Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Poland, gdyby CP chciał odblokować porty USB i Ethernet, to już by to zrobił. Mi się wydaje, że takich planów nie ma. Wszak nie po to CP zainwestował w swoje dekodery, aby teraz się bawić jeszcze w spieranie dekoderów od firm zewnętrznych. Gdy jeszcze dochodzi do tego fakt, iż dekoder Sagemcom działa stabilnie, to już w ogóle nie ma sensu, aby cokolwiek zmieniać. Więc należy się z tym pogodzić albo wymienić Sagemcoma na dekoder produkcji CP, skoro brak ci działania portów Ethernet i USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Witam, mam pytanie. Dzisiaj podpisałem umowę z CP (tv+int, w ramach promocji związanych z paszportem). Internet działa, natomiast dekoder (sagemcom esi88) pokazuje brak sygnału. Ile czasu mam oczekiwać na aktywację? Czy może trzeba samemu ustawić dekoder? Próbowałem samemu ustawić, sprawdzałem oprogramowanie (jest aktualne), ale ciągle ten 0% jeżeli chodzi o jakość sygnału. Antena jest dobrze ustawiona, bo korzystałem z innego dekodera i było wszystko ok. Mam nadzieję, że to dobre miejsce, aby zadać o to pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód antenowy masz podłączony do gniazda SAT1 czy SAT2? Powinien być podłączony do SAT1 i ilość wejść w MENU INSTALACJA 1 a nie 2.

Przy podłączonym jednym przewodzie taka powinna być konfiguracja i skoro antena jest sprawna oraz prawidłowo ustawiona, to kiedy już będziesz odbierał sygnał z satelity aktywacja (czekasz na kanale 13 - Polsat Sport News) następuje oficjalnie do 24h, a w praktyce 15 minut do 3h.

PS. Komunikat 'Brak sygnału" oznacza, że dekoder nie odbiera sygnału z satelity. Skoro nie odbiera sygnału, to nie aktywuje się nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem chciałbym wrócić do pewnej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie tego czy Sagemcomy są dalej wspierane przez Cyfrowy Polsat. Otóż serwis tvpolsat.info na swoim profilu na Facebooku twierdzi że te dekodery nie będą już rozwijane.

Takie rozwiązanie stawia po niekorzystnej stronie jej posiadaczy - w moim odczuciu CP powinien do końca roku wydać jeszcze kilka softów które zrównałyby funkcyjnie Sagemcoma powiedzmy z PVR HD 7000 i HD 5000 po czym dopiero wycofane mogłoby zostać wspieranie przy czym operator powinien jawnie o tym poinformować swoich abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cp nic nie musi nawet informować o konicu wsparcia dla Sagem ESI-88 jak widzisz koniec wsparcia dla tego dekodera się potwierdza i myślę że już sobie dasz spokój i to będzie koniec tematu . :D

Według mnie powinni oficjalnie poinformować o końcu wsparcia. Ukruciło by to wszelkie dyskusje o tym kiedy będzie aktualizacja i co wniesie do pracy dekodera. Z drugiej strony czuję się dyskryminowany. Posiadacze dekoderów HD produkcji polsatu dostali darmowy dostęp do HBO Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie do "odświeżenia" i jak najbardziej wypożyczy się go komuś innemu. A jaki w tym sens? Taki sam jak przy negocjowaniu przedłużeń umowy - przeciętny klient weźmie co mu dają i nie będzie zawracał głowy, a ten promil nadmiernie wyedukowanych szajbusów, który rozmowę zaczyna od wysłania wypowiedzenia, chociaż ani myśli rezygnować z operatora, wrzuci się w koszty. Takie są zasady gry - można się dostosować albo nie grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cp nic nie musi nawet informować o konicu wsparcia dla Sagem ESI-88 jak widzisz koniec wsparcia dla tego dekodera się potwierdza i myślę że już sobie dasz spokój i to będzie koniec tematu . :D

Według mnie powinni oficjalnie poinformować o końcu wsparcia. Ukruciło by to wszelkie dyskusje o tym kiedy będzie aktualizacja i co wniesie do pracy dekodera. Z drugiej strony czuję się dyskryminowany. Posiadacze dekoderów HD produkcji polsatu dostali darmowy dostęp do HBO Go.

Zgadzam się z tobą. W moim odczuciu mogliby jeszcze wydać 2 lub 3 dodatkowe softy wyrównujące pod kątem usprawnień sprzęt z dekoderami CPT po czym mogliby spokojnie zakończyć wsparcie dekodera.

Ponad to podzielam twoje zdanie zdyskryminacją - czuje się mniej więcej podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaliby softa do Sagemcoma, potem okazałoby się, że znowu coś nie działa tak jak być powinno i trzeba by znowu wydać kolejną serię softów. Lepiej jest jak jest. Po co wypuszczać kolejne softy skoro dekoder działa stabilnie?. Chcesz odblokowany port USB i Ethernet, to wymień dekoder na jakiś produkcji CP. @Poland, decyzji CP nie zmienisz, więc pozostaje ci wymiana dekodera, lub pogodzenie się z powyższym faktem. Także dalsze rozmawianie na temat tego co CP powinien zrobić w sprawie tego dekodera nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyjemy wracające jak bumerang bliźniaczo do siebie podobne wpisy @Polanda. ;)

 

@Kamil :D Każdy z nas tutaj robi jakieś błędy, ale Ty przechodzisz już chyba nawet siebie. Trzeba niezłego skupienia i wielokrotnego czytania aby Cię zrozumieć. Poczytaj tutaj trochę. Miej litość dla nas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. We wtorek przedłużyłem umowę(P.Fam HD) i za 29 zł otrzymałem sagemcoma. Dekoder chodzi dziwnie, to znaczy co pewien czas słychać w nim taki lekkie trzaski, tak jakby w obudowie na elektronice coś iskrzyło. Czy jak dekoder i dysk jest na wynajem to czy mogę go ewentualnie wymienić na HD7000?

 

Drugie pytanie. Wziąłem ostatniego sagemcoma z APS. W pudelku okazało się że nie ma oryginalnego pilota i pan dał mi nie oryginalny pilot do sagemcoma,który jest bez loga cyfrowego polsatu i wyprodukowany przez firmę BLOW. Czy związku z tym nieoryginalnym pilotem nie będzie problemu z wymianą dekodera, bądź też zwrotem po zakończeniu umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety tez jestem posiadaczem tego z.... sprzętu jakim jest Sagem ESI-88 "muł i zawiecha" to codzienność u niego ale za 2 -3 miesiące będę podpisywac nową umowę przedłużeniową i moje pytanie co mam wziąć jaki dekoder CYFROWY POLSAT ma na chwile obecną najlepszy!!?? bo tego "rzępa" chce się pozbyć (oddać) dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...