Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy jest jakiś sposób przedłużenia czasu do wyłączenia dekodera tzw.eco z 3,6 do np.24 godzin ? Gdzieś wyczytałem,że istnieje taki sposób na wyłączenie d0 24 godzin,ale nie wiem czy na tym dekoderze i nie pamiętam jaki.

Za wszelkie odpowiedzi zawczasu dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że potem by skorzystać z swojej listy ulubionych musisz do niej przejść z oficjalnej listy Cyfrowego Polsatu. W tym celu wybierasz przycisk z serduszkiem na pilocie :)

 

Nieprawda. Ustawia się swoją listę jako domyślną i to z nią dekoder startuje. Niczego nie trzeba włączać przyciskiem z serduszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rozwiązanie - trzeba w menu w ustawieniach kanałów ulubionych, oprócz ulubionych kanałów TV ustawić też ulubioną listę RADIO, bo domyślnie jest pusta(dlatego chcąc przełączyć na radio, przełącza na główną listę CP), oczywiście lista TV i RADIO musi być ustawiona na tej samej literce, wtedy nie ma problemu i można przełączać między TV i RADIO z tej samej listy.

 

PS. Gdy ustawi się listę ulubionych RADIO, wtedy nie ma możliwości edycji kanałów(zarówno TV jak i RADIO), ponieważ wtedy pojawiają się błędy przy przenoszeniu kanałów i może to zmienić całą listę jednym kliknięciem, dlatego przed edycją kanałów powinno się usunąć kanały z listy RADIO i po edycji dodać je ponownie, jeśli nie chce się stracić listy.

 

PS2. Można też dodać kanały radiowe z listy telewizyjnej(są na kanałach od ok 300) i wtedy zarówno kanały TV jak i radiowe będą na liście kanałów TV.

 

Sam się też z tym meczyłem, bo nie dało się edytować kanałów, bo zrobieniu listy radiowej, a to jest chyba jedyny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam takie pytanie.Jestem nowym posiadaczem tego dekodera,który dobrze nagrywa na dysk twardy.Posiadam też nagrywarkę HDD LG i chciałbym z tego telewizora nagrać też coś na tą nagrywarkę.Przy ustawieniu czasu nagrywania o odpowiedniej porze nagrywarka HDD nagrywa ale po około 10 sekundach przestaje i pokazuje się komunikat,że Sagem ESI-88 zablokował nagrywanie.Rozumiem zablokowanie VOD ale inne kanały.Czy jest jakaś możliwość odblokowania nagrywania?

Jeszcze jedno.Czy jest jakaś możliwość wydłużenia w czasie opcji wyłączania ECO z 3,6 do np 24 godzin?

 

P.S.Może dziwne.Poco brałem Sagem jak mam nagrywarkę,ale chciałem nagrywać więcej filmów itd.

Proszę forumowiczów o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Czyli nie da się nic nagrać z ESI-88 na nagrywarkę HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam z wejścia euro.Jednak nie nagrywa (raz ma 1o razy się zdarza,że nagra).Na wyświetlaczu nagrywarki HDD pokazuje się timer po rozpoczęciu nagrywania i po około 10 sekundach nagrywarka HDD przestaje nagrywać a na ekranie pokazuje się komunikat,że dekoder Sagem blokuje nagrania.

Ma ktoś jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rozwiązanie - trzeba w menu w ustawieniach kanałów ulubionych, oprócz ulubionych kanałów TV ustawić też ulubioną listę RADIO, bo domyślnie jest pusta(dlatego chcąc przełączyć na radio, przełącza na główną listę CP), oczywiście lista TV i RADIO musi być ustawiona na tej samej literce, wtedy nie ma problemu i można przełączać między TV i RADIO z tej samej listy.

 

PS. Gdy ustawi się listę ulubionych RADIO, wtedy nie ma możliwości edycji kanałów(zarówno TV jak i RADIO), ponieważ wtedy pojawiają się błędy przy przenoszeniu kanałów i może to zmienić całą listę jednym kliknięciem, dlatego przed edycją kanałów powinno się usunąć kanały z listy RADIO i po edycji dodać je ponownie, jeśli nie chce się stracić listy.

 

PS2. Można też dodać kanały radiowe z listy telewizyjnej(są na kanałach od ok 300) i wtedy zarówno kanały TV jak i radiowe będą na liście kanałów TV.

 

Sam się też z tym meczyłem, bo nie dało się edytować kanałów, bo zrobieniu listy radiowej, a to jest chyba jedyny sposób :)

Ja stosuje inne rozwiązanie w tej sytuacji a mianowicie podczas gdy pod literą B ustawiam ulubioną listę telewizyjną to na liście C tą radiową itd. Tym samym na listach B, D, F oraz H mam telewizję a na C, E oraz G jest radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam z wejścia euro.Jednak nie nagrywa (raz ma 1o razy się zdarza,że nagra).Na wyświetlaczu nagrywarki HDD pokazuje się timer po rozpoczęciu nagrywania i po około 10 sekundach nagrywarka HDD przestaje nagrywać a na ekranie pokazuje się komunikat,że dekoder Sagem blokuje nagrania.

Ma ktoś jakiś sposób?

Podaj model tej nagrywarki. Jak nagrywasz to kabel HDMI masz podłączony pod nagrywarke? Spróbuj też na nagrywać poprzez kabel euro-cinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem - nawet z zaplanowanym nagraniem kilku nagrań. Wczoraj zaplanowałem 2 nagrania. Od momentu zaplanowania nagrania do ponownego włączenia rano dekoder nie był odłączany od sieci, tylko był wyłączony pilotem. Pierwsze nagrało się ok, a drugie trwa tylko minutę, a właściwie jak włączam to odrazu się kończy - po włączeniu pilotem rano pokazał się komunikat o problemie z kartą(niestety zapomniałem jaki to był komunikat), "problem z kodowaniem" chyba. Odłączyłem i podłączyłem do sieci ponownie i było ok już. Czy takie przypadki mogą się powtarzać? Było to dla mnie ważne nagranie, a tu taka niespodzianka... Dodam, że nagrania nie były w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba będzie znaleźć na to jakiś sposób.

Przy okazji się zapytam: jeśli podczas jakiegoś programu nacisnę przycisk nagrywania to wszystko jest ok i nagrywa się od momentu, w którym nacisnąłem przycisk. Natomiast jeśli przewijam do tyłu nagranie i jak wcisnę przycisk nagrywania w momencie kiedy nie jest obraz na żywo, nagrywanie nie zaczyna się w tym momencie, tylko o jakieś 30sekund do tyłu... To normalne? Nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, ale jak chce nagrać jakiś fragment od pewnego momentu, to nie potrzebuje dodatkowych 30-60 sekund, żeby ponownie za każdym razem przewijać...

 

Dekoder ma wiele funkcji, ale wiele rzeczy jest bardzo niedopracowanych, do których można się co prawda przyzwyczaić, jednak nie powinno tak być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...