Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem z enki do CP, wydaje mi się, że jakość obrazu jest gorsza niż w nc+. Atutem sagema są własne ulubione listy programów chociaż niedopracowany jest ich szybki wybór. Mam pytanie czy też tak macie - jakość obrazu widoczna na przewijających się na ekranie napisach jest często kiepska. Najłatwiej mogę to zaobserwować na tvn24. Czarne napisy przewijające się na dole ekranu mają jakby poziome białe bardzo cienkie linie, które powodują że dana litera nie jest w pełni czarna. Po zatrzymaniu obrazu okazuje się, że dana litera jest nie dokładnie narysowana, czarne piskele, które powinny wypełniać tą literę są poza nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy też tak macie - jakość obrazu widoczna na przewijających się na ekranie napisach jest często kiepska. Najłatwiej mogę to zaobserwować na tvn24. Czarne napisy przewijające się na dole ekranu mają jakby poziome białe bardzo cienkie linie, które powodują że dana litera nie jest w pełni czarna. Po zatrzymaniu obrazu okazuje się, że dana litera jest nie dokładnie narysowana, czarne piskele, które powinny wypełniać tą literę są poza nią.

Na co ci platformy satelitarne? Po to, żebyś oglądał program, czy zachowanie pikseli?

Już całkiem jesteś odmóżdżony?

Zresztą program TVN 24 w SD jest dokładnie taki sam jak w nc+. To z ich transpondera jest nadawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że TVN24 jest nadawany z ich tp. nie oznacza, że jakość na dwóch rożnych dekoderach będzie taka sama.

 

Dzisiaj zaobserwowałem taką sytuacje. Przełaczenie z kanału Viasat Explorer na kanał History powodowało brak sygnału na kanale History. Natomiast przełączenie z jakiegokolwiek innego programu na kanał History skutkowało tym że kanał odbierał normalnie.

Nieźle. Prawie rok mieli na poprawienie softu a wyszła jak zwykle fuszerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widzę na zwykłych napisach, że dekoder sobie nie radzi z ich szybkim składaniem to pewnie też sobie dobrze nie radzi w całym obrazie, który mógłby być lepszy. Ciężko jest udowodnić, że obraz jest słaby bo każdy odnosi inne wrażenie, dlatego skupiłem się na napisach w TVN24, gdzie każdy dostrzeże że obraz daje trochę do życzenia. Zobaczcie też z bliska przy napisach na dole z lewej strony jak wygląda ten zmieniający informacje prostokąt. W sd TVN24 w ence wcześniej nie widziałem takiego zjawiska, dlatego moje pytanie czy to tylko mój egzemplarz sagema tak robi czy też wszyscy tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem taką sytuacje. Przełaczenie z kanału Viasat Explorer na kanał History powodowało brak sygnału na kanale History. Natomiast przełączenie z jakiegokolwiek innego programu na kanał History skutkowało tym że kanał odbierał normalnie.

Sprawdzałem przed chwilą u siebie i nic takiego u mnie nie występuje-przynajmniej jeśli chodzi o kanał "History" .Natomiast występuje takie zjawisko jeśli przełączę z Viasat Explorer na History HD :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem taką sytuacje. Przełaczenie z kanału Viasat Explorer na kanał History powodowało brak sygnału na kanale History. Natomiast przełączenie z jakiegokolwiek innego programu na kanał History skutkowało tym że kanał odbierał normalnie.

Sprawdzałem przed chwilą u siebie i nic takiego u mnie nie występuje-przynajmniej jeśli chodzi o kanał "History" .Natomiast występuje takie zjawisko jeśli przełączę z Viasat Explorer na History HD :/

Może nie dopisałem ale mnie też chodzi o kanał History HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być źle odbierany bo byłem w n a teraz jestem w CP i na długo zostanę. Mimo gorszej jakości obrazu jestem umiarkowanie zadowolony. Do pewnych rzeczy jednak przyzwyczaiłem się w n i dlatego moje pytania: Czy na Sagemie jest możliwy odbiór kanału Das Erste HD - nie mogę go znaleźć na liście z Astry? Dlaczego nie ma dostępnych napisów na kanałach niemieckojęzycznych. Czy to forum czytają technicy z CP. Oficjalne forum w ence było czytane ale też i moderowane przez pracowników n- różne wnioski propozycje uwzględniali - choć nie zawsze ale był to kanał komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwy, znajomy miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Przeskanuj sobie ręcznie, bo zdaje się, że ESI-88 ma nieaktualne niektóre transpondery: 11.494 H, FEC 2/3, SR 22000. To samo zrób z innymi transponderami, z których brakuje Ci kanałów.

 

PS. Nie przejmuj się tym, że tuner pokaże brak sygnału czy jakości - mimo to przeskanuj. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z enki do CP, wydaje mi się, że jakość obrazu jest gorsza niż w nc+. Atutem sagema są własne ulubione listy programów chociaż niedopracowany jest ich szybki wybór. Mam pytanie czy też tak macie - jakość obrazu widoczna na przewijających się na ekranie napisach jest często kiepska. Najłatwiej mogę to zaobserwować na tvn24. Czarne napisy przewijające się na dole ekranu mają jakby poziome białe bardzo cienkie linie, które powodują że dana litera nie jest w pełni czarna. Po zatrzymaniu obrazu okazuje się, że dana litera jest nie dokładnie narysowana, czarne piskele, które powinny wypełniać tą literę są poza nią.

Poszedłem specjalnie dla Ciebie sprawdzić- faktycznie są jakieś białe "igiełki" na tych literach, ale czy Ty kolego nie masz większych życiowych problemów niż jakieś pier :censored: kreski na napisach :?: gdyby nie Ty pewnie nikt z nas by nie dokonał tego epokowego odkrycia :shock: ,które nawiasem mówiąc w niczym nie przeszkadza a tak faktycznie to na pasku w 90% jest to co było lub będzie zaraz w wiadomościach przekazanych przez prowadzącego program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem taką sytuacje. Przełaczenie z kanału Viasat Explorer na kanał History powodowało brak sygnału na kanale History. Natomiast przełączenie z jakiegokolwiek innego programu na kanał History skutkowało tym że kanał odbierał normalnie.

Sprawdzałem przed chwilą u siebie i nic takiego u mnie nie występuje-przynajmniej jeśli chodzi o kanał "History" .Natomiast występuje takie zjawisko jeśli przełączę z Viasat Explorer na History HD :/

Może nie dopisałem ale mnie też chodzi o kanał History HD.

A ja sprawdzałem u siebie i jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z enki do CP, wydaje mi się, że jakość obrazu jest gorsza niż w nc+. Atutem sagema są własne ulubione listy programów chociaż niedopracowany jest ich szybki wybór. Mam pytanie czy też tak macie - jakość obrazu widoczna na przewijających się na ekranie napisach jest często kiepska. Najłatwiej mogę to zaobserwować na tvn24. Czarne napisy przewijające się na dole ekranu mają jakby poziome białe bardzo cienkie linie, które powodują że dana litera nie jest w pełni czarna. Po zatrzymaniu obrazu okazuje się, że dana litera jest nie dokładnie narysowana, czarne piskele, które powinny wypełniać tą literę są poza nią.

Poszedłem specjalnie dla Ciebie sprawdzić- faktycznie są jakieś białe "igiełki" na tych literach, ale czy Ty kolego nie masz większych życiowych problemów niż jakieś pier :censored: kreski na napisach :?: gdyby nie Ty pewnie nikt z nas by nie dokonał tego epokowego odkrycia :shock: ,które nawiasem mówiąc w niczym nie przeszkadza a tak faktycznie to na pasku w 90% jest to co było lub będzie zaraz w wiadomościach przekazanych przez prowadzącego program.

Zgadzam się z Tobą, że to żaden problem można z tym żyć :D Gdybym od początku był w CP to bym uważał, że wszystko jest ok, byłbym nieświadomy innej jakości, jednak po przejściu z n trochę byłem zawiedziony jakością kanałów HD i pozostałych, po kilku dniach się przyzwyczaiłem i nawet zastanawiałem się czy ta różnica w obrazie to może tylko mi się zdaje - trudno to jednoznacznie ocenić bo jedni widzą dużą różnicę a inni nie. Jednak te napisy przewijające się w pasku i ten prostokąt zmieniający się po lewej stronie obok napisów w tvn24 jednoznacznie pokazują każdemu, że skład obrazu nie jest idealny. Jest to widoczne bo jest kontrast między tłem a napisami, natomiast pewnie błędy w składaniu w innym miejscu na ekranie nie są widoczne bo nie ma tego kontrastu ale mają one wpływ na ogólny odbiór. Mam telewizor o przekątnej 40 cali, na większych jest to pewnie bardziej widoczne a na mniejszych mniej. Pytanie moje zadałem wyłącznie dlatego bo myślałem, że to tylko mój egzemplarz Sagema tak działa (zastanawiałem się czy go nie wymienić), dlatego pytałem jak to wygląda u innych. Nie narzekam na CP, związałem się na dłuższy okres ale też nie odbieram sobie możliwości zadawania pytań. Zgadzam się z Tobą, że te kreski nie przeszkadzają w odczytaniu informacji, żartem -nawet gdyby na ekranie co 30 sekund pojawiała się pikseloza to też by nie przeszkadzała w odczytaniu informacji. Jeśli można to ja już wiem, że tak jest i tak musi być, mogę z tym żyć i zamykam temat. Zależy mi tak jak zapewne innym aby Sagem miał coraz większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwy, znajomy miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Przeskanuj sobie ręcznie, bo zdaje się, że ESI-88 ma nieaktualne niektóre transpondery: 11.494 H, FEC 2/3, SR 22000. To samo zrób z innymi transponderami, z których brakuje Ci kanałów.

 

PS. Nie przejmuj się tym, że tuner pokaże brak sygnału czy jakości - mimo to przeskanuj. 8)

Dzięki znalazłem. Musiałem też ustawić DVB na S2. Rzeczywiście poziom sygnału był zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od kilku dni następuje samoczynne wyłączenie i włączenie dekodera a rożnych porach. Na razie jest to raz, dwa razy dziennie i nie zależnie czy oglądam czy dekoder jest na czuwaniu. Po włączeniu dekoder ustawia się na kanał Polsat Sport News.

Czyżby złego początki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zauważyłem ostatnio inne, dość nietypowe, zachowanie dekodera. Programuję nagrania, zapisane pozycje widnieją na liście. Kiedy przychodzi czas nagrania, nic się nie dzieje (nie zaczyna się nagrywanie), a pozycja z listy zaplanowanych nagrań znika. Reset wtyczkowy rozwiązuje problem ale na krótko bo po pewnym, bliżej nie określonym, czasie sytuacja zaczyna się powtarzać. Czy ktoś się spotkał już z takimi objawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...