Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że strasznie mnie irytuje ta aktualizacja EPG powinno to chodzić w tle ......

W menu dekodera możesz wyłączyć automatyczną aktualizacje przy starcie dekodera. Przy instalacji jedno antenowej nie ma możliwości pobierania epg w tle.

EPG jest dostępne tylko na określonej częstotliwości więc dekoder musi najpierw pobrać a później przełączyć się na ostatnio oglądany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dekoder nie jest odłączany od prądu lub wyłączany do stanu Czuwania, to aktualizacja EPG odbywa się automatycznie kiedy dekoder jest dłuższy czas w stanie Monitorowania.

Po naciśnięciu klawisza EPG nie będzie się pojawiać komunikat informujący o aktualizacji EPG.

Jeśli dekoder jest całkowicie wyłączany, to konsekwencją tego jest brak automatycznej aktualizacji EPG w trybie Monitorowania, dlatego została wprowadzona opcja aktualizacji na starcie z trybu włączenia zasilania lub Czuwania, możliwa do pominięcia lub stałego wyłączenia w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa partycji na dyskach? Mam odpowiedni dysk ale podzielony na dwie partycje, na jednej mam jakieś dane i chciałbym je zostawić. Czy jest w ogóle taka możliwość czy dekoder sformatuje cały dysk jak leci?

 

Bardzo dobre pytanie, ja zadałem je chyba ze 2 tygodnie temu, ale chyba nikt nie wie - nawet technicy z CP.

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, była. Z tym że bez merytorycznego uzasadnienia.

 

Dysk z kilkoma FIZYCZNYMI partycjami składa się z ODRĘBNYCH dysków fizycznych. To skąd dekoder wie, który sformatować :?:

Może jest tak, że formatuje ten, z najbliższą literą (od litery A - czyli od początku alfabetu) - ale próbować nie będę, bo mam tylko jeden wolny HDD, którego nie mogę poświęcić do doświadczenia.

 

Może ktoś, kto ma zbędny HDD sprawdzi empirycznie, czy mam rację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tutaj komunikaty CP odnośnie aktualizacji. Tyle. Przy wysyłce oprogramowania testowego komunikat CP brzmiał inaczej, po rozesłaniu go do wszystkich dekoderów komunikat CP został zmieniony odnośnie obsługi dysków, co zaznaczyłem.

Treść pierwszego komunikatu mówiła o obsłudze dysków, dysków SSD i pendrive'ów. Kolejny komunikat tylko o obsłudze dysków twardych. Okazało się, że jednak działają niektóre dyski SSD, co wyjaśnił @support458. Ja nie siedzę i nie testuję wszystkiego jak leci - po prostu nie ma na to czasu.

Po drugie nie wiem wszystkiego lepiej. Znam jednak procedury i zasady panujące w CP. Spędziłem z CP kilka dobrych lat i wiem jak działa ta firma. I tą wiedzą tutaj się dzielę, podpowiadam co jest możliwe a co nie. Nie wszystkim się to podoba, bo chcieliby, aby było po ich myśli, a ja mówię, że tak nie można. To już nie mój problem.

Po trzecie sam jestem klientem CP i odbyłem już nie jedną rozmowę z konsultantami jako klient. Wiem co gadają i jak gadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ciągnąć wątku nagrywania na penach w nieskończoność - więc na koniec napiszę tylko, że już PIERWSZY komunikat był jasny - dla mnie, i paru innych użytkowników tego dekodera. A Ciebie "oświecił" dopiero któryś tam kolejny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder"
- treść komunikatu pierwszego informującego o wysłaniu testowego oprogramowania.

 

Proponuję zatem pójść z powyższym zdaniem do polonisty i poprosić o wyjaśnienie Ci, gdzie jest Twój (i kilku innych forumowiczów) błąd interpretacyjny prostego zdania. Wymienione zostały rodzaje dysków rozdzielone przecinkiem. Przed ostatnim rodzajem dysku użyto spójnika, więc podany później przedział pojemności dysków dotyczy wcześniej wymienionych wszystkich rodzajów dysków. Inna rzecz, że ten komunikat okazał się błędny. Podkreślę Tobie i innym, że ja tych komunikatów nie przygotowuję, tylko przekazuję tutaj komunikat, który jest rozsyłany do sieci sprzedaży. Ot, taki drobny szczegół. Jeśli sobie nie życzycie więcej tutaj takich komunikatów, to nie ma sprawy. Mogę zaprzestać informowania Was o takich sprawach. Jeśli przeszkadza Wam również moja osoba i moja wiedza w działaniu CP, to natychmiast odejdę w cień na tym forum.

PS. Drugi komunikat (zmieniony) okazał się również nieprecyzyjny, co widać po wpisach na forum dotyczących obsługi niektórych dysków SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, sformatowałem dysk na system plików NTFS, założyłem kilka partycji na dysku i podłączyłem dysk do dekodera, pojawił się komunikat, że wykryto dysk...bleble...i że wszystkie dane zostaną usunięte, co się potwierdziło po naciśnięciu "OK". Wszystkie dane zostały usunięte, partycje zostały zastąpione jedną, sformatowaną na system plików FAT32.

 

Co do dysków SSD, które zostały sprawdzone przez kolegę 'eisu', to może działają dlatego, że są to dyski takie do PC i są podłączone przez jakąś przejściówkę SATA->USB i jakoś inaczej się dogadują z dekoderem. Mój dysk SSD, który sprawdzałem, normalnie zewnętrzny, od razu w fabrycznej obudowie, nie działa.

 

Chyba CP nie przewidziało, że ktoś będzie podłączał dyski wewnętrzne SSD z PC, do dekodera :D ale to w sumie chyba dobre założenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dysk IDE podłączyłeś przez przejściówkę IDE=>USB i dodatkowo podłączyłeś do dysku oddzielne zasilanie?

Czy ten sam dysk podłączony do portu USB w PC jest widziany poprawnie i daje się sformatować?

 

1. podłączyłem dysk przenośny 2,5 cala (IDE) w obudowie z wyjściem usb - dekoder wyswietlil komunikat o niezgodności dysku

 

2. podłączyłem dysk przenośny 2,5 cala (SATA) w obudowie z wyjściem usb - dekoder zauważył dysk i można go było sformatować,

 

(obydwa dyski bez zewnętrznego zasilania)

 

komputer widzi obydwa dyski (dysku SATA ostatecznie nie sformatowałem - 500GB danych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie - jest jak z oryginalnymi dyskami Polsatu w obudowie na usb. Podłączysz do dekodera po sformatowaniu nagrywasz - oglądasz. Nie odtworzysz na komputerze tego co nagrałes na dekoderze. Po sformatowaniu dysku przez komputer stracisz wszystkie nagrania zrobione przez dekoder ale dysk będziesz mogł używac w komputerze.

 

Nie mylic z dyskami z dekodera Polsatu Echostar ESI88 lub UHD88 z Orange. Oficjalnie te dyski można używac tylko z tymi dekoderami. Podobnie jak z dyskiem z dekodera Polsatu HD7000 PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podłączyłem dysk przenośny 2,5 cala (IDE) w obudowie z wyjściem usb - dekoder wyświetlił komunikat o niezgodności dysku

Czyli w przypadku dysku IDE pobór prądu z portu USB przez przejściówkę jest zbyt duży, dlatego dysk nie jest poprawnie wykrywany przez dekoder.Wymagane jest dodatkowe zasilenie dysku IDE z innego źródła niż port USB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, sformatowałem dysk na system plików NTFS, założyłem kilka partycji na dysku i podłączyłem dysk do dekodera, pojawił się komunikat, że wykryto dysk...bleble...i że wszystkie dane zostaną usunięte, co się potwierdziło po naciśnięciu "OK". Wszystkie dane zostały usunięte, partycje zostały zastąpione jedną, sformatowaną na system plików FAT32.

 

Co do dysków SSD, które zostały sprawdzone przez kolegę 'eisu', to może działają dlatego, że są to dyski takie do PC i są podłączone przez jakąś przejściówkę SATA->USB i jakoś inaczej się dogadują z dekoderem. Mój dysk SSD, który sprawdzałem, normalnie zewnętrzny, od razu w fabrycznej obudowie, nie działa.

 

Chyba CP nie przewidziało, że ktoś będzie podłączał dyski wewnętrzne SSD z PC, do dekodera :D ale to w sumie chyba dobre założenie :P

Hello , przejsciowke mozna wyciagnac z kazdego starszego dysku zewnetrznego z zasilaczem jak widac przydaje sie. :brawo:

Pewnie będzie - jest jak z oryginalnymi dyskami Polsatu w obudowie na usb. Podłączysz do dekodera po sformatowaniu nagrywasz - oglądasz. Nie odtworzysz na komputerze tego co nagrałes na dekoderze. Po sformatowaniu dysku przez komputer stracisz wszystkie nagrania zrobione przez dekoder ale dysk będziesz mogł używac w komputerze.

Obstawiam ze dyski do HD500 to nic innego jak standardowe HDD, takie jak Seagate Barracuda 1TB w plastikowej obudowie CP (biorac pod uwage ze dyski CP sprzedaja sie po 300zl za 320GB, czyli zaokraglajac 1TB w CP kosztowal by okolo 900zl :roll: (jesli sie myle niech mnie ktos poprawi) wiec jak dla mnie ,bo ekonomiczny jestem :P wolal bym kupic Seagate Barracuda 7200.14 1TB za okolo 200-250zl i wyciagnac z szafy stary dysk przenosny w celu przeczepienia organow i stworzyc Frankensztajna 8)

Dodam jeszce ciekawe info, przed podlaczeniem jakiego kolwiek HDD SSD do dekodera CP nalezy sformatowac dysk wczesniej na kompie, bo niektorych z dyskow dekoder nie formatuje i wywala info o niezgodnosci dysku.

Hmm cos tu mialem jeszce napisac..... a mianowice Nagrywania i otwierania plikow na kompie,jest to nastepna sprawa ktorej poswiece wiecej uwagi gdy bede mial troche czasu, oczywiscie o wynikach poinformuje na forum.

Prosze wybaczyc chaotyczny sposob moich wypowiedzi ale brak snu daje o sobie znac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakby ktoś chciał wiedzieć to wygląda na to, że spokojnie można mieć partycje na dyskach używanych do tego dekodera. Ja zrobiłem tak:

- podłączenie dysku do dekodera i zgoda na format

- podłączenie dysku do komputera i podział na partycje w Windowsie (użyłem zewnętrznego programu), druga partycja NTFS, z tym, że obie partycje musza być typu primary

- podłączenie do dekodera i o dziwo działa.

 

Nie wiem jak będzie sprawa wyglądała gdy skończy się miejsce na dysku ale w związku z tym, że ten drugi jest NTFS to raczej go nie ruszy. No i nie wiem jak by to było gdyby trzymać pliki na tej samej partycji CP_PVR, na której dysk zapisuje filmy (oczywiście pliki do 4GB) ale też nie wydaje mi się, żeby dysk usuwał inne pliki niż te umieszczone w folderze Records. Testowo mieściłem na tej partycji CP_PVR inny folder i zajętość dysku się zwiększyła ale nie ma żadnego błędu więc może tak też się da. Nie chce mi się tego sprawdzać bo długo trzeba by nagrywać zanim by się zapełnił.

 

Oczywiście nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

Mam ten dekoder od wczoraj. Zdołałem utworzyć swoją listę ulubionych, choć nie od razu. Niby miałem już prawie gotową, chciałem tylko poprzestawiać kilka kanałów, aż tu nagle, tak się pokręciło, że za "chiny" nie mogłem już uporządkować tej listy. Po całkowitym usunięciu stworzyłem nową, ale już uważałem aby dopisywane kanały były już w tej kolejności, która mi odpowiada - udało się. Czy w przyszłości mogę"liczyć' na to, że tak mozolnie układana lista się posypie..? ?

 

Chcę również zapytać o coś innego. W ustawieniach anteny widzę tylko osiem satelit(ów). Mieszkam w Emiratach Arabskich i tam "łapię" kilka sportowych kanałów z ArabSat'a i NileSat'a, które to w TYM odbiorniku nie występują. Teraz jestem w Polsce ale za kilka dni wracam i chciałbym wiedzieć, czy uda mi się złapać sygnał z wymienionych satelit(ów). Jeśli nie to wymienię ponownie na Samsunga 370 HD

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...