Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno się takie coś mi zdarzyło że nic nie nagrało i znikło też z listy zaplanowanych. Ale wtedy była burza więc być może to jest przyczyną. No i niestety wczoraj znów pojawiło sie czarne nagranie.

 

Ja ostatnio nagrywałem w czasie burzy jeden kanał a oglądałem drugi zaczął zanikać sygnał więc przerzuciłem sie na naziemną gdy skończyło nagrywać i puściłem nagranie ku mojemu zdziwieniu nie było nagrania z tekstem " Brak Sygnału" tylko okazało się że film przeskoczył o kilkanaście minut i leciał dalej jakby nigdy nic. Gdyby ta przerwa trafiła na koniec jakiejś sceny to być może bym nawet nie zauważył w którym momencie był brak sygnału a że był to jestem pewien.

 

A co do dziwnych zdarzeń to choć nie mam żadnych tragicznych, ale jest pewna ciekawostka, która i dziś się przytrafiła a mianowicie wyświetla komunikat o aktualizacji listy kanałów i tak kiedyś potrafił to robić chyba z pół godziny i w tym czasie nie można nic przełączyć bo sie nie da- teraz już wiem że to jego kolejne dziwactwo więc od razu wtyczka z prądu i po kłopocie :smile:

Ps. mój nadal nie nagrywa tylko tego co zapomnę mu zaprogramować :] - a szkoda bo po takim czasie już powinien zakumać co zwykle mu zadaję :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. mój nadal nie nagrywa tylko tego co zapomnę mu zaprogramować :] - a szkoda bo po takim czasie już powinien zakumać co zwykle mu zadaję :wink::mrgreen:

 

Phiii ... mój to już potrafi. :wink: Nawet podłogi sam myje - tylko muszę go pilnować, bo nieraz to całą wodę z wiadra wypije :lol2:

( ... a może to o kobiety chodziło :> )

 

A na serio - to u mnie brak problemów, tylko kilka razy mi się "zwiesił" gdy przy nagrywaniu przełączyłem na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie Panowie problem z zawieszaniem się dekodera? Często mi się zdarza, że po włączeniu jest zawiecha i muszę go z prądu odłączać,a co gorsza, czasami podczas nagrywania się zawiesi, ale to w ostatnich 2 latach może parę razy się zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski z Esi-88 mają wgrany specjalne oprogramowanie i działają jedynie w trybie pełnego szyfrowania. Do pracy wymagają obecności układu TPM (Trusted Platform Module ) mikorprocesora szyfującego. Każdy mikroprocesor ma inny klucz szyfrujący dlatego dane nagrane na jednym dekoderze nie są widoczne na innym. Jeżeli masz kompa w którym jest uklad TPM dysk ten będzie Ci działał. Więcej można wyczytać na wikipedii.

Co do zmiany firmwaru przez CP to przypuszczam, że nawet nie mają fizycznie takiej możliwości. Zamówili setki tysięcy takich dysków u producenta i tu ich rola się skończyła. Najprościej poszukać firmy która dysponuje odpowiednim programatorem i wgra nam nowy soft. Kosztowało mnie to w zeszłym roku ok 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan85 To kwestia kilku dni. Sam czekam na ten soft dla mojego Sagema. :)

I co - już dawno minęło kilka dni, i co? :| Softu jak nie było tak nie ma...

Bo miał być za te kilka dni! A, że wykryto błędy, to czas się wydłużył. Lepiej poczekać dłużej niż się wkurzać niedopracowanym softem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakończyłem umowę, odesłałem dekoder, a oni oddali mi dysk na mój koszt ;-). Biedaki. Pewnie jakby zdecydowali się go odkodować to bym też zapłacił za ich wysyłkę.

Chcę ktoś kupić dysk ?, bo u mnie w pobliżu nikt go nie odblokuje, a płacić za wysyłkę i serwis nie mam ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski z Esi-88 mają wgrany specjalne oprogramowanie i działają jedynie w trybie pełnego szyfrowania. Do pracy wymagają obecności układu TPM (Trusted Platform Module ) mikorprocesora szyfującego. Każdy mikroprocesor ma inny klucz szyfrujący dlatego dane nagrane na jednym dekoderze nie są widoczne na innym. Jeżeli masz kompa w którym jest uklad TPM dysk ten będzie Ci działał. Więcej można wyczytać na wikipedii.

Co do zmiany firmwaru przez CP to przypuszczam, że nawet nie mają fizycznie takiej możliwości. Zamówili setki tysięcy takich dysków u producenta i tu ich rola się skończyła. Najprościej poszukać firmy która dysponuje odpowiednim programatorem i wgra nam nowy soft. Kosztowało mnie to w zeszłym roku ok 50 zł.

Troche Kolego mijasz się z prawdą. Dysk od esi może być używany na dowolnym dekoderze esi88. Sprawdzone organoleptycznie. (czyt. Wtykalem dwa dyski do 1 dekodera i widzial nagrania z obu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dostałem w prezencie używany ESI-88 bez karty CP i pilota, podłączyłem do telewizora przez scart i na ekranie jest tylko "brak sygnału", więcej nic nie zrobię bo potrzebny jest pilot. Zanim kupie pilota rozwiejcie proszę moje wątpliwości:

1) czy da się coś z tym tunerem zrobić nie posiadając karty CP ? czy bez włożonej karty ten tuner jest w ogóle używalny (np. odtwarzanie filmu lub muzyki z pendrive) ?

2) czy na zwykłej pokojowej antenie tv będzie możliwość odebrania jakiegokolwiek kanału ?

3) czy port rj45 z tyłu urządzenia jest wykorzystywany do czegoś ?

4) czy jest dostępne jakieś alternatywne oprogramowanie, np. linux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną możliwością jest dokupienie karty i pilota i oglądanie kanałów FTA i ewentualne nagrywanie tychże kanałów. Można też go sprzedać za parę groszy. Może się komuś przyda.

Nawiasem mówiąc to ten port USB miał być aktywny i z którąś aktualizacją, ale się już chyba nie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...