Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się włącza. Po podłączeniu do prądu wchodzi w stand-by i trzeba z pilota uruchomić. Samo uruchomienie trwa z minutę chyba przy czym diodki tylko zmieniają kolor a na wyświetlaczu nic. Po naciśnięciu EPG program który się ogląda w tle znika - u konkurencji można "podpatrywać" np w czasie reklam i sobie ustawić nagrania. Program Stars.TV można ustawić tylko ręcznie co wymaga jakiejś wiedzy.

 

Ten dekoder uruchamia się długo wyłącznie po wsadzeniu wtyczki do prądu, z pilota uruchamia się w kilka sekund. Aby ustawić nagrania lub sprawdzić EPG trzeba było naciskać na pilocie strzałki w bok. Co do STARS.Tv to już nie wina dekodera. A może być zaletą, bo u konkurencji samodzielnie nie wyszukasz kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wasze wpisy to marne żarty czy na prawdę macie ciemno pod sufitem :crazy:

kto demontuje dekodery ( czy cokolwiek) i bebechy montuje w czym innym :shock::?:

czy masz pojęcie ile taki dekoder z odzysku by kosztował :?: taniej jest ze 2-3 zmontować z nowych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często dodawane są do nowych kanałów napisy? Czy to jest związane z dekoderem/platformą czy zależy od nadawcy kanału? Mam na myśli chociaż Cienamaxy i inne kanały z filmami i serialami. Są tam oryginalne ścieżki, ale nie ma napisów. Na napisy w języku angielskim pewnie nie ma nawet co liczyć, ale przydałyby się chociaż polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo proszę o pomoc, bo staje się to dla mnie już męczące. Kiedyś miałem ten problem ale po ponownym ustawieniu listy ulubionych problemu nie było. Dzisiaj dodałem do mojej listy ulubionych "B"(mam tylko jedną listę), kanał z listy głównej i ku mojemu zdziwieniu nie mogę go przesunąć i zostaje cały czas na ostatnim miejscu w liście ulubionych, albo co śmieszniejsze pozycje zmienia inny kanał niż wybieram. :brawo: Ma ktoś jakiś pomysł, bo z moich doświadczeń z tym dekoderem wynika, że można zmieniać pozycje na liście ulubionych, ale tylko parę dni po ustawieniu jej, potem dzieją się takie cyrki jak wspomniałem, gdy doda się jakiś kanał do listy po jakimś czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam. Bez tej listy rzeczywiście jest wszystko OK.

Tylko lista radiowa jest utworzona, ponieważ, gdy nie ma listy radiowej równoległej do telewizyjnej(na tym samym profilu ulubionych), wtedy po przełączeniu na radio i wróceniu do tv, zmienia się lista na podstawową(ułożoną przez Cyfrowy Polsat) i wtedy trzeba ponownie wybrać listę ulubionych. Nie da się inaczej?

 

@bovima dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

 

EDIT: Szkoda tylko, że musze tworzyć listę od nowa, bo usunięcie kanałów radiowych z listy nie pomaga w edycji listy tv(sprawdzałem to wcześniej na innej - czystej liściej). Lista "pamięta" że były dodane kanały, nawet jak wszystkie usunąłem. Pozostaje więc pewnie wyczyszczenie listy i ułożenie od nowa :/

Czy ktoś ma pomysł na korzystanie z listy ulubionych i radio? Jednocześnie, bez konieczności wybory listy ulubionych bo każdorazowej zmianie radio/tv.

 

PS. Żeby nie było, że tylko narzekam, chce pochwalić dekoder, ponieważ ten który dostałem nie ma takich problemów jak poprzedni, gdzie przy przytrzymaniu przycisku na pilocie leciały kanały i nie zatrzymywały się jak się puściło przycisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder z aktualizacji na aktualizację staje sie coraz bardziej katastrofalny, i chyba tylko ja to zauważyłem. Najpierw nie rozpoczęło nagrania, a potem 3 razy go resetowałem, i w końcu po trzecim resecie zaczęło nagrywanie... po 2 minutach. A przed rozpoczęciem zablokkowało możliwość oglądania nagrań... A tak w ogóle to nagrało tylko pięć minut nagrania.... o czym wcześniej nic nie pisało! Kiedyś tak nie było, po resecie dekodera od razu rozpoczynało nagrywanie, a w przerwie przed jego rozpoczęciem DVR był dostępny... Z resztą kiedyś normalnie ustawione nagrania włączało, a teraz albo nie możesz mieć włączonej pauzy, albo coś... To się staje śmieszne. Kiedyś nagrałem z resztą AVATARa z Polsatu za pomocą przwinięcia pauzy i naciśnięcia REC. Teraz po takich praktykach masz zawieszony dekoder... Czasami, na prawdę, te aktualizacje jedynie szkodzą... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś musiałem resetować dekoder co 2 dni teraz wytrzymuje i z 2 tygodnie. Nagrywanie i oglądanie tego samego z opóźnieniem kończy się często uszkodzeniem nagrania to fakt. Lepiej poczekać na zakończenie nagrania oglądając inny kanał.

Co do 2 minutowego startu dysku to może być to spowodowane wyrwaniem kabla w trakcie nagrywania. Dekoder musi sprawdzić dysk i może to potrwać. W echo 7400 trwało to z 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Żeby nie było, że tylko narzekam, chce pochwalić dekoder, ponieważ ten który dostałem nie ma takich problemów jak poprzedni, gdzie przy przytrzymaniu przycisku na pilocie leciały kanały i nie zatrzymywały się jak się puściło przycisk :)

No właśnie-pytanie:

Czy te przeskoki po kilka kanałów(np.przy przeglądaniu EPG) to wina pilota czy odtwarzacza?

Bo mam podobnie - jak kilka razy szybko nacisnę np.przycisk do przesunięcia w dół/w górę to też potrafi polecieć kilka kanałów dalej - już po "puszczeniu" przycisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...