Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 marca 2015 r. nowe oprogramowanie 3.84.1.20. zostało udostępnione dla wszystkich dekoderów HD 5000:.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania:

 

- Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI

- Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,

- „Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,

- Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)

- Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie - "Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…".

- Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

 

UWAGA (zmieniono komunikat)

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na ten dzien dekoder obsluguje dysk

SEAGATE BARACUDA 7200.12 500GB ,mam jeszcze kilka hdd i ssd do sprawdzenia postaram sie zrobic to jak najszybciej. Dodam ze dysk potebuje osobnego zasilania

1427308093035_min.jpg smacznego :)

Edit:

OCZ VARTEX PLUS R2 60GB tez dziala swietnie

20150325_184454_min.jpg

tak samo jak i OCZ DANEVA 2 , 120GB nie bede sprawdzal reszty bo wiem ze na osobnym zasilaniu bedzie dzialal kazdy HDD jak i SSD. Podrzucilem tez dwa peny o pojemnosci do 8gb (innych nie posiadam) te oto peny nie moga wspolpracowac z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, wszystko zależy do oprogramowania kontrolera dysku, w jaki sposób dysk przedstawi się dla dekodera. Ostatnio są modne dyski SSHD i te akurat będą działać bez problemu. Nowsze dyski są tak oprogramowane aby maksymalnie zachować kompatybilność z większością biosów komputerów. Te dyski łatwiej się integrują również z innymi urządzaniami. Z punktu widzenia portu USB, który ma ograniczenia przepływności w stosunku do SATA i pomijając żywotność dysków SSD, stosowanie dysku SSD do nagrywania jest przesadą i niepotrzebnym wydatkiem, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływa to na czas uruchamiania o tyle o ile trzeba zaktualizować EPG, można też przerwać proces aktualizacji. Ale tą funkcję można i tak wyłączyć w menu. Moim zdaniem to dobra zmiana bo zawsze irytowało mnie czekanie na aktualizacje po włączeniu przycisku EPG, np. jak wcześniej była jakaś krótka przerwa w dostawie prądu i o tym nie wiedziałem. Chociaż lepiej byłoby, żeby EPG aktualizowało się w tle. Dla mnie jedynym minusem jak na razie tej całej aktualizacji oprogramowania jest powolne przewijanie listy kanałów jak trzyma się strzałkę w dół lub górę na pilocie, wcześniej kanały przewijały się znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk zewnętrzny SAMSUNGA 320GB. O ile funkcja LivePause działa bez zarzutu to planowanie lub nagrywanie programów jest niemożliwe. Po prostu "nie zaznacza się" polecenie, pomimo wysyłania sygnału z pilota. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, wszystko zależy do oprogramowania kontrolera dysku, w jaki sposób dysk przedstawi się dla dekodera. Ostatnio są modne dyski SSHD i te akurat będą działać bez problemu. Nowsze dyski są tak oprogramowane aby maksymalnie zachować kompatybilność z większością biosów komputerów. Te dyski łatwiej się integrują również z innymi urządzaniami.

 

No to się czegoś nowego dowiedziałem. Dziękuję. :)

 

@nsmarcin - cały dysk zostaje sformatowany.

 

@Razio1 - ja spróbowałbym tzw. test krzyżowy, czyli Twój pilot przetestowałbym na innym dekoderze i Twój dekoder z innym pilotem. W ten sposób dowiesz się co szwankuje i wymaga wymiany w APS-ie. Ustawienia fabryczne jak najbardziej wskazane również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...