Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki co do wymiany dekodera. Moi rodzice użytkują dekoder na którym umowa jest zawarta na mnie ,lecz właśnie się dowiedziałem,że się popsuł i moje pytanie brzmi czy mogą rodzice iść wymienić owy dekoder sami czy muszę być osobiście ? To bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie.Jak wyszukuje kanały z całej satelity lub z transporderów Cyfrowego Polsatu to kanały będące na liście Cyfrowego Polsatu nie dochodzą do listy.Chodzi mi o to,że np.Polsat,TV4 lub Polsat Sport nie dochodzą do listy głównej.

Drugie pytanie.Dlaczego dekoder blokuje kanały,kiedy chce je nagrać na zewnętrzną nagrywarkę HDD ? Od razy powiem,że nie tylko nagrywam na dysk w Sagemie ale i na nagrywarkę HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem jestem nieco zaniepokojony - chodzi tu rzecz jasna o zaniedbanie funkcyjne i softowe Sagemcom'a względem chociażby dekoderów CPT. Ma ktoś może informacje czy prowadzone są prace nad nowym oprogramowaniem dla Sagemów i kiedy orientacyjnie może ono pojawić się na satelicie? Ja liczę na to że nowy soft przyniesie prócz HBO GO i Ipli także podgląd parametrów technicznych, całkowitą liczbę wyszukiwanych stacji (rzecz jasna obok szczegółów), aktywne porty Ethernet i USB oraz aktywną funkcje "Aktualności" która to leży odłogiem od czasu ostatniego software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak że soft się pojawi a całe spóźnienie jest raczej ze strony piszącego oprogramowanie producenta który nieco się z tym ociąga. Przypomnę tutaj że już kiedyś miał się pojawić soft dla Sagemcoma ale nie wiedząc czemu w ostatniej chwili został on wycofany z wysłania na satelitę - od tej pory niestety nic nie dzieje się w tej sprawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. O Ipli w przypadku tego dekodera mówiło się już w marcu 2013 roku między innymi w tym roku: http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2020 a tymczasem minął już ponad rok a funkcjonalności jak nie ma tak nie ma. O wycofanym sofcie wiem od znajomego który kiedyś mnie informował o całej sprawie - informacja w tej sprawie też padła na jednej ze stron internetowych ale niestety nie potrafię jej teraz znaleźć. Ostatni soft był w lipcu 2013 roku więc w porównaniu do dekoderów CPT coś krucho mają z softami do ESI-88 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Esi-88 mam na użytku od 1,5 roku i działał w miarę dobrze, Miesiąc temu kupiłem LG 42la620s i zaczęła się moja walka z ww. dekoderem. Co drugie lub trzecie włączenie tv i dekodera występują problemy z obrazem, dekoder zamiast wysyłać obraz 1080i przesyła go w 576p i nie ma możliwości zmiany na wyższą rozdzielczość lub też nie ma w ogóle obrazu i dźwięku a na wyświetlaczu dekodera przez jakieś 20 sekund wyświetla się godzina i dopiero potem nazwa kanału, na poprzednim tv (był to Philips HD ready) działało wszystko dobrze. Próbowałem trzech kabli HDMI i bez zmian. Teraz moje pytanie czy miał ktoś z Was taki problem? Ewentualnie czy to wina TV który gryzie się dekoderem lub też czy to wina dekodera który domaga się wymiany w APSie. Tu moje ostatnie pytanie jeżeli by się okazało że to wina TV to czy mogę wymienić dekoder na inny o podobnych możliwościach technicznych?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualizacja oprogramowania TV nie pomoże to jeśli Twój ESI-88 ma dysk również udostępniony a nie kupiony na własność to od ręki w APS-ie wymienisz swój dekoder na PVR7000 lub Echostar 7400. Tych ostatnich jest mało, a sam dekoder jest wielkogabarytowy. ;) Wymiana tzw. serwisowa bez konieczności podpisywania aneksu do umowy i jej przedłużania.

Jeśli dysk masz własnościowy to wymiana dekodera tylko przez aneks do umowy (podpisanie lojalki), ale ten wariant jest uzależniony od etapu obecnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...