Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś spotkał się z takim problemem: na kanale TVN24 występuje przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu. Moje połączenia są następujące: ESI-88 do TV (SHARP LC-LE635) wizja po HDMI, audio do amplitunera Pioneer VSX 916 kablem digital. Problem przesunięcia dźwięk/obraz występuje tylko na TVN24 i czasami na MTV Live HD. Z góry dziękuję za ewentualne porady/rozwiązania

 

pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom :D:D:D:D:D Wesołych Swiąt

 

Butch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji też juz jest 500GB:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... m-esi88.cp

 

EDIT:

Ale w CECHY DEKODERA nadal faktycznie figuruje 320GB

Wysłałem do technicznego pytanie...ale jak to ostatnimi czasy - "zlali" je... :>

EDIT: odpowiedzieli:

Moje pytanie:

W opisie dekodera w:CECHY DEKODERA jest błąd chyba z opisem pojemności

dysku,bo jest 320GB,a w SPECYFIKACJA jest 500GB.Który opis jest właściwy?

Pozdrawiam

Odpowiedź CP:

Szanowny Panie

 

W związku z treścią poniższego maila prosimy o podanie danych umożliwiających identyfikację jako Klienta Cyfrowego Polsatu:

-imię i nazwisko,

-numer PESEL,

-numer karty dekodera bądź numer MSISDN.

:doh::doh::doh::crazy::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ten dekoder od kilku dni. Podłączone dwa kable od anteny.

 

Po ok 2h po podłączeniu do sieci(wcześniej był odłączony przez kilka godzin) ustawiłem nagrywanie z EPG, na program, który miał rozpocząć się za 5 minut. W międzyczasie przełączałem między kanałami i jak zaczęło się nagrywać wróciłem na chwile na ten kanał i potem znowu zmieniałem. Po ok 5 minutach na jednym kanale pojawił się czarny obraz, a po przełączeniu na kolejny dekoder zawiesił się całkowicie. Czekałem minutę - odłączyłem od sieci i podłączyłem ponownie - komunikat "brak sygnału", musiałem odłączyć ponownie i dopiero za drugim odłączeniem wszystko ok. Czy to normalne? Tym bardziej, że był tylko max 2h podłączony do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej82 - Masz aktualną wersję oprogramowania? Masz w MENU aktywowane dwa wejścia antenowe?

Po aktualizacji oprogramowania dekodera przywróć ustawienia fabryczne, jeśli masz aktualną wersję oprogramowanie to też zrób powrót do ustawień fabrycznych i aktywuj dwa wejścia antenowe w podmenu Instalacja Akcesorii i potestuj znowu. Jeśli problem wraca to dekoder do wymiany w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja orogramowania aktualna, 2 wejscia ustawione.

Póki co wszystko działa jak powinno, przy jednoczesnym nagrywaniu(z epg czy wybierając przycisk nagrywania natychmiastowego), oglądaniu, przełączaniu.

Być może wczoraj wszystkie przyciski były wybierane zbyt szybko stąd taki problem, a nagrywany program był w HD(chyba Fox albo Fox Life). "Testuje" dalej i mam nadzieje, że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dla mojej babci i dziadka załatwiam CP. Po świętach bierzemy ten pakiet co na stronie oznaczony jako "Happy Hours" - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... GroupId=17. Z dekoderów PVR można wybrać wspomnianego Sagemcoma. Teraz kilka pytań:

1. Jak z obsługą dekodera? Czy obsługa jest prosta? Jeżeli nie, to chyba wezmę HD 6000.

2. W jakim stopniu można nagrywać, mając podłączony do niego tylko jeden kabel antenowy?

3. Jak często zdarza się problem "czarnych nagrań"?

4. Czy jest możliwość budowania i (co ważne), późniejszego edytowania i przesuwania kanałów na liście ulubionych?

5. Istotną funkcją jest również wyszukanie jednego potrzebnego kanału z danego transpondera a usunięcie z listy reszty niepotrzebnych (można było tak robić w Echostarze DSB-717, powyżej 500 pozycji). Da się tak? Chodzi mi np. o wyszukanie Stars.TV a resztę zawartości tego tp., która nie jest na liście głównej, usunąć.

6. Dekoder się zawiesza czy jest stabilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Obsługa jest prosta.

Ad 2. Możesz nagrywać wszystko co jest z tej samej polaryzacji, V lub H i z tej samej częstotliwości oscylatora, wysoka lub niska.

Ad3. Z jednym kablem antenowym, nie zdarza się.

Ad 4. Tak.

Ad 5. Można

Ad 6. Czasem się zawiesza. U mnie jest to jedno zawieszenie na kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon9904, w kilku punktach opiszę swoje wrażenia z użytkowania Sagema

ad.1 - obsługa z pilota jest prosta (można mieć zastrzeżenia co do wielkości przycisków, ale te które używamy najczęściej "prog +-" "volume +-" są dosyć dobrze rozmieszczone, pozostałe "newralgiczne" przyciski przy odrobinie dobrej woli też można łatwo zapamiętać. Co do HD 6000? nie mam go, być może dlatego że przy wyborze oferty CP wyczytałem tu na forum że są przy nim problemy z "wycelowaniem" pilota i że trzeba się nim nieźle namachać żeby go skoordynować z reakcjami dekodera (być może nowszy wypust tych dekoderów jest wolny od tego niedomagania)

ad.2 to co oglądasz to nagrywasz (przy próbie zmiany kanału - komunikat o przerwaniu nagrania)

ad.3 ani razu

ad.4 list ulubionych jest bodajże 8, każdą możesz dowolnie edytować/ przesuwać kanały na dowolne pozycje na liście ulubionych (poza kilkoma miejscami które są zarezerwowane dla serwisu Polsatu)

ad.5 b/d

ad.6 mam go od początku maja br. i 0 zwiech :)

 

wziąłbym go ponownie przy wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym czytałem na forum, ale nie mogę znaleźć informacji. Przy próbie przeniesienia na liscie ulubonych zmieniają się pozycje kanałów i nie można ich zmienić. Co zrobić? Aktualnie 1 antena(ale na 2 antenach problem chyba też występował jeśli to ma jakieś znaczenie) i 1 lista ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od egzemplarza tylko od uprawnień w CP. Problem występował gdy na liście uprawnień były kanały ograniczone czasowo określone konkretną datą lub warunkowe w zależności od opłaconego pakietu np rozrywka. Jakieś promocje ma miesiąc, otwarte okienka lub nawet planowane włączenia lub wyłączenia kanałów. Mniej więcej po kilkunastu godzinach dekoder przestawał nagrywać ok 50 % audycji. Dekoder nie miał z tym nic wspólnego można było je wymieniać w kółko do usr..... śmierci. Nawet zamieniać się ze znajomymi którzy nie mieli nigdy tego problemu i tak to nic nie dawało. Swój esi-88 mam od pierwszego dnia kiedy trafił do oferty CP. Problemy pojawiły się jakieś 4 miesiące później. Obecnie dekoder od roku jest zarejestrowany na żonę i przed ostatnią aktualizacją softu problem nadal występował. Po ostatniej aktualizacji softu problem stał się raczej marginalny. Nagrywam ok 10-15 programów w tygodniu i do tej pory miałem z 2 czarne nagrania. Problemy pojawiają się teraz jedynie przy zmianach uprawnień gdy np wyłączany jest jakiś kanał. Dekoder potrafi się wtedy zawiesić, na początku długo zmienia kanały a po jakimś czasie pojawiają się komunikaty "Nagra - tego kanału nie ma w twoim abonamencie", Pomaga wyłączenie z prądu po którym problem ustaje na kolejne tygodnie. Jeżeli dekoder zacznie mulić a my zaprogramujemy w tym czasie nagrania jest duża szansa, że nie zapiszą się czasy końcowe audycji. Nagranie rozpocznie się o zaprogramowanym czasie ale nigdy się nie zakończy i trzeba będzie to zrobić ręcznie.

Problem nie dotyczy i nigdy nie dotyczył wszystkich posiadaczy tego dekodera. W obecnym stanie nie utrudnia on jego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy non stop. Do tego stopnia, że założyłem przedłużacz do przodu aby łatwiej było wyciągać. Nieintuicyjny. Długo się włącza. Po podłączeniu do prądu wchodzi w stand-by i trzeba z pilota uruchomić. Samo uruchomienie trwa z minutę chyba przy czym diodki tylko zmieniają kolor a na wyświetlaczu nic. Po naciśnięciu EPG program który się ogląda w tle znika - u konkurencji można "podpatrywać" np w czasie reklam i sobie ustawić nagrania. Program Stars.TV można ustawić tylko ręcznie co wymaga jakiejś wiedzy. Po zostawieniu na Stars.TV ZAWSZE zawieszał się. Znów wyciąganie z gniazdka i jazda z jakąś minutę. Pisałem o tym. Obraz na bank słabszy i to wszyscy w domu łącznie z dziećmi zauważyli ale co ciekawe dźwięk także słaby. Musiałem kombinować ze wzmacniaczem aby podbić basy. Oddanie tegoż sprzętu było jednym z najszczęśliwszych moich dni. (Dzięki Polsatowi konkurencja spuściła z ceny i rachunki z MR mam takie same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie dotyczył nagrywania kanałów "promocyjnych" tylko gdy któryś z dowolnych kanałów posiadał uprawnienia czasowe lub warunkowe.

Problemy były z nagrywaniem np AXN gdy np kanał 200 miał uprawnienia warunkowe lub włączyli mi Da Vinci na miesiąc czasu.

Robiłeś przywrócenie ustawień fabrycznych po aktualizacji softu lub nabyciu dekodera? Te dekodery leżą w magazynach miesiącami. Po samej aktualizacji softu zostają bugi i trzeba jeszcze przywrócić ustawienia. Czasem nawet kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni mieszają z uprawnieniami. Najpierw wyłączyli Romatice czy jak to się nazywało. Później zmienili BBC Entertainment z 52 kanału. To wszystko też podchodzi pod uprawnienia czasowe tak samo jak włączenie nowych kanałów, PPV oraz promocje nawet jeżeli masz wyższy pakiet. Jeżeli ktoś ustawi, że dowolny kanał ma być włączony lub wyłączony o określonej dacie będziesz miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dekoder prawie trzy lata.Spisuje się doskonale ,brakuje mu tylko ipli bo francuzom nie chcą chyba zapłacić by im to zaprogramowali,a sami nie dają rady.Sporadyczne problemy występują tylko na końcu okresu promocyjnego gdy zaczynają grzebać w uprawnieniach.Spotkało mnie to po raz drugi po okresie promocji.CP się do tego nie przyznaje.Wskazywali na złe ustawienie anteny,póżniej że mam wymienić dekoder.Odpisałem im,że antena i dekoder są okej a wina leży po ich stronie gdy grzebią w uprawnieniach i na ten zarzut nie odpowiedzieli.Od następnego dnia wszysko wróciło do normy i działa bez zarzutu już dwa miesiące i tak będzie na pewno do końca umowy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...