Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym samym procesorze powstawały kiedyś playery multimedialne z obsługą full HD, Youtuba i 20 innych serwisów. Stawiał bym raczej brak RAMU tylko 32 MB. Wydaje mi się, że największym problemem jest tu ekipa pisząca soft do tego dekodera. Poprawki do sprzętu HD x000 powstają dość szybko w ciągu miesięcy. W przypadku ESI-88 trwa to lata. Problem z nagrywaniem i czarnym ekranem zaczął się w połowie 2011 roku. Mam wrażenie cze ktoś inny pisze soft dekoderów CP a kto inny do Sagema. Oczywiście są to moje spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie Francuzi. Z tego co mi wiadomo, aktualizacje softu do ESI-88 tworzą "informatycy" CP. Taki stworzony na Łubinowej soft jest wysyłany do producenta sprzętu na weryfikację, jeśli producent dekodera zaakceptuje taki soft, to jest on wysyłany na satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 konwertery - jeden skierowany na Hot Birda, drugi na Astrę. W wejściu SAT1 jest HB, w SAT2 Astra. W menu wybrałem satelitę i w polu "jakość sygnału" pokazuje 45%. Problem w tym, że nic nie wyszukuje. Dodam, że na innym dekoderze wszystko działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 konwertery - jeden skierowany na Hot Birda, drugi na Astrę. W wejściu SAT1 jest HB, w SAT2 Astra. W menu wybrałem satelitę i w polu "jakość sygnału" pokazuje 45%. Problem w tym, że nic nie wyszukuje. Dodam, że na innym dekoderze wszystko działa bezproblemowo.

 

Do SAT1 musi być podłączony Hot Bird i Astra i do SAT2 też podłączony musi być Hot Bird i Astra, dlatego że to pozwoli na nagrywanie np . TVP Rozrywka , a oglądanie Polsatu . :) Poza tym podłączenie do SAT1 Hot Birda , a do SAT2 Astry zawsze będzie skutkowało brakiem wyszukiwania i niemożliwością oglądania satelity Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, koledzy mają rację. Te dwa wejścia są przeznaczone do jednoczesnego nagrywania i oglądania innego programu z tego samego satelity. Aby mieć Hotbirda i Astrę, musisz sygnał z konwertera monoblock lub dwóch konwerterów w układzie zeza, doprowadzić do wejścia Sat1 i użyć przełącznika diseqc. To podstawa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowy soft wreszcie działa usypianie dekodera bez zawiechy, przełączanie kanałów na razie też bez problemowo, co ciekawe na wskaźniku sygnału sygnał się polepszył o 10% i dochodzi do 70% czyli coś poprawili :-) , taki zestawik monoblok twim działa od początku na moim dekoderze tylko trzeba antenkę dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja mam problemy z moim Sagecomem. Włączam dekoder i zamiast obrazu mam czarną plansze. Głos jest, pasek jest, przełączać kanał mogę, ale obrazu brak. Pomaga tylko odłączenia skurczybyka z gniazdka. Problem pojawił się po ostatniej aktualizacji. Dzieje się tak raz dziennie, góra dwa. Dawać go do APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft nic nie zmienił - dale nazwy programów pojawiają się losowe

A mi doszedł nowy problem - nagrywało się coś, a ja przełączałem kanały i w pewnym momencie komunikat nieprawidłowa karta i czarny ekran i tak na każdym kanale, oczywiście to co się nagrywało też poszło się ... :/

Do tej pory taki komunikat miałem zawsze po pierwszym włożeniu karty :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi doszedł nowy problem - nagrywało się coś, a ja przełączałem kanały i w pewnym momencie komunikat nieprawidłowa karta i czarny ekran i tak na każdym kanale, oczywiście to co się nagrywało też poszło się ... :/

Do tej pory taki komunikat miałem zawsze po pierwszym włożeniu karty :lol2:

Po którejś aktualizacji miałem podobny problem, ale z kolejnymi przeminął. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieprawidłowa kart"a świadczy o problemie z kartą lub czytnikiem. Przy problemach z nagrywaniem był komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" Wymień dekoder w APS a nie czekaj na nowy soft.

8)

Może co do zasady to i prawda, ale u mnie to też pojawiła się taka "nowość" po aktualizacji, więc tym razem może to jednak wina nowego softu.

Inne znane problemy (niekończenie zaplanowanego nagrania, czy brak możliwości przesuwania programów na własnej liście, jeżeli lista jest stworzona zarówno dla programów radiowych jak i telewizyjnych) pozostały bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...