parowana, tym razem z innym. Podobno jest to możliwe, pracownik w APS-ie też tak mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą dekodera hd 6000 na hd 7000 lub esi88. Czytając komenty na temat obu dekoderów jestem w kropce . Nie wiem który jest lepszy . Każdy ma swoje niuanse. Moje pytanie: czy esi88 nie sprawia a co dzień problemów tj. zawieszanie się , zacinanie programów , ginący dzwięk itd.?Czy nagrywanie nie sprawia żadnych problemów czyli np. czarny obraz zamiast nagranego materiału? Tak jak to m a miejsce w dekoderach CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem oba dekodery ESI-88 jak i HD7000 potrafią szwankować dużo bardziej niż np. mediabox+ w nc+. Wiadomo, może się zdarzyć bezawaryjny egzemplarz, niemniej na obydwa ludzie przeważnie narzekają. Dlatego m.in przenoszę się obecnie z CP do nc+ pomimo korzystniejsze cenowo oferty w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam obecnie (wysłane wypowiedzenie z powodu wycofania kanałów). Obecnie użytkuję HD3000, i chciałbym zamienić na dekoder z nagrywaniem, ale jednak chyba nie będę ryzykował ani HD7000 ani ESi-88 i przejdę do konkurencji. Dobry sprzęt to podstawa.

W ESI-88 mnie się osobiście jeszcze nie podoba wygląd menu- jakaś taka dziwna czcionka, okienka pokazujące opisy programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...