Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrafisz czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu?

Jeśli tak, to powinieneś zauważyć ostatnie zdanie z postu który zacytowałeś.

I nie zamierzam wertować dwieście parę stron, żeby znaleźć ten jeden jedyny który ma problemy :crazy:

 

@strażak93, a próbowałeś najprostszych rozwiązań: zmiana kabla HDMI, albo podpięcie dekodera w inny port HDMI?

w Twoim tv są zdaje się 2 więc może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu dysku wystartował normalnie,ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu znowu sie zawiesił,normalnie ręce opadaja,pytanie tylko czy wymienią mi dekoder bo nowa umowa będzie obowiązywać dopiero do maja.

 

Jak coś to spokojnie wymienią. Moja nowa umowa zaczyna obowiązywać od 22 kwietnia br., a już zdążyłem wymienić dekoder bo stary jak mówiłem, sprawiał problemy oraz karta była stara (zaczynała się od 07 - z tego co mi wiadomo, wszystkie nowe sprzęty wydawane w CP mają numer karty zaczynający się od 24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaka jest wersja oprogramowania dekodera? Powinno być: 3.2.36

Po drugie dla testu odłącz przewód HDMI i podłącz Scart. Jeśli będzie wszystko działać jak należy, to masz problem DHCP. Rozwiązaniem są: aktualizacja oprogramowania w dekoderze, w TV, wymiana ESI-88 na PVR7000. Jest jednak jedno ale, nigdy nie będzie 100% pewności, że wszystko będzie OK.

PS. Karty zaczynające się 073... owszem są starsze, ale nadal są wydawane klientom ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,jestem już po wymianie dekodera(o dziwo chcieli mi wymienić w jednym punkcie na Echostara),i nowy dekoder narazie działa bezproblemowo.

 

No i chyba przechwaliłem,po aktualizacji oprogramowania przy uruchomieniu wieczorem znowu zawiecha,jednak po wyciągnięciu dysku działa poprawnie(narazie),jutro jadę wymienić dysk,bo wczoraj wymienili mi sam dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od bitrate'u materiału. Kanały HD mają różną jakość (jeden może 3 Mb/s drugi 12). Jak na nasze warunki będzie to minimum 100h materiału HD (ok. 8 MB/s) i ok. 250 h SD (jeśli nie pomyliłem się w obliczeniach).

 

PS. Są dyski 500 GB dla Sagema? Myślałem, że są tylko 320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega multiroom w CP :mrgreen:

 

Myślałem, że ten patent mają tylko w swoich dekoderach, a dekodery od zewnętrznych dostawców np. Sagemcom są pozbawione tego feleru.

Multiroom fajna sprawa, ale denerwuje to przekładanie kart w połowie imprezy albo filmu :( NC+ ma to dużo lepiej rozwiązane, nie mówiąc o sieciach kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

../Multiroom fajna sprawa, ale denerwuje to przekładanie kart w połowie imprezy albo filmu :(NC+ ma to dużo lepiej rozwiązane, nie mówiąc o sieciach kablowych.

Ojojoj :brawo: po takich wpisach od razu widać że @PowerTV baaardzo rzadko lub wcale, nie bywa na Oficjalnym Forum platformy nc+ :D

Tam aż roi się od wątków i postów abonentów którzy różnymi, czasami wręcz karkołomnymi sposobami, próbują uruchomić to "coś" co jest podobno "lepiej rozwiązane".

I niejedna impreza, bo o filmie nie wspomne, mija w oczekiwaniu na "przesłanie uprawnień" albo na odprawianiu innych czarów.

Już wole to przekładanie kart (raz na 2 tygodnie) i nie żal mi tych 20 sek. straconych z pasjonującego filmu (nie, bo akurat był blok reklamowy :jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w CP nie jest taki tragiczny. Ja raz w tygodniu biorę kartę z Sagema i idę do drugiego dekodera, przekładam i po wszystkim. Robię tak nawet pomimo tego, że nie mam komunikatu o blokadzie. Co najlepsze, taki komunikat jeszcze nigdy mi się nie pojawił :) A jak padną styki, czego tak się boją wszyscy użytkujący multiroom, to wezmę dekoder pod pachę i wymienię za friko w APS :)

Co do multiroomu w nc+ to u teściów jest coś takiego (turbo + biały nbox), spięte jest to za pomocą routera i AP bezprzewodowo, ale dekodery widzą to jak połączenie kablem. I kilka dni temu pomimo poprawnego połączenia, po prostu nagle na dodatkowym boxie pojawił się komunikat o braku uprawnień i nawet na infolinii nie wiedzieli czemu ;) a po jakichś 30-40 min jak samo przestało działać, tak samo zaczęło z powrotem :lol2: Nie ma rozwiązań doskonałych (poza multi w Cyfrze na 2 kartach kameleon ;) ) , ale multi w CP na pewno nie jest tak zły jak wszyscy narzekają. Ale jeszcze się nie znalazł taki, co by wszystkim dogodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,niestety znów z problemami z dekoderem,po wymianie dekodera wszystko było ok dopóki nie zaktualizowal oprogramowania,po aktualizacji znowu zaczoł sie wieszać,ale bez dysku chodził normalnie,pojechałem wymienić dysk,i znów dwa dni spokoju a potem znowu ciągłe zawiechy,opcje z podmianą kabli nic nie pomogły,chyba znowu czeka mnie wymiana dekodera.(jak bylem ostatnio wymieniać to dali mi do wyboru,esi88,hd7000,lub echostar)wymieniłem na esi mając nadzieje że bedzie wkońcu wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem cały komplet(dekoder+dysk)zobaczymy co będzie tym razem,pan w APS chciał mi wymienić na dh7000,bo mówił że esi88 powoli wycofują,a zapomniałem,dzisiaj rano dekoder stary znowu miał zawiechę, choć dysk był wyciągnięty.

 

 

 

No i kicha,nowy dekoder też się zawiesza,z dyskiem czy bez jest to samo,normalnie ręce opadają,wymieniałem kabel HDMI,bo mam drugi pod kompa podpięty i cały czas to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...