Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy w tym dekoderze istnieje taka funkcja jak w samsung dsb-s305G,gdzie można było zaprogramować o której dany kanał miał się włączać na dekoderze,co pomagało nagrywać dany kanał gdy człowieka nie było w domu?

Czy ten dekoder można wziąć,tak jak było mówione przez Cyfrowy Polsat już od pakietu za 69.90 zł bez comiesięcznego czynszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy w tym dekoderze istnieje taka funkcja jak w samsung dsb-s305G,gdzie można było zaprogramować o której dany kanał miał się włączać na dekoderze,co pomagało nagrywać dany kanał gdy człowieka nie było w domu?

 

Chodzi ci o standardowe nagrywanie z EPG?

Tak

Czy ten dekoder można wziąć,tak jak było mówione przez Cyfrowy Polsat już od pakietu za 69.90 zł bez comiesięcznego czynszu?

Jeśli jesteś nowym lub przechodzącym od innego operatora telewizyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vernon

Masz przecież obecnie otwarte okna na wybrane kanały - zapis uprawnień w dostępie ograniczony czasowo (o ile pamiętam otwarte okna będą do 04-01-2014).

 

I znowu miałem rację - otwarte okna w CP do 3 grudnia ( a byłem przekonany, że do 04-01-2014) - w nocy z 2 na 3 miałem ustawione nagrywanie o 1.50 - i tylko 8 min. czarnego nagrania. Dzisiaj już OK :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wycofaniem love rozważam wymiane HD 6000 na ten dekoder, podpisując nową umowę. Mam kilka pytań co do tego dekodera i proszę o pomoc:

1. Czy w tym dekoderze wybierając EPG mamy podgląd obrazu i dzwięku jak w dekoderach produkcji CPT?

2. Czy jest głośny(chłodzenie, dysk) w momencie gdy z niego korzystamy?

3. Czytałem wiele o problemach z nagrywaniem - czy odłączenie go od prądu na jakiś czas powinno w większości przypadków pomóc rozwiązać ten problem?

4. W dekoderze HD 6000, po wybraniu numeru programu trzeba czekać kilka sekund zanim się przełączy(nie chodzi o ładowanie programów). Gdy po wybraniu numeru programu wciśnie się OK, wtedy odrazu się przełącza. Czy na ESI-88 jest podobnie? Trzeba kliknąć OK, żeby przyspieszyć przełączanie?

5. Ostanie pytanie - jak jest z przełączaniem, porównywalnie, szybciej/wolniej niż w HD-6000?

 

Chciałbym dodatkowo się zapytać czy dekoder PVR 7000 i HD 6000 różnią się przede wszystkim tym, że ten pierwszy ma dwie głowice, możliwosc ogladania i nagrywania różnych programów i wbudowany dysk, czy coś jeszcze? Jak z jakością obrazu, dzwięku, szybkością przełączania itp - porównywalne? Wiem, że to nie temat odnośnie tych dekoderów, ale porównując te dwa dekodery chce się odnieść do ESI-88 i chciałbym wiedzieć, czy 7000 od 6000(dekoder który aktualnie mam) różniłby się tylko tym co wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Nie 2-Dysk jest nie słyszalny, trzeba przyłożyć ucho żeby coś usłyszeć bardzo cichego. Nie wiem czy jest tam wentylator, w każdym razie nigdy nie słyszałem jego pracy. 3- Ja go codziennie odłączam od prądu, zastosowałem do tego wyłącznik czasowy. Teoretycznie pomaga na brak czarnych nagrań ale też nie w 100%. 4- dekoder stosunkowo szybko sie przełącza. Patentu z OK nigdy nie próbowałem. 5-Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma głosu i obrazu podczas epg, ale w sumie i tak z tego praktycznie nie korzystam, wystarczy tylko program na najbliższe godziny, a epg jedynie podczas ustawienia nagrywania. A co do pytania 4 - przełączania - to jak nacisnę jakiś numer, np 23(vod poleca) - to przez 5 sekund się podświetla numer, dopiero potem kanał się przełącza(+czekanie 2-3 sekundy na załadowanie obrazu, razem ok 8 sekund), chyba ze po wyborze kanału, wciśnie się ok to automatycznie się przełącza i trzeba tylko czekać na załadowanie 2-3s. Już się do tego przyzwyczaiłem, ale gdyby kanały po wybraniu przełączały się odrazu byłoby to ułatwienie.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem naciśnięcie OK nic nie przyspiesza. Teraz zrobiłem test stoperem. Przełączenie od skończenia wpisywania numeru kanału do pojawienie się obrazu trwało w granicach 3,5 do 4 sekund. Chyba nie ma dekodera w którym przełączanie kanału odbywa sie natychmiast tak jak to było w sprzecie analogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czytałem wiele o problemach z nagrywaniem - czy odłączenie go od prądu na jakiś czas powinno w większości przypadków pomóc rozwiązać ten problem?

 

Te problemy już praktycznie nie występują, niektórzy się na nie skarżą. U mnie od ostatniej aktualizacji (prawie pół roku) nie było żadnego czarnego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG z obrazem i dzwiękiem jest na 24 godziny do przodu po wciśnięciu kilkukrotnie dolnej strzałki. Kanały wybiera się bocznymi strzałkami. Z tego menu można ustawiać też nagrywanie. Co do przełączania kanałów to mam tak samo jak Jerzykowski ok 4 sekund a nie 8.

8 sekund to 5 sekund na przełączenie + 2/3 sekundy na załadowanie(te pomarańczowe kropki). W HD 6000 był właśnie ten plus,że po naciśnięciu OK, kanały przełączały się natychmiast i nie trzeba było czekać tych 5 sekund, czyli w praktyce: wybranie kanału->naciśnięcie ok->2-3sekundy i już jest obraz i dźwięk.

Co do epg - na 1 dzień z góry z głosem i obrazem powinno wystarczyć, z tego co widziałem na filmikach jest podobnie jak w hd6000 i na prawde rzadko sprawdzam co bedzie za 3-4 dni. A dodatkowo dowiedziałem się, że jest możliwość nagrywania nie tylko z epg(na najbliższe 24h).

Uspokoiliście mnie i jestem coraz bardziej przekonany do tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jaki kanał się przełączasz.

Próby robiłem na pilocie Logitecha Harmony 600 z opóźnieniem 200 ms.

Moje pomiary : 3,72 sekundy z kanału Nickelodeon na Polsat po wybraniu przycisku 1. Stoper włączałem równo z wybraniem przycisku 1 na pilocie a zatrzymywałem w momencie pojawienia się dźwięku i obrazu.

4.61 sekundy z Nickelodeon na Polsat HD z przycisku 111 Stoper włączałem równo z wybraniem ostatniej jedynki.

Przełączanie bez opóźnienia, tj czekania na zniknięcie pomarańczowych kreseczek przy pomocy przycisku (back ? ) lub strzałek:

średnia 2,40 sekundy z kanału Nickelodeon na Polsat

średnia 3.40 sekundy z Nickelodeon na Polsat HD

Z klawiatury na dekoderze:

z Nickelodeon na Disney XD 2,80 sek

z Disney XD na Nickelodeon 2,20

 

wychodzi, że opóźnienie pilota jest ok 200 ms

czas na wprowadzenie kolejnych cyfr w numerze kanału ok 1,20 - 1.50 sekundy

Przełączanie kanałów SD 2-3 sekund

Przełączanie kanałów HD 3-4 sekund

 

Zrobiłem sobie test też na sobie i wyniki pomiarów są zawyżone o jakieś 0,20 - 0,25 sekund z powodu mojego czasu reakcji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników tego dekodera. Chcę wymienić samsunga hd (wypowiedzenie ze względu na kanał Love) na ten dekoder. Jeżeli obecnie mam (jeżeli chodzi o instalację) monblocka astra i hotbird, to jeżeli podpiąłbym dekoder, to mógłbym oglądać tylko kanały z tych dwóch pozycji bez możliwości nagrywania? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...