Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej chyba już tak. Gdyby CP oferował mi dekoder dwugłowicowy bardzo dobrej jakości to bym się nie zastanawiał, niestety takim nie dysponują.

Tak tak idź do konkurencji tam mają wszystko najszybsze,największe,najlepsze a po połączeniu nc+ da ci nawet czterogłowicowy- wszak n-ka miała 2 głowice a i od c+ też ci coś się należy :!::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co ironizowac.Wiadomo ze CP oferuje dobre umowy przedluzeniowe 12/5 mies gratis i niejednokrotnie z tego korzystalem i realnie pakiety sa korzystniejsze cenowo ale zalezy mi na dobrym dwuglowicowym pvr i niestety ale zaden dekoder CP nie dorownuje mediabox+ pod wzgledem jakosci i szybkosci dzialania.Znam kilka osob ktore uzytkowaly dekodery pvr zarowno z cp jak i nc+ i ich porownania wydaja sie byc obiektywne.Dlatego nie ma co sie smiac,jeden przedklada nad wszystko cene/ilosc kanalow a dla innego bedzie sie liczyc przede wszystkim jak najlepszy sprzet.No chyba ze sadzicie ze esi-88 jest lepiej dzialajacym niz mediabox+:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem wywalić 1500zł - 2500zł (fergusony, opticumy, amiko itd. do 500zł to to samo co dekodery platform tylko trochę więcej funkcji odblokowanych) na dekoder wziąć moduł CP i cieszyć się szybkością sprzętu. Co byś chciał za 1zł - 49zł dekoder hybrydowy, na linuxie z 4gb ram pamięci, dwugłowicowy sat combo, do tego 1tb dysk. Mamy głowy do myślenia a nie noszenia na karku.

 

PS: dekodery od platform cyfrowych są dla przeciętnego kowalskiego do oglądania płatnych kanałów a nie dla dextera sat czy maniaka jakości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Dlatego nie ma co sie smiac,jeden przedklada nad wszystko cene/ilosc kanalow a dla innego bedzie sie liczyc przede wszystkim jak najlepszy sprzet.No chyba ze sadzicie ze esi-88 jest lepiej dzialajacym niz mediabox+:-))

 

To ja jestem chyba jakiś dziwak :shock: bo mi zależy na konkretnych kanałach a nie na błyskawicznym sprzęcie .

Ps.Czy u kolegi co posiada mediaboxa+ wynik meczu jest wcześniej niż na esi-88 :?::?:

wszak on taki ponoć szybki :shock::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fezuj

to już nie chodzi o szybkość działania (choć i ta ma znaczenie bo wolę dekoder szybciej przełączający kanały czy szybciej wczytujący EPG) a po prostu bezawaryjność. Odbiję piłeczkę- co mi po liczbie kanałów w CP skoro człowieka krew zalewa gdy co jakiś czas dekoder mu się zawiesza i nie da się oglądać normalnie tv?

Tak wiem, że dekodery udostępniane przez platformy nie są górnych lotów, ale skoro tyle samo (49 zł) płacę zarówno w CP jak i nc+, to wybieram dekoder obecnie lepszy na rynku jakim jest jednak mediabox+.

 

I nie jestem fanboyem żadnej ze stacji. Napiszę tak: parę lat byłem w n-ce. Oferta była bardzo dobra, dekodery (biały i Turbo) bardzo dobre, bezawaryjne (poza nrecorderem 250GB który wieszał się często- właśnie wymieniony na Turbo wówczas). Po fuzji Cyfry z n-ką i początkowo narzuconych horendalnych cenach, przeszedłem do CP, pomyślałem spróbuję tej platformy. Oferty przedłużeniowe bardzo dobre, dwa razy skorzystałem z oferty 12/5 mies. gratis (teraz akurat kończy mi się 5 miesiąc promocyjny, więc w obecnej umowie nic nie płaciłem), pakiety też bogate, ale co mi po tym jak każdy z dekoderów użytkowanych (dwa razy HD5000 i raz HD3000- wymieniane jeden na drugi z powodu różnorakich usterek) każdy zawodził. Zatem nie chce mi się wierzyć aby to był mój wyjątkowy pech odnośnie sprzętu. Każdy ma prawo do wyboru, a osobiście patrzę tylko z politowaniem na osoby które się śmieją i krytykują takie wybory- niezależnie od tego czy są to posiadacze CP czy nc+, bo i w tej i w drugiej platformie można spotkać osoby normalne jak i nie wiadomo dlaczego zawistne, prześmiewcze itd.. Tym postem kończę tą dyskusję bo się zrobił offtop, a dyskusja dotyczy ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ,pakiety też bogate, ale co mi po tym jak każdy z dekoderów użytkowanych (dwa razy HD5000 i raz HD3000- wymieniane jeden na drugi z powodu różnorakich usterek) każdy zawodził. Zatem nie chce mi się wierzyć aby to był mój wyjątkowy pech odnośnie sprzętu.

 

Użytkuje HD 5000 by CPT i nawet nie zajęczał - "kombajn";-)

Jakoś niewyobrażam sobie dekodera z platformy bez możliwości instalacji czterech konwerterów (diseqc) i odbioru kanałów z czterech pozycji sat i możliwości odbioru innych satelit przy układzie siłownik z pozycjonerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się właśnie posiadaczem ESI-88 i mam dwa problemy.

1. Dekoder wyłącza się po różnym okresie czasu...raz po 20 min, raz po 50 min. To wygląda tak jakby zadziałała Funkcja ECO która ustawiona jest na 6h.

Dekoder użytkuję 2 dzień i nastąpiło już około 20 restartów. Oglądam sobie jakiś program a tu nagle czarny ekran na wyświetlaczu napis "boot" później "init" i wskakuje godzina.

Włączam dekoder i powiedzmy po 20 min nie używania pilota sytuacja się powtarza.

 

2 Czy wszystkie ESI-88 mają takie zamulone przełączenie kanałów. Wciskam przycisk na pilocie P+ a na ekranie wyświetlenie nazwy kanału i przełączenie następuję po ok 4 sek. Zauważyłem że zaraz po uruchomieniu dekodera przełączanie działa szybciej....w miarę upływu czasu staje się to coraz bardziej zamulone i wnerwiające.

 

Sądząc po stanie kartonowego pudełka w które zapakowany był mój ESI-88 to jest to jakaś używka zwrócona do APS której serwis nawet nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stałem sie posiadaczem dekodera esi 88,i już problemy,po uruchomieniu dekodera i telewizora nie moge przełączyc kanału,tak jakby sie dekoder zablokował i nie reaguje na przyciski(niekiedy nawet pojawia sie komunikat na telewizorze-o braku sygnału z dekodera),a jak wyłącze telewizor to nagle na wyświetlaczu przeskakują kanały na które wczesniej przełączałem,po odłączeniu zasilania dekodera wszystko wraca do normy,następnie jak go wyłącze na noc to na drugi dzień znowu świruje,niewiem co jest grane,chyba pójdzie do wymiany,powiem że sie tego nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I długo nie trzeba było czekać (wypowiedzi użytkowników Bromber oraz strazak93) by przekonać się, że jednak ESI-88 nie jest taki bezawaryjny, jak coniektórzy tutaj przedstawiali. Ja czekam na to kiedy CP wypuści w końcu porządny dekoder dwugłowicowy przede wszystkim z dopracowanym softem. Jeśli by coś takiego miało miejsce, to przy ich ofercie i relacji ilość kanałów/cena, mogliby zdystansować konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazak93: zobacz, jak dekoder pracuje bez dysku. U mnie na samym początku się zawieszał, wyskakiwały co 5 minut komunikaty o rzekomym problemie z kartą itd. Wyciągnąłem wtedy dysk, okazało się, że dopiero po tym zaczął działać prawidłowo. Jak się okaże, że tak jest u Ciebie, to dysk do wymiany. Jak dalej dekoder będzie świrował, to do wymiany w APS-ie, ale dysk też. Mój egzemplarz też codziennie jest odłączany z prądu, zazwyczaj na większą część dnia, jak nikogo w domu nie ma i na szczęście nie wariuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skąd to podejrzenie że winny jest Samsung?

Pierwszy współpracował z ESI bez zająknięcia, drugi też się wyrabia.

Chyba że uogólniasz na wszystkie modele samsunga?

Ostatecznie w każdej rodzinie może trafić się czarna owca.

Jakbyś przeczytal dokładnie ten wątek, to byś wiedział, że własnie z pewnymi modelami Samsunga, ESI miał kłopoty ze współpracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...