Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugiego tv nie mam, dekoder multiroom HD3000 wpięty jest poprzez przejściówkę HDMI-->DVI do starego monitora komputerowego( tam rozdzielczość jest maksymalnie 576i) Dekoder wymieniłem w APSie i zonk, znowu to samo z tym że jak już obraz się pojawi to leci poklatkowo w rozdz. 576i, jedna klatka obrazu i 5 sekund przerwy. Dekodera nie chcieli mi wymienić na inny niż ESI-88 bo niby umowa nie przyjmuje (mam Pakiet Familijny Max HD + multiroom+ dysk na wypożyczeniu na 29 miesięcy). Tak czy siak muszę zacisnąć zęby, wyciągać wtyczkę z gniazdka i męczyć się z tym dekoderem jeszcze 13 miesięcy modląc się żeby cokolwiek się wyświetliło.

 

Pozdrawiam

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja też ma TV LG z serii LA, lecz model 740S i podpięty do niego dekoder Sagem ESI-88 i działa wszystko nawet bardzo dobrze. I jest tak od pierwszego podłączenia tych urządzeń 6 miesięcy temu. Dekoder działa co najmniej dosyć szybko (według mnie w maksymalnych ramach tego, co umożliwiają jego podzespoły, w tym głównie procesor główny). Przez te pół roku zawiesił się zaledwie 2 lub 3 razy. I z żadną funkcją tego dekodera nie miałem problemu.

Ale doradzić niczego nie mogę, bo to nie moje kompetencje, ale chciałem przedstawić, że jednak się da, gdy chodzi o współdziałanie TV LG LA z tym dekoderem. Może LA620 z racji, że jest z dużo niższej półki, ma inne, gorsze elementy elektroniki (specyfikację) odpowiedzialne za współpracę z (niektórymi) dekoderami(?). Albo po prostu może akurat Twój TV ma coś popsutego(?).

 

Ach, przepraszam, bo zapomniałem, że raz wystąpił poważny problem z oprogramowaniem. Gdy ustawiłem listę ulubionych stacji radiowych, to zaczęła się sypać TV lista ulubionych. Jest więc ten błąd (niestabilność) w oprogramowaniu, ale robiąc na nowo listę TV, najpierw usunąłem listę radiową, a po odtworzeniu listy TV dodałem na jej końcu stacje radiowe i po sprawie. Nie ma to jednak żadnego związku z przedmiotowym problemem. Chciałem być jednak precyzyjny w ocenie tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Odpisuje dopiero teraz bo dopiero wróciłem z pracy. Przez EURO działa ( bo i powinno działać )ale to mija się z celem, jakoś obraz jest jaka jest. Skoro działa na 740S to fajno, ale mi się trafił pechuncio i nie funguje mi dekoder z TV (taki już mój pech) Tak czy siak czekam na decyzje z BOKu czy wymienią mi na HD7000 czy nie, będę martwił się za 30 dni, a póki co to wyciągam z gniazdka dekoder i jakoś to chula.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie co powinno się według znaleźć w nowym oprogramowaniu które to pewnie pojawi się w tym miesiącu skoro CP zazwyczaj dla Sagema dodaje softy raz na rok i to właśnie w lipcu. Moim zdaniem Cyfrowy Polsat powinien aktywować porty Ethernet i USB a co za tym idzie dodać HBO GO i Iple. Poza tym moim zdaniem konieczne jest aktywowanie opcji "Aktualności" oraz dodanie informacji o parametrach technicznych danej stacji jak również dodanie adnotacji na temat łącznej ilości znalezionych stacji pod którą dopiero powinny być szczegółowe informacje na ten temat. Poza tym "Strefa Abonenta" powinna być przeniesiona na kanał 0 a lista ulubionych powinna mieć limit nie 270 ale 999 stacji. Poza tym powinny być na listach ulubionych poprawki pozwalające na tworzenie listy ulubionych pod "jedną literą" bo teraz przy takim rozwiązaniu jest bug z mieszaniem się kanałów a nawet ich powtarzaniem.

Ogólnie mówiąc w tym roku Cyfrowy Polsat (wraz z Sagemcom'em) powinien skupić na zniwelowaniu opóźnienia technicznego względem dekoderów CPT dodając do ESI-88 to co mają te sprzęty a których to sprzęt z tytułu tego tematu jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka umowa z francuzami taki soft. Miało być tanio.

1. Poprawiona funkcja eco. Nie działa na audycjach nagranych jedynie przy normalnym oglądaniu dekoder wyłącza się prawidłowo. Po wejściu do menu albo do listy nagrań można zapomnieć o eco.

2. Poprawić funkię nagrywania i oglądania. Jeżeli zacznie się oglądać nagrywany program od połowy i przewinie się do początku to nagrania potrafią się nie zapisać na dysku. Napiszę to jaśniej. Nagrywamy film i oglądamy sobie równocześnie meczyk . Mecz się kończy i włączamy film. Przewijamy film do początku i zatrzymujemy. Jeżeli film się skończy i nagranie się zatrzyma to możemy utracić całość. Rozwiązaniem jest oglądanie filmu z listy nagranych audycji. Kiedyś było dobrze.

3. Pa przesłaniu listy nowych kanałów dekoder potrafi zgłupieć. Ja mam tak prawie zawsze na przełomie miesiąca i przy wszystkich testach i walkach mma.

4. Poprawić wskaźnik jakości sygnału. Wartość sygnału jest źle przeliczana na procenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie co powinno się według znaleźć w nowym oprogramowaniu które to pewnie pojawi się w tym miesiącu skoro CP zazwyczaj dla Sagema dodaje softy raz na rok i to właśnie w lipcu.(...)

 

Czy może ktoś jeszcze potwierdzić, że CP ma taki zwyczaj raz na rok aktualizować oprogramowanie dla tego dekodera?

Bo pierwszy raz się o tym dowiaduję. Jestem w CP od stycznia, więc nie miałem jeszcze okazji tego doświadczyć. A to byłaby całkiem dobra wiadomość. Skoro Sagem ESI-88 nie jest dekoderem CP (co oczywiste), to systematyczne, minimum co rok aktualizacje wydają się dosyć potrzebne, a także bardzo mile widziane.

Może ktoś wie, że np. CP ma taką umowę z producentem tych dekoderów? I czy faktycznie do tej pory (tzn. do poprzedniego lata), co roku, bez wyjątków, w lipcu lub okolicy, CP aktualizuje te oprogramowanie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź/i. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego systemu że co rok to jego wymysł nie opieraj się na tym co on piszę a softy to różnie jak oczywiście wyjdzie :).

Chyba jednak jest - wystarczy tylko popatrzeć na daty ostatniego softowania dekodera który do użytku wszedł 6 września 2010 roku:

- 31 maja 2011 (wszystkie dekodery - wersja oprogramowania numer: 3.1.94)

- 5 lipca 2011 (wszystkie dekodery - wersja oprogramowania numer: 3.1.97 czyli poprawka poprzedniego softu)

- 16 listopada 2011 (wszystkie dekodery - wersja oprogramowania numer: 3.1.c19)

- 24 lipca 2012 (część dekoderów - wesja oprogramowania numer: 3.2.27)

- 26 lipca 2012 (wszystkie dekodery - wersja oprogramowania numer: 3.2.27)

- 10 maja 2013 (pierwsza część dekoderów - wersja oprogramowania numer 3.2.36 (prawdopodobnie)

- 3 lipca 2013 (druga część dekoderów - wersja oprogramowania numer: 3.2.36)

- 18 lipca 2013 (wszystkie dekodery - wersja oprogramowania numer 3.2.36)

Taka częstotliwość softowania oznacza że nowe oprogramowanie pojawiało się mniej dwa trzy razy na rok. Teraz Cyfrowy Polsat zaspał w maju więc możliwe że kolejny soft dla Sagemcoma może zawitać jeszcze w tym miesiącu. Prawdopodobnie w tym roku będzie tylko jeden soft dla Sagemcom'a - jeszcze w tym miesiącu bądź w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działa stabilnie ale z drugiej strony brakuje mu wielu nowych opcji (w tym takich jak aktywowanie portów Ethernet i USB (a co za tym idzie także Ipli i HBO GO) czy podglądu parametrów technicznych danego kanału jak również informowania w wyszukiwaniu także o całkowitej ilości wyszukanych stacji a nie tylko o szczegółach wyników tejże operacji. Dodatkowo opcja "Wiadomości" w przypadku Sagemcoma ESI-88 jest najzwyczalniejszą fuszerką po stronie Cyfrowego Polsatu ponieważ wprowadzili oni opcje ale zapomnieli jej aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...