Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że dekoder się zawiesza to normalne. Co kilka tygodni pojawia się czarny ekran i trzeba go wyłączać z prądu. Problem był na starym jak i nowym sofcie. Komunikatów o nieprawidłowej kacie nie miałem nigdy. Mam jeszcze inny objaw. Dekoder podłączony do kina domowego po HDMI, dźwięk DD (tak że nie działa ściszanie z dekodera) i co kilka tygodni dekoder dostaje permanentnej czkawki. Dźwięk zanika na sekundę i na sekundę się pojawia. Pomaga znów tylko wyłączenie z prądu. Z takimi problemami da się żyć jeżeli występują raz na miesiąc a nie trzy razy dziennie jak w przypadku urwanych nagrań. Osobiście najbardziej przeszkadzają mi opóźnienia przy przewijaniu listy w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli widać że każdy egzemplarz się inaczej zachowuje

mi zdarzyło się parę czarnych nagrań, ale nigdy nie uciął mi nagrania

wręcz przeciwnie kilka razy nagrywał non stop, aż ręcznie nie wyłączyłem

zanim się kapłem to mi nagrał 14 godzin programu zamiast 1,5

zastanowiło mnie dopiero że dysk mi się skurczył - patrzę a tam czerwone kółeczko i brak czasu do końca nagrania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero problemów było już od czasu zakończenia "promocji'. Nowy soft nie pobrał mi się sam - musiałem "ręcznie" sprawdzić czy jest dostępna aktualizacja. Zawsze potem, po każdej aktualizacji, robiłem "powrót do ustawień fabrycznych". Żadnych "zwiech", zaników, ani innych bzdurnych info mi nie wyskakuje, żadnego problemu z "czarnym" nagraniem na dwóch SAT.

I wreszcie działa u mnie wprowadzanie/wybudzanie do/z głębokiego uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na HD7000 nie wchodzi w grę, bo razi mnie ten pomarańcz w menu

jednak esi ma ładne kolorki epg i jego układ, a że dużo nagrywam to często do epg zaglądam, może jak mnie bardziej wkurzy dekoder to go zresetuję, ale listę od nowa trzeba będzie układać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przyczynę mojego problemu z Sagecomem. Po aktualizacji, podczas włączania jest czarny ekran, dźwięk bez problemu. Pomaga tylko odłączenie z prądu.

Dzisiaj się trochę pobawiłem i dekoder bez dysku włącza się za każdym razem, a z dyskiem raz się włącza, a raz zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: A mi wczoraj pokazał na kanale 23 - tego kanału nie ma w twoim abonamencie :lol2:

normalnie śmiech na sali :D

no i oczywiście tradycyjnie raz się zawiesił na amen przy przełączaniu kanałów

Czarny ekran i brak dźwięku po włączeniu to już u niego codzienna norma, mimo że każdego dnia jest odłączany na chwilę z prądu

tak więc u mnie po upgrade'dzie oprogramowania jest zdecydowanie gorzej :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował już ktoś na nim funkcję "ECO"?

Ja wczoraj ustawiłem na 3 godz.,po których wyłączył się do "stanby"-ale po ponownym włączeniu-na wszystkich kanałach czarno i jakiś komunikat o problemie z kartą(nie pamiętam dokładnie treści).

Pomogło dopiero wyciągnięcie i włożenie ponowne karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy pojawiły się dopiero po aktualizacji, ale i tak wolę ten dekoder niż te wszystkie wyprodukowane przez Polsat. Dobre menu, przyjazny pilot, elegancki w miarę wygląd, brakuje mi ipli i automatycznego wyłączania dekodera o danej porze. Jakbym miał wymieniać to tylko na PVR 7000, ale ta kolorystyka mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty :shock::shock::shock: ja jak już coś odcinam (dekoder też) od prądu to na 3-5 sekund(w chwili niebiańskiego spokoju- góra 10) i wszystko po tym działa jak należy.Jak bym miał czekać tyle czasu jak Ty to pewnie bym tym o ścianę pier :censored: ze złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, czy ty używasz głębokiego uśpienia? Jeżeli tak to problemów nie będziesz miał bo jest to równoznaczne z wyłączeniem dekodera z prądu. Spróbuj go nie włączać przez miesiąc. Zawiesi się na 95 %. Na Starym sofcie było powiedzmy 40 %. Problem z komunikatem o karcie też mnie już dopadł. Ale i tak go wolę od hd7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszpk

Ale ja przez lata nie stosowałem "głębokiego uśpienia' - u mnie do tej pory nie działało. Dopiero po ostatniej aktualizacji - wypróbowałem to "udogodnienie od łaskawego królestwa CP" - tylko raz. Cały czas stosuję wyłącznie "stand by" na obydwu Sagemach i żaden się jeszcze nie zawiesił.

 

Ps. Bycie w "5 % szczęśliwców" to jest dopiero wyróznienie. Czuję się jakbym był w "niebiańskim królestwie CP". :twisted::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jesteś w 5% szczęśliwców. Po prostu ci "szczęśliwcy", a jest ich na pewno duża liczba, nie mają podniety, aby się wypisywać na forum. Tutaj przeważnie piszą osoby z kłopotami, z czym sądząc po ilości postów, wcale nie jest tak źle. Po prostu mają pecha i tyle. Tak jest z każdym sprzętem. Nawet tym od nc+. Oni mają też kłopoty, wystarczy zajrzeć na ich wątki w forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnych nagrań może i nie ma, ale za nie kończące się tak. Ostatnio nagrywałem na discovery program jak to jest zrobione, program leciał chyba o 9:00 wieczorem patrzę a dekoder coś nagrywa, sprawdzam a on leci dalej na discovery więc wyłączyłem nagrywanie i sprawdzam na liście a tam 540 minut nagrania, więc gdzie tu poprawa nowego softu, znowu zrąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder (sagem esi 88) od samego początku jego istnienia i już miałam napisac, że ja praktycznie nie mam problemów z nagrywaniem. Dobrze że nie napisałam, ponieważ od kilku dni nagrywa tylko czarny ekran. Moim zdaniem jest tak po aktualizacji nowego oprogramowania. Dzisiaj zrobiłam jedną próbę i nagrał dobrze, ale dzisiaj nagrałam film bez programowania tylko wcisnęłam przycisk na pilocie do nagrywania. Te wszystkie złe nagrania, to nagrania programowane z EPG, spróbuję programowac ręcznie nie z EPG i zobaczę, czy to pomoże, wyciągnę też wtyczkę z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...