Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeden Sagemcom ESI-88, tylko można go dostać z dyskiem 320GB (obecnie w APS) lub 500GB przy zamówieniach online i telefon.

Tak na przyszłość. W razie awarii dysku 500GB nie można go wymienić w APS od ręki na sprawny, jak to ma miejsce z dyskami 320GB, trzeba czekać na wymianę dysku przez centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam takie pytanie.Jestem nowym posiadaczem tego dekodera,który dobrze nagrywa na dysk twardy.Posiadam też nagrywarkę HDD LG i chciałbym z tego telewizora nagrać też coś na tą nagrywarkę.Przy ustawieniu czasu nagrywania o odpowiedniej porze nagrywarka HDD nagrywa ale po około 10 sekundach przestaje i pokazuje się komunikat,że Sagem ESI-88 zablokował nagrywanie.Rozumiem zablokowanie VOD ale inne kanały.Czy jest jakaś możliwość odblokowania nagrywania?

Jeszcze jedno.Czy jest jakaś możliwość wydłużenia w czasie opcji wyłączania ECO z 3,6 do np 24 godzin?

 

P.S.Może dziwne.Poco brałem Sagem jak mam nagrywarkę,ale chciałem nagrywać więcej filmów itd.

Proszę forumowiczów o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Czyli nie da się nic nagrać na nagrywarkę HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden Sagemcom ESI-88, tylko można go dostać z dyskiem 320GB (obecnie w APS) lub 500GB przy zamówieniach online i telefon.

Tak na przyszłość. W razie awarii dysku 500GB nie można go wymienić w APS od ręki na sprawny, jak to ma miejsce z dyskami 320GB, trzeba czekać na wymianę dysku przez centralę.

To dla mnie nowina. Nawet nie wiedziałem, że tak jest i, że są dwa typy zależne od pojemności dysku. Ten mniejszy, to w zamyśle miałem PVR HD 7000! Który zatem króluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zamawia Cp przez stronę www to do pakietów familijnego max hd i Premium jedynym dekoderem pvr jest esi88 z 500 GB dyskiem. Taki bonus. Na samym początku kiedy ten dekodery wchodził i było wiadomo, że dysk jest wymienny to 500 miały być jako opcja dla tych co kończy się im miejsce na dysku a chcą zbierać stare nagrania. Dlatego pierwsze dekodery były z dyskami na własność. Później wyszło w praniu, że po wymianie dekodera nagrania na dysku są nie do odtworzenia i cały misterny plan upadł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który zatem króluje?

Kiedy Cyfrowy Polsat robi promocje w pakietach i udostępnia do nich na przykład dekoder PVR HD 7000! To wszyscy wzdychają za Sagem ESI-88, gdy jest odwrotnie, to tęsknią za tym pierwszym.

To w końcu jak to jest z tymi dekoderami? Dlatego moje takie zapytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak hd 7000 ale mój esi wiesza się już tylko przy aktualizacji kanałów po przesłaniu nowej listy. Jak cp nic nie zmienia to wszystko działa. Teraz znów na 1 maja dekoder się powiesił po dodaniu kanałów. Nie licząc braku ipli oceniam go na 8/10. Poprzednią wersje softu oceniałem na 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W mojej skromnej ocenie nie odbiega wyjątkowością od pozostałych dekoderów operatora, jak i innych operatorów.

Niestety ale Sagemcom w porównaniu do powiedzmy takiego PVR HD 7000 (czyli swojego odpowiednika w CPT) jest znacznie gorszy a to dlatego że brakuje w nim wielu funkcji m.in aktywnych portów Ethernet i USB (co z kolei dawałoby zielone światło dla Ipli i HBO GO) ale też funkcji "Aktualności" czy podglądu parametrów technicznych i stanu siły i jakości sygnału z transpondera na którym wybrany kanał się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mimo,że ten dekoder jest z twardym dyskiem to chciałbym też nagrywać programy na zewnętrzną nagrywarkę HDD,tylko nie mogę bo dekoder Sagem blokuje nagrywanie.Czy mogę to odblokować,żeby nagrywać też na zewnętrzną nagrywarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder umożliwia ustawianie listy kanałów po swojemu oraz skanowanie satelitów?

 

Tak i tak - można skanować listę CP, automatycznie wszystkie dostępne kanały lub ręcznie wybrane transpondery. Listę poza tym, że umożliwia ustawienie list ulubionych kanałów, to umożliwia ich późniejsze edytowanie, więc dodanie nowego kanału, czy choćby zmiana wersji SD na HD nie powoduje konieczności dodania tego nowego kanału na końcu listy ulubionych lub układania całej listy od nowa, lecz kanał ten można wstawić w wybrane miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy też macie taki problem, ale jeśli zapauzuje program TV i oglądam później z opóźnionym odtwarzaniem (w skrócie na wyświetlaczu jest np -0:20:00) i wyłącze dekoder to po ponownym włączeniu mam tylko fonie i OSD. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...